PROJEKT ZAKOŃCZONY

I Rajd Szkolny

W środę 30 maja 2018 roku uczniowie klas IV – VII  wzięli udział w I Rajdzie Szkolnym.
Piesza trasa rajdu obejmowała przejście z Podgórzyna przez Marczyce do Staniszowa.  Staniszów to wioska należąca do gminy Podgórzyn ale ze względu na swoje położenie  rzadko odwiedzana przez uczniów naszej szkoły. Podczas wędrówki uczniowie zdobyli Górę Witosza –  jedno z najwyższych wzniesień Wzgórz Łomnickich oraz poznali atrakcje turystyczne znajdujące się w Staniszowie.
Odpoczynek znaleźliśmy W Schronisku Młodzieżowym  gdzie gościnnie przyjął  nas pan Wiesław Małecki. Na terenie schroniska nastąpiło podsumowanie działań projektowych „Śladami tajemnic ziemi podgórzyńskiej”. Uczniowie otrzymali nagrody za udział w  licznych konkursach oraz zaprezentowali piosenkę turystyczną i legendę dotyczącą naszego regionu. Przy dźwiękach muzyki i ognisku wspólnie spędzaliśmy ten czas poprzedzający Dzień Dziecka. Trud wędrówki zweryfikował siły niektórych turystów i ukazał potrzebę edukacji regionalnej.

Konkurs w ramach projektu „Śladami tajemnic ziemi podgórzyńskiej”:

W lutym 2018 r. odbył się konkurs matematyczno-przyrodniczy dla klas V-VII.
Konkurs przebiegał na zasadach znanego teleturnieju 1 z 10.

Zwycięzcami okazali się :

Z klasy V – Piotr Adamski

Z klasy VI – Hanna Szewczyk

Z klasy VII – Maciej Mihilewicz

Gratulujemy!!!

————————————————————————————————————————————-

Konkurs w ramach projektu „Śladami tajemnic ziemi podgórzyńskiej” :

W styczniu 2018 r. odbył się konkurs recytatorski o tematyce przyrodniczej.
Do konkursu przystąpili uczniowie z  klas 4 – 7.

I miejsce zajęła uczennica klasy VI – Janina Lubaszka, która zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima „ Spóźniony słowik”.

II miejsce zajęły: Zuzanna Laps i Kinga Wrzosek

III miejsce zajęły : Amelia Szewczyk i Anna Jackiewicz

 

 

 

==============================================================================

Rozpoczęły się działania w ramach projektu 

„Śladami tajemnic ziemi podgórzyńskiej”