W dniach 3-8 czerwca 2018r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie pod opieką Pań Katarzyny Zyzek i Edyty Ziemby uczestniczyli w „Zielonej Szkole” w prześlicznej wakacyjnej miejscowości Łeba.

W czasie kilkudniowego pobytu młodzież miała okazję poznać walory przyrodnicze polskiego wybrzeża oraz zwiedzić wiele ciekawych miejsc – Łeba Park, labirynty, ruchome wydmy i fokarium Sea Park w Sarbsku. Nie zabrakło również spacerów po plaży i wizyt w lodziarniach.

Na bajkowej Wydmie Łąckiej uczniowie stwierdzili, że można byłoby tam kręcić filmy o afrykańskich pustyniach. Z kolei w fokarium największą frajdę sprawiło im oglądanie karmienia uchatek połączone z pokazem ich umiejętności. W tym samym miejscu uczniowie poznali również przyrodę Morza Bałtyckiego, a wszystko to w atrakcyjnej multimedialnej formie.

Natomiast wizyta w Łeba Park wzbudziła zachwyt ze względu na bardzo bogatą ofertę tego miejsca. Wszyscy skorzystali ze zjeżdżalni na pontonach, diabelskiego młyna, groty strachu, kina 7D. Ogromną radość sprawiły też przejażdżki samochodami Flintstonów, bogaty plac zabaw, ścieżka edukacyjna z dinozaurami, a wszystko to w przepięknychplenerach.

Do każdego celu uczniowie docierali piechotą, w pocie czoła, co na pewno sprawi, że zapamiętają każde miejsce i zdarzenie w wyjątkowy sposób.