W drugim semestrze zajęcia będą kontynuowane również dwa razy w tygodniu i będą dedykowane dla klas IV i V.

 

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Zajęcia z projektu „Sportowa Drużyna Marcina Gortata” dobiegły końca.

Uczniowie mieli mozliwość skorzystania z zajęć dwa razy w tygodniu po jednej godzinie zegarowej.

Zajęcia z uwagi na dobrą pogodę odbywały się głównie na boisku.

Przeprowadziliśmy kilka prób lekkoatletycznych takich jak: rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg 600 – 800 m. Dzieci podchodziły do poszczególnych prób z chęcią i zaangażowaniem. Uczyliśmy się również gry w obronie i ataku w piłce nożnej oraz strzału na bramkę z prostego podbicia. Przeprowadziliśmy mini turniej koszykówki i turniej w piłkę nożną. Gdy zajęcia odbywały się na sali gimnastycznej, prowadziliśmy pogadanki na temat zdrowego trybu życia, odpowiedniego ubioru – adekwatnego do pory roku oraz wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Wykonywaliśmy ćwiczenia wzmacniające i rozciągające kończyny dolne.

Wzmacnialiśmy mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała.

Frekwencja na zajęciach wyniosła 90%. Uczniowie chętnie w nich uczestniczyli, aktywnie podchodząc do poszczególnych zadań stawianych przed nimi.

 

 

SPORTOWA DRUŻYNA MARCINA GORTATA

Marcin Gortat otworzył swoją fundację: MG13 w październiku 2009roku

Jego celem była i jest pomoc innym młodym ludziom w realizacji własnych marzeń sportowych.

Jedną z inicjatyw fundacji MG13 jest projekt GORTAT TEAM – SPORTOWA DRUŻYNA MARCINA GORTATA który polega na przeprowadzeniu systematycznych zajęć dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych.

Założeniem projektu GORTAT TEAM – SPORTOWA DRUŻYNA MARCINA GORTATA  jest promocja zdrowia i zdrowego trybu życia, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży. Treningi zawierają rozgrzewkę, elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, wykład na temat zdrowego trybu życia, trening właściwy z zakresu różnych dyscyplin sportowych oraz próby sprawnościowe na torze przeszkód.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły z klas IV –VI mają możliwość aktywnego, sportowego spędzania czasu pozalekcyjnego. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i potrwają do końca listopada.

Dzięki fundacji Marcina Gortata MG13 szkoła otrzymała sprzęt sportowy i dostała zaproszenie do Szkolnego „Skills Challenge Mierz Wysoko 2017”Jest to wielkie święto sportowe które odbędzie się 31 października w Karpaczu. Uczniowie pokonają na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami będą zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi w szkole.