Nr projektuRPDS.10.02.03-02-0001/18
Tytuł projektu:Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Podgórzynie – szkoła 2.0
Nr naboru:RPDS.10.02.03-IŻ.00-02-301/18
Oś Priorytetowa:10 Edukacja
Działanie10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej
Poddziałania10.2.3 zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ZIT AJ

Zajęcia plastyczne – warsztaty plastyczne
Uczymy się rysować kredkami pastelami olejnymi – cieniujemy, bawimy się kolorami.

Warsztaty plastyczne
Podczas warsztatów plastycznych w okresie przedświątecznym dzieci nauczyły się
wykonywać ozdoby świąteczne – bombki,choinki, stroiki, wykorzystując takie materiały jak:
włóczka, sznurek naturalny, cekiny, korale, suche gałązki, mech, drewniane krążki.

Z nakrętek po plastikowych butelkach zrobiliśmy dla najmłodszych przedszkolaków praktyczne pomoce do nauki kodowania. Zadaniem dzieci będzie umieszczanie kolorowych pomponików zgodnie z podanym na karcie kodem. Na pewno odwiedzimy maluchy i zobaczymy w jaki sposób, dzięki naszym tabliczkom, uczą się kodowania przez zabawę. Na koniec zajęć mieliśmy czas, by z nakrętek wykonać coś dla siebie. Pomocą okazał Internet, zobaczyliśmy w jaki sposób łączyć ze sobą różne materiały i jak można jeszcze wykorzystać plastikowe nakrętki.

Warsztaty plastyczne wrzesień/październik

Podczas warsztatów plastycznych poznaliśmy technikę utwardzania papieru, dowiedzieliśmy się co to jest proporcja i skala. Celem warsztatów jest kształtowanie wrażliwości zmysłowej oraz kształtowanie ekspresji plastycznej, jak również stwarzanie okazji do poznawania różnorodnych technik plastycznych.

Złota, polska jesień, wszyscy ją znamy. Jak ją zatrzymać jeszcze na chwilę? Wystarczy zebrać kolorowe liście, włożyć między stare gazety, przycisnąć mocno książkami i poczekać kilka dni aż wyschną. Potem można już robić z nich wszystko, co tylko wyobraźnia nam podpowie my wykorzystaliśmy liście do zrobienia jesiennych zwierzaków.

Tym razem na kółku „Coś z niczego”  wykonaliśmy zakładki do książek. Szpatułki lekarskie stanowiły bazę naszej zakładki, reszta to inwencja własna. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że tak spersonalizowana zakładka będzie idealna do zaznaczania ostatnio czytanych fragmentów książek.

Dynia –  królowa jesieni,  bogata w wartości odżywcze oraz  minerały i witaminy zachwyca nie tylko smakiem,ale na pewno urzeka też swym pięknem. Dzisiaj, inspirując się ozdobną odmianą dyni, wykonaliśmy świecznik na tealight.

Z rolek po papierze toaletowym można zrobić przydatny przybornik na swoje biurko. Te same rolki i materiały plastyczne, a powstały różne i niepowtarzalne wzory. Zobaczcie sami ! W  taki właśnie sposób rodzą się przyszli projektanci.

Jesień za oknem, kolorowe liście jeszcze zdobią drzewa. Z gałązek i pociętych rolek, tym razem wyczarowaliśmy jesienne obrazy. Każdy obraz jest inny, zaprojektowany i wykonany przez nas, tym bardziej cenny.

Warsztaty plastyczne dla klas 1-3 „Coś z niczego”

Na zajęciach będziemy tworzyć nowe rzeczy z czegoś, co pozornie jest już nikomu niepotrzebne i mogłoby trafić do kosza. Dzięki własnej kreatywności i pomysłowości  niektóre przedmioty dostaną od nas „drugie życie”, nauczymy się również oszczędzać materiały i przekonamy się, że samodzielnie i niewielkim kosztem można zrobić naprawdę coś praktycznego, oryginalnego.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Projekt „Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Podgórzynie – Szkoła 2.0”  Nr projektu: RPDS.10.02.03-02-0001/18

jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego