″Edukacja ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich – Czyste Karkonosze. Finał Konkursów Ekologicznych – Park przy pałacu w Bukowcu, 8 czerwca 2016 r. ″

Uczestnicy konkursów:

Konkurs fotograficzny „Przyroda Karkonoszy – cztery pory roku”: Hanna Szewczyk, Joanna Przystasz, Filip Doroszuk, Klaudia Małka, Antonina Szewczyk.

Konkurs plastyczny „Coraz mniej śmieci – segregują dorośli i dzieci”: Tymoteusz Sobótka, Hanna Szewczyk.

Dzień Dziecka

1- go czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka na sportowo. Dzięki świetnym zabawom i rozgrywkom sportowym oraz kiełbaskom pieczonym ma ognisku miło spędziliśmy czas.

Więcej zdjęć tutaj : https://drive.google.com/folderview?id=0B08Tx4b7iOwsaHRva1U4YzN0YWs

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

29 lutego odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. Tematyka wierszy była dowolna, dlatego można było usłyszeć utwory mniej lub bardziej znane i lubiane.Uczestnicy konkursu zostali wyłonieni w wyniku przeprowadzonych wcześniej konkursów klasowych. Zgodnie z regulaminem do konkursu zgłoszono 11 uczestników:

Kl.Ia: Kalina Lubaszka, Natan Szymajda
Kl. Ib: Tymoteusz Sobótka, Mikołaj Szewczyk

Kl. IIa: Anna Jackiewicz, Aleksandra Gurak
Kl. IIb: Roksana Machowska, Szymon Bąkowski

Kl.III: Amelka Szewczyk, Julia Salabura, Kinga Wrzosek
Jury oceniało dobór wiersza, recytację i ogólne wrażenie.

Zwycięzcy to:
klasa I– Mikołaj Szewczyk
klasa II – Anna Jackiewicz
klasa III – Amelia Szewczyk

Laureaci będą reprezentować szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim kl. I-III.
Dziękujemy wszystkim reprezentantom klas oraz gościom – dziewczynkom z oddziału przedszkolnego ( Zuzi, Gabrysi i Amelce) za piękną recytację wierszy.
Organizator: mgr Renata Twardowska

Jasełka

 

Wyjazd do filharmonii

11 stycznia byliśmy w Dolnośląskiej Filharmonii na Koncercie Noworocznym w wykonaniu Filharmonii Młodych pod dyrekcją Sławomira Kupczaka.

Mikołaj na sportowo – oddział przedszkolny, klasy I-III

4 grudnia 2015 był dla nas wyjątkowym dniem. Rano wzięliśmy udział w „ Mikołajkach na sportowo”. Były wyścigi, gry i zabawy przy muzyce. Potem odwiedził nas Święty Mikołaj, który przyniósł nam wspaniałe prezenty. To był naprawdę bardzo udany dzień. Mikołaju, czekamy na Ciebie w przyszłym roku…

Przestawienie „Mniam, mniam”

26 listopada 2015 roku uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt. „ Mniam, mniam”. W spektaklu poruszany był temat uzależnień oraz zdrowego odżywiania i stylu życia. Przedstawiona historia rozgrywała się w Szkolniaków, nietypowej rodziny skrzatów zamieszkujących szkoły. Główni bohaterowie opowieści: Wanda i Kazik uwielbiali myszkować w szkolnym sklepiku pełnym batoników i słodzonych napojów. Pewnego dnia podczas swojej kolejnej wyprawy odnajdują tajemniczą księgę, która ma moc wyczarowywania  niebiańskich smakołyków. Bohaterowie nie znając jednak zasad zdrowego odżywiania wpadają w tarapaty. Na ratunek wyrusza Doktor Klepka, Wacław Kichacz oraz Magda Seler. No i dopiero się zaczyna…

OBCHODY 11 LISTOPADA

10 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość  z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Jolanta Popielarz, a scenariusz uroczystości przygotowały Panie Izabela Bogucka i Joanna Plis. Uroczystość odbywała się w dwóch grupach wiekowych. O godzinie 11.00 we wspólnym patriotycznym śpiewaniu pieśni legionowych uczestniczyły dzieci z klas 0-III, a o godzinie 11.40- uczniowie z klas IV- VI. Poprzez nasz apel chcieliśmy uczcić Narodowe Święto Niepodległości oraz złożyć hołd tym wszystkim Polakom, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym, niepodległym kraju. Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów i wychowawcom klas za przygotowanie dzieci do tej uroczystości.

Izabela Bogucka, Joanna Plis

PASOWANIE NA UCZNIA

W dniu 6 października 2015r.o godz. 9.00 odbyła się szkolna uroczystość „Pasowania na ucznia”. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Jolanta Popielarz.
Część artystyczną prowadziły uczennice klasy III. Dzieci brały udział w turnieju wiedzy i umiejętności. Świetnie sobie poradziły.
Część oficjalną prowadziła Pani Dyrektor Szkoły – mgr Aneta Watemborska.
Dyrektor Szkoły i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie przyjęli w poczet braci uczniowskiej następujących uczniów:
Klasa 1a: Szymon Dereń, Michał Głogowski, Michał Herman, Szymon Kaliszczak, Kamil Kisły, Julia Lewandowska, Kalina Lubaszka, Oktawia Ludwisiak, Marcin Machowski, Karol Matkowski, Szymon Miedziak, Oliwia Nanowska, Anastazja Okoń, Olgierd Olbrycht
Szymon Pankiewicz, Natan Szymajda, Liliana Śliwińska, Natalia Żaczek.

Klasa 1b: Oktawian Chutkiewicz, Marcel Frett, Julia Gutowska, Julia Karasiewicz, Oliwia Krupa, Michalina Kulik, Snowit Majchrzycki, Zuzanna Marciniak, Jakub Kucharski Kamil Piotrowski, Wiktor Sarnowski, Tymoteusz Sobótka, Wiktoria Szczepaniak,
Mikołaj Szewczyk, Amelia Szydłowska, Szymon Wąs, Piotr Włostowski, Julia Zahajko-Pawlus.

Następnie uczniowie złożyli pamiątkowy podpis – pieczątkę palca wskazującego w kronice szkolnej.
Dyrektor Szkoły- Pani Aneta Watemborska przekazała uczniom prezenty. Każdy uczeń otrzymał bezpłatnie materiały edukacyjne (po 4 książeczki), które będą wykorzystane podczas realizacji zadań projektowych prowadzonych w ramach programu „Droga Ucznia do sukcesu”. W kopercie był też słodki prezent.
Uczniowie klas Ia, Ib otrzymali prezenty od kolegów i koleżanek z klas: IIa, IIb, III. Były to zakładki do książek i coś słodkiego. Dziękujemy!
W naszych klasach czekał na dzieci słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.
To był wyjątkowy dzień dla Pierwszaków.
Dziękuję wszystkim Rodzicom i Nauczycielom za pomoc w organizacji tej uroczystości.

Pierwszaki!
Życzymy Wam, abyście czerpali wiedzę, umiejętności i przyjemność z tego, że jesteście uczniami. Powodzenia w nauce!
Wychowawcy: Renata Twardowska, Renata Korga

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

1 września spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/ 2016. Pani Dyrektor powitała przybyłych rodziców, nauczycieli i uczniów, a szczególnie tych rozpoczynających naukę w klasie pierwszej i oddziale przedszkolnym.