Biathlon

Maksymilian Suwalski – zdobywca brązowego medalu na Powiatowych Igrzyskach Dzieci w biatlonie letnim! Gratulujemy!

Turniej piłki nożnej

Dnia 6 maja 2022 roku w Piechowicach odbył się turniej piłki nożnej. Zawody zorganizował Szkolny Związek Sportowy i były rangi powiatowej.
Nasza drużyna w składzie: Kisły Kamil, Halicki Jakub, Rohoza Marcel, Cyprian Łoniewski, Stanisław Stanaszek, Maciej Wiaderny, Jakub Piszcz, Wojciech Hołyś, Liwarski Szymon i Kacper Masłowski, wygrała trzy spotkania, a jeden zremisowała co pozwoliło uzyskać wysokie miejsce.

Lekkoatletyczne Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Szklarskiej Porębie

Dnia 19 maja 2022 roku odbyły się Lekkoatletyczne Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Szklarskiej Porębie. Nasza Szkoła wystawiła do współzawodnictwa 3 kulomiotów: Kamil Hołyś, Dmytro Bundziak, Kacper Rakus oraz sprinterów: Kośmider Olivier, Miedziak Szymon, Pankiewicz Szymon. Dziewczęta reprezentowały Julia Kacperczyk, Zuzanna Laps, Wanessa Kućmira i Lena Szoliba. Z zawodów wróciliśmy z trzecim miejscem sztafety chłopców 4x100m i zwycięstwem Zuzanny Laps, która nie dała najmniejszych szans rywalkom.

Powiatowe Igrzyska Dzieci Indywidualna LA
13.05.2022 roku odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Dzieci w Łomnicy.
Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice z klas 4-7. Wszyscy zawodnicy „dali z siebie wszystko”, co pozwoliło uzyskać bardzo dobre wyniki.
Dziewczęta w klasyfikacji generalnej tuż za podium, ale z wybitnymi wynikami!
Nikola Mańko – bieg finałowy na 60m (6 miejsce w powiecie!)
Aleksandra Szoliba – zwycięstwo w skoku w dal!
Sztafety dziewcząt – 5 i 4 miejsce!
Chłopcy wygrali klasyfikację generalną!
Jakub Piszcz – 3 miejsce w biegu na 60 m,
Tymoteusz Sobótka – wygrana w biegu na 60m – najszybszy zawodnik w powiecie!
Mikołaj Macinkowski – wygrana w rzucie piłeczką palantową (rzut poza skalę – powyżej 50metrów!)
Sztafeta chłopców (Piszcz, Marcinkowski, Sobótka, Wiaderny) 4x100m zajęła 2 miejsce ze stratą 0,36 s do zwycięstwa.
Gratulacje!

Pierwsze miejsce dziewcząt w Powiatowych Igrzyskach w Piłkę Nożną.
Nasze dziewczynki wygrały wszystkie mecze zdobywajac 15 punktów, strzelając 18 goli i tracąc zaledwie 1 bramkę.

SP Podgórzyn 4-0 SP Mysłakowice
SP Jeżów Sudecki 1-4 SP Podgórzyn
SP Podgórzyn 2-0 SP Karpacz
SP Łomnica 0-2 SP Podgórzyn
SP Podgórzyn 6-0 Janowice Wielkie

Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie: A. Szoliba, A. Tomalak, M. Chmielewska, K. Szyc, G, Kasieczka, G. Posoń, D. Czepita.

Powiatowe zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych

30 września odbyły się powiatowe zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych.
Naszą szkołę reprezentowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. W tym roku nie udało się stanąć na podium, ale każdy z zawodników i zawodniczek dał z siebie wszystko a walka o dobrą lokatę trwała do ostatnich metrów. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły nie możemy doczekać się następnych rywalizacji w roku szkolnym 2020/2021.