ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 

PRYMUS SZKOŁY to szczególne wyróżnienie  za naukę, udział w konkursach, pomoc kolegom i koleżankom, reprezentowania szkoły w środowisku.

klasa I

Oliwier Jefmański

klasa II a

Szymon Dereń

Michał Głogowski

Anastazja Okoń

klasa II b

Michalina Kulik

Tymoteusz Sobótka

klasa III a

Aleksandra Górak

klasa III b

Szymon Bąkowski

WZOROWI UCZNIOWIE

klasa I

Magdalena Chmielewska

Karol Stasiak

Amelia Szczepańska

Anna Trjańska

Oliwia Daniło

klasa II a

Szymon Pankiewicz

Natan Szymajda

Kalina  Lubaszka

Oliwia Nanowska

Julia Lewandowska

Natalia Żaczek                                                                                                                                                                               Szymon Miedziak

klasa II b

Mikołaj Szewczyk                                                                                                                                                                              Michał Herman

klasa III a

Anna Jackiewicz

Vanessa Kućmira

Agata Leonarska

Barbara Staworzyńska                                                                                                                                                                             Alicja  Tomalak

klasa III b

Marta Nowosielska                                                                                                                                                                       Roksana Machowska

Nadia Bańburska

Karolina Pawlak

Borys Bałwas

Paweł Przystasz

Szymon Ślusarczyk

Dyplomy za czytelnictwo:

Zuzanna Marciniak

Wiktoria szczepaniak

 

Dyplomy za wzorową frekwencję:

Michał Herman

Magdalena Chmielewska

Paweł Przystasz

Aleksandra Gurak

Nagrodę w kategorii najaktywniejszy uczeń w klasach I-III decyzją Rady Pedagogicznej otrzymuje uczennica klasy I – Amelia Szczepańska.

Pani Monika Burzawa Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  ufundowała nagrodę

Bon do Empiku i dyplom  dla ucznia klasy II a – Szymona Kaliszczaka.

Mijający rok szkolny był obfity w wiele konkursów, olimpiad, zawodów sportowych. Nasi uczniowie zdobywali w wielu z nich wysokie lokaty.

Odbyło się 58 konkursów, 5 projektów edukacyjnych, 2 innowacje pedagogiczne i 41 wycieczek szkolnych, klasowych.

Gratulujemy  sukcesów i nagród w różnych kategoriach tym wszystkim uczniom, którzy wytrwale  i systematycznie pracowali przez cały rok szkolny 2016/2017.

PRYMUSA SZKOŁY otrzymuje:

klasa IV

Marta Gurlaga – średnia ocen5,50

klasa V

Zuzanna Burzawa – średnia ocen 5,50

Hanna Szewczyk – 5,50

PAMIĄTKOWY MEDAL DYREKTORA SZKOŁY za wybitnie wysokie wyniki w nauce (średnia ocen co najmniej 5,0  i wzorowe zachowanie) otrzymuje:

klasa IV

Hanna Machalska – średnia ocen 5,42

Amelia Szewczyk –  5,42

Kinga Wrzosek – 5,42

Jeremi Kurowski – 5,42

Julia Salabura – 5,33

Kornelia Filuś – 5,25

Karol Romaniak – 5,25

Jarosław Hajduk – 5,00

klasa V

Hanna Goetze – 5,25

klasa VI

Sara Żyndul – 5,09

Joanna Przystasz – 5,08

Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymują uczniowie, którzy otrzymali średnią ocen co najmniej 4,75 i co najmniej zachowanie bardzo dobre.

klasa IV

Łukasz Leszczyński – średnia ocen 4,92

Zuzanna Moczulska – 4,92

Zofia Szymecka – 4,83

Rada Pedagogiczna postanowiła nagrodzić uczennicę klasy V, Hannę Szewczyk w kategorii najaktywniejszy uczeń klas IV – VI.

 Jak co roku uczniowie naszej szkoły ucząc się dbania o środowiska przyrodnicze zbierają baterie. W tym roku szkolnym nagrodę w tej kategorii  otrzymuje uczennica klasy IV – Hanna Machalska.

Nagrodę Wójta Gminy Podgórzyn w roku szkolnym 2016/2017 otrzymuje uczennica Hanna Szewczyk za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, sportowe i artystyczne, wzorowe zachowanie oraz za reprezentowanie                  i promocję Szkoły i Gminy Podgórzyn

Szczególne podziękowania składamy  Radzie Rodziców  za współpracę i zaangażowanie we wszystkie działania szkolne.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólnie podejmowane przedsięwzięcia, które są kierowane do naszych uczniów i stanowią cenne wsparcie na co dzień.

Tytuł Super Rodzica otrzymują Państwo  Jolanta i Dawid Szewczykowie. Wyrażamy  gorące podziękowania za bezinteresowną i często błyskawiczną pomoc w trudnych i awaryjnych sytuacjach szkolnych.

Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych, wesołych wakacji.

 

 

Dzień Dziecka

PIERWSZY TURNIEJ SZACHOWY GMINY PODGÓRZYN 

   

Dnia 18 maja 2017 r. został rozegrany Pierwszy Turniej Szachowy Gminy Podgórzyn. Uczestniczyło w nim łącznie 36 dzieci ze szkół: Szkoła Podstawowa w Podgórzynie (19 osób), Szkoła Podstawowa w Miłkowie (2 osoby), i gościnnie do rozgrywek została zaproszona Szkoła Podstawowa nr 2.

Dzieci grały na dystansie 4 rundy po 15 minut na zawodnika. Punktacja liczona była systemem szwajcarskim, punktacja dodatkowa Mały Bucholz, Duży Bucholz, Progres. Uczniowie zagrali w trzech grupach: 6 latki, roczniki 2008, 2009, oraz grupa dzieci starszych. W klasyfikacji końcowej Grupa dzieci 2008  i 2009 jako najliczniejsza została rozdzielona na 2 oddzielne grupy. Emocje podczas meczu były ogromne. W grupie najmłodszych wynikiem 4 punkty z 4 partii pierwsze miejsce zdobył Dawid Gurlaga (brawa dla zawodnika, ponieważ dopiero od września zacznie uczęszczać do szkoły w Podgórzynie). W grupie dzieci z rocznika 2008 i 2009, dzięki swej dzielnej postawie, przewagę uzyskały dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2. W grupie dzieci najstarszych SP w Podgórzynie dzielnie walczyła o podium i tu miejsca podzieliły się pomiędzy obie szkoły.

Poszczególne miejsca medalowe dla uczniów z SP w Podgórzynie:

Grupa 6 latków

Chłopcy:

Gurlaga Dawid 1 miejsce

Wieczorek Piotr 2 miejsce

Frett Marcel 3 miejsce

Dziewczynki:

Tomalak Maja 1 miejsce

Trajańska Ania 2 miejsce

 

Grupa roczników 2008, 2009

Dziewczynki:

Tomalak Alicja 1 miejsce  – 2008

Kulig Michalina 1 miejsce – 2009

Grupa Dzieci Najstarszych

Chłopcy:

Gutowski Jakub 2 miejsce

Dziewczynki:

Szewczyk Hanna 1 miejsce

Gurlaga Marta 3 miejsce

Szczególne podziękowania należą się Wójtowi Gminy Podgórzyn, który objął patronatem zawody, ufundował dla wszystkich 1 miejsc wspaniałe plecaki wraz z wyposażeniem, oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników, Radzie Rodziców Szkoły w Podgórzynie za sfinansowanie wspaniałych medali na turniej, Dyrektorowi Szkoły w Podgórzynie oraz personelowi szkoły za pomoc i zaangażowanie w przygotowania, oraz Klubowi Szachowemu Jelonka za udostępnienie sprzętu do rozgrywek.

 

Należy podkreślić, że uczniowie Szkoły w Podgórzynie odbyli dopiero pierwszy rok szkolenia a mierzyli się z uczniami, którzy często z szachami mają do czynienia dwa albo nawet trzy lata. Brawo dla wszystkich uczestników. Miejmy nadzieję ze turniej szachowy na stałe zagości w kalendarzu Gminy Podgórzyn i w przyszłym roku więcej dzieci będzie uczestniczyło w zawodach.

 Z szachowym pozdrowieniem

Anna Michalak

 

Zbliżają się ferie zimowe, które są dla uczniów czasem wolnym od nauki i obowiązków szkolnych. Jest to czas odpoczynku i beztroskich zabaw na śniegu i lodzie. 01.02.2017r. podczas spotkania z Policjantami uczniowie dowiedzieli się jak spędzić ten czas bezpiecznie z rozwagą i rozsądkiem.

 1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli

lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk

– miejsc do tego przeznaczonych.

 1. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
 2. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
 3. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
 4. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
 5. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
 6. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
 7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
 1. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
 2. Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!
 3. Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
 4. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
 1. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

 

ŻYCZYMY UDANEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU

22 grudnia w pełnej po brzegi sali gimnastycznej oglądaliśmy piękne bożonarodzeniowe jasełka, które przygotowały dzieci z klasy II a, pod kierunkiem pani Zofii Broniszewskiej i pani Małgorzaty Rakoczy. O wspaniałą oprawę muzyczną zadbał chór złożony z uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem i z akompaniamentem nauczyciela muzyki, pani Jolanty Popielarz. Uczniowie wyśpiewali piękne, polskie kolędy. Dodatkową wzruszającą chwilą były kolędy odśpiewane przez uczennice – Amelię Szczepańską (kl. I), Kornelię Filuś (kl. IV) oraz Hannę Machalską (kl. IV).           Brały one również udział – z sukcesami – w  Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali swoje talenty aktorskie i muzyczne, dzięki którym przeddzień Świąt Bożego Narodzenia upłynął w naszej szkole w niezwykłej atmosferze, wprowadzając nas w świąteczny nastrój. Pani dyrektor Aneta Watemborska złożyła wszystkim przybyłym gościom, rodzicom oraz pracownikom i uczniom naszej szkoły życzenia – zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej uroczystości.

O dekorację i nagłośnienie zadbali nauczyciele pani Monika Filuś, pani Małgorzata Szczepańska, pani Małgorzata Rakoczy oraz pan Wojciech Gołubiński.

Do naszej szkoły zawitały Anioły – duże, mniejsze i zupełnie malutkie, ale wszystkie pełne uroku. W naszym ANIELSKIM ZAKĄTKU zrobiło się bardzo świątecznie.

 

Bierzemy udział w spotkaniu profilaktycznym ,,Supełki-nieoczekiwana zamiana miejsc”.

Tematyką spotkania była   empatia i szacunek wobec zwierząt,  kształtowanie opiekuńczej  postawy  wobec słabszych.

Opowieść zaczyna się w Supełkowie, krainie zamieszkanej przez Supełki, w której nie brakuje dobrej zabawy , głośnego śmiechu a nawet czarów. I to właśnie za sprawą magicznych mocy Supełek Maniek zostaje zamieniony w pieska za niewłaściwe zachowanie wobec zwierząt. W tym momencie zaczyna się fascynująca przygoda. Bohater trafia do całkiem innego świata…Świata w którym jego siostra Hortensja go nie rozumie! No bo jak? Przecież psy nie mówią po ludziowemu tylko po psiemu. W trakcie fascynującej podróży po zwierzęcym świecie spotykamy się z wygadaną papugą, mądrą sową, wyluzowaną krową i innymi ciekawymi postaciami. Nie zabrakło roztargnionego czarodzieja i przebiegłego hycla.

 

08.12.2016 r uczniowie klas 0 – VI byli w Filharmonii Dolnośląskiej  na koncercie pt: „MUZYCZNA RODZINA STRAUSSÓW ”

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Szymona Majewskiego zaprezentowała fragmenty utworów:

Johann Strauss – uwertura do operetki Zemsta nietoperza

Johann Strauss – polka francuska Im Krapfenwaldl

Johann Strauss – polka Explosions

Johann Strauss – Lagunen Walzer z operetki Noc w Wenecji

Eduard Strauss – Quadrille op. 134 z opery Carmen

Johann Strauss – walc Nad pięknym modrym Dunajem

Johann Strauss – polka Unter Donner und Blitz

Richard Strauss – Walzerfolge z III aktu Rosenkavaliera

Johann Strauss – polka francuska Feuerfest

Johann Strauss – walc Odgłosy wiosny

Johann Strauss – Marsz Radetzkiego op. 228

Muzycy za swoje wirtuozowskie wykonanie utworów zostali przez uczniów nagrodzeni gromkimi brawami.

 

W dniu 29.11.2016 w naszej szkole zorganizowany został Dzień Misia. W klasach młodszych uczniowie wysłuchali historii tego dnia, które zaprezentowała Michalina Kulik. Następnie Pani Renata Korga przeczytała fragment książki Kubuś Puchatek. Odbyły się także tańce dla misia, które uświetnili pokazem tanecznym Anastazja Okoń i Karol Stasiak. Klasy starsze szukały w naszej szkole ukryte misie. Najlepszymi w poszukiwaniach okazała się klasa 4, drugie miejsce zajęła klasa 6, trzecie klasa 5.

8 listopada 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy III a i klasy IV wraz z wychowawcami przygotowali apel okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były pieśni o tematyce legionowej i wiersze patriotyczne. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Jolanta Popielarz, a dekoracje Pani Małgorzata Szczepańska.

14 października, podczas uroczystości Pasowania na pierwszoklasistę,  w naszej szkole dzieci z klasy pierwszej zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im.Orła Białego w Podgórzynie.

1 września spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016/ 2017. Pani Dyrektor powitała przybyłych rodziców, nauczycieli i uczniów, a szczególnie tych rozpoczynających naukę w klasie pierwszej i oddziale przedszkolnym.