Zakończenie roku szkolnego w  ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego  2017/2018

 

Bule

  Dnia 19 czerwca 2018 roku odbyły się zawody miedzyklasowe w bule.
Zawody zorganizowane zostały na podwórku szkolnym w systemie pucharowym.
Plac przeznaczony na rozgrywki podzielony został na trzy boiska, na których rywalizowali ze sobą uczniowie w trzyosobowych drużynach.
Organizatorem, sędzią i wodzirejem był Pan Marian Mójta – Prezes Zarządu Dolnośląskiego TKKF.
Zawody odbyły się na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym a wszyscy uczestnicy z chęcią i zaangażowaniem aktywnie wzięli udział w zabawie.
Trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone upominkami.
a zwycięzcy: KUBA MĘDRECKI, BENIAMIN JACKIEWICZ i OLIWIER KOZIŃSKI – pucharkami – serdecznie gratulujemy!
Bule to naprawdę fajny sposób spędzania czasu wolnego.

Uczniowie szkoły w roli aktorów na antenie TVP2

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do współpracy podczas kręcenia filmu promującego zachowania bezpieczne i ekologiczne podczas pobytu na terenie Karkonoskiego Parku narodowego. Film jest podsumowaniem działań w projekcie „Uczę się bezpiecznie żyć”, który jest corocznie organizowany przez Euroregion Nysa.

Towarzyszyły nam ekipy z TVP2, z Strimeo oraz pracownicy GOPR-u oraz Karkonoskiego Parku Narodowego. Powstanie reportaż, którego zapowiedź można było oglądać w „Pytaniu na śniadanie” w dniu 9 czerwca 2018r.

https://drive.google.com/open?id=1YSn0fUVDGbdDJVqWsmtviQURH3wr89Qc

 Spotkanie ze strażakami

29.05.2018 naszą szkołę odwiedziło dwóch funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy podczas spotkania z uczniami klas I-III oraz IV gr. przedszkolnej omówili zagrożenia i niebezpieczne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać w życiu codziennym. Dzieci pogłębiły także swoje wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy. 

———————————————————————————————————————————-

Współpraca ze Schroniskiem dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze

Już od kilku lat nasza szkoła współpracuje ze Schroniskiem dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Uczestniczymy w wirtualnej adopcji psa, zbieramy karmę dla psiaków ze schroniska. Współpraca układa się bardzo dobrze i mamy nadzieję, że będziemy kontynuować ją w kolejnych latach.

TEATR PROFILAKTYCZNY „ ZOSTAŃ ZE MNĄ” 

11 maja2018r. gościliśmy  w naszej szkole teatr „Blaszany Bębenek”, który wystawił spektakl profilaktyczno – edukacyjny  ukierunkowany na problem  dopalaczy  pt.  „Zostań ze mną”.

W sztuce poruszone zostały takie zagadnienia  jak:  przyczyny sięgania młodzieży po używki, łatwa ich dostępność oraz lekkomyślne traktowanie przez młodych ludzi dopalaczy jako bezpiecznej alternatywy dla narkotyków i alkoholu. Tymczasem to właśnie dopalacze wśród  środków psychoaktywnych  są  w ostatnich latach główną przyczyną zatruć,  a  często nawet  i  zgonów  młodych ludzi.

Uczniowie klas  V, VII i VII oglądający przedstawienie  poznali historię  nastolatka  Pawła,  którego rodzice,  chcąc zapewnić synowi dostatek,  od świtu do nocy ciężko pracują   i  nie  zauważają,  że coś  złego dzieje się z ich synem.

Spektakl utrzymany w gatunku komediodramatu, wzbogacony został unikatową zmieniającą się scenografią i piosenkami, które powstały specjalnie na potrzeby sztuki.

Miejmy nadzieję, że historia Pawła i walka jaką musiał stoczyć o swoje życie, będzie dla naszych uczniów przestrogą,  że od dopalaczy, tak jak i od innych środków psychoaktywnych,  lepiej trzymać się z daleka.

Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna klas III

Dnia  10 maja w naszej szkole odbyła sie Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna klas III,   Uczestnicy tworzyli  3-osobowe zespoły i zadania  matematyczne  rozwiązywali wspólnie. Wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami.

Klasyfikacja końcowa:

I  miejsce-      Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Podgórzynie

II  miejsce-      Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Karpaczu, Szkoła  707

III  miejsce –      Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sosnówce

Naszą szkołę reprezentowali: Michał Głogowski, Szymon Miedziak,  Tymoteusz Sobótka.

Za zajęcie I miejsca uczestnicy otrzymali dyplom i medale, a szkoła puchar. Każdy uczestnik olimpiady otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Uczestnikom  olimpiady  oraz opiekunom – GRATULUJEMY!

KIERMASZ KSIĄŻKI

W porozumieniu z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki z Tuliszkowa poprowadziliśmy w szkole kiermasz. Celem kiermaszu była promocja książki wśród społeczności przedszkolnej i szkolnej. Przedszkolaki i uczniowie mieli możliwość nabycia pozycji książkowych po cenach hurtowych.

Z licznych badań wynika, iż dzieci zbyt dużo czasu poświęcają na oglądanie programów telewizyjnych i gry komputerowe. Niepokojący jest fakt, że rodzice młodszych dzieci niewiele czasu poświęcają im na czytanie książek. Natomiast starsi uczniowie w dobie Internetu rzadko po nie sięgają.

W czasach, kiedy zainteresowanie czytelnictwem jest niewielkie, taki kiermasz jest okazją do bezpośredniego kontaktu z książką.

Ci, którzy więcej czytają, więcej wiedzą, rozumieją, mądrzej postępują, lepiej potrafią zrozumieć innych. Czytanie jest inwestycją w przyszłość dzieci, kapitałem, z którego będą korzystały przez całe życie.

SPOTKANIE Z MISTRZEM SPORTU

W kwietniu odbyło się wyjatkowe spotkanie  uczniów z absolwentem naszej szkoły. Wojciech Chmielewski był olimpijskim reprezentantem Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018.

ŚNIADANIE WIELKANOCNE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

22 marca odbył się w naszej szkole  SZkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. Gościnnie wystąpiły: Maja  Mazurek – gr. IV oddział przedszkolny oraz Gabrysia Posoń (kl.I).

W konkursie  wzięło  udział 10 uczestników  z czterech klas: I, II, IIIa, IIIb.  Komisja  (3 nauczycieli) przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Maja Tomalak (klasa I),  Amelia Szczepańska – klasa II, Kalina Lubaszka – klasa IIIa.

Uczestnicy  otrzymali dyplomy oraz książki.  Wszystkim  gratulujemy i dziękujemy za piękną recytację wierszy!

Uwaga! W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim kl. I-III   organizowanym w dniu 25 kwietnia przez Szkołę Podstawową w Karpaczu nasze uczennice zdobyły I miejsca. Brawo!

Pierwszy Dzień Wiosny

klasy I-III, gr.IV oddział przedszkokny

21 marca klasy I-III oraz IV grupa przedszkolna spotkały się, aby wspólnie świętować nadejście wiosny. Ponieważ tego dnia przypada także Światowy Dzień Zespołu Downa, naszą integrację rozpoczęliśmy od filmu i rozmowy nt. osób z zespołem Downa. Na znak naszej solidarności z tymi osobami, mieliśmy  ubrane dwie różne skarpetki. Uhonorowaliśmy serdecznością i tańcem naszą koleżankę, Zuzię. Integracyjną zabawę z konkursami i piosenkami związanymi z wiosną poprowadziła dla nas pani Ewa Waniczek. Na zakończenie wyszliśmy na wspólny spacer ulicami Podgórzyna, aby w naszej miejscowości powitać nową porę roku.

Pierwszy Dzień Wiosny  (kl. IV-VII)

Pasowanie na czytelnika – klasa I

2 marca w bibliotece szkolnej miało miejsce pasowanie uczniów klasy pierwszej  na czytelnika. Uroczystość  przygotowały dziewczynki z klasy IVa pod kierunkiem Pani Izabeli Boguckiej. Podczas pasowania pierwszaki zapoznały się z regulaminem biblioteki, rozwiązywały zagadki o tematyce czytelniczej. Dzieci nauczyły się też krótkiego wierszyka o książce, odpowiadały na pytania na temat postaci i wydarzeń z bajek i złożyły uroczyste ślubowanie. Na koniec każdy uczeń dostał pamiątkowy dyplom i  drobny upominek. Dzieci własnoręcznie wykonały też zakładki do książek. Mamy nadzieję, że książka na stałe zagości w życiu pierwszoklasistów i stanie się dla nich nieodłącznym przyjacielem

ZIMOWA OLIMPIADA SPORTOWA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Zmagania sportowe poprzedziła ceremonia otwarcia z uroczystym przemarszem zawodników, wniesieniem flagi olimpijskiej. Ślubowanie sportowców przyjęła pani dyrektor Aneta  Watemborska. Dzielnie walczyliśmy w różnych konkurencjach sportowych, oczywiście zachowując zasady fair-play. Za swój wysiłek zostaliśmy nagrodzeni złotymi medalami.

W przeprowadzeniu olimpiady pomagała nam klasa IV b razem z nauczycielem w-fu panem Wojciechem Golubińskim.

To była wspaniała zabawa.

Bal Karnawałowy – klasy IV-VII

Dnia 9 lutego 2018 r. odbył się w szkole bal karnawałowy dla uczniów klas IV -VII. W trakcie trwania tanecznej zabawy, poszczególne klasy przygotowały konkursy i zabawy, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział. Pod koniec balu troje dzieci otrzymało nagrody za najciekawszy strój . Byli to: Tomasz Lewandowski (kl IV b), Basia Staworzyńska (kl IV a) oraz Zuzia Laps (kl IV a). Nagrody zostały ufundowane przez Samorząd Uczniowski z dochodów uzyskanych z prowadzenia sklepiku szkolnego. Były to bony do Empiku w kwocie 25 zł.

Zabawa karnawałowa – klasy I-III, oddział przedszkolny gr.IV

2 lutego odbyła  się zabawa karnawałowa dla uczniów klas I-III oraz IV grupy przedszkolnej. Zabawa odbyła sie w sali Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie, a poprowadziła ją firma VESNA. Wszyscy uczniowie byli w strojach karnawałowych.

Autor zdjęć: Kornel Olbrycht

Spotkanie z ratownikiem GOPR

10 stycznia naszą szkołę odwiedził ratownik GOPR, któremu towarzyszył pies ratowniczy o imieniu Grot. Ratownik opowiedział naszym uczniom o zasadach bezpieczeństwa, których powinni przestrzegać podczas ferii zimowych. Mieszkamy blisko gór. Wielu uczniów spędza zimowy czas wolny w górach, na nartach. Doświadczony ratownik zaprezentował sposób dobrego przygotowania się do górskich przygód zimą, pokazał także sprzęt ratowniczy i sposób bezpiecznego zachowania się w czasie pobytu w górach i na stokach narciarskich. Nie zabrakło także ciekawych i wartych uwagi opowieści o roli, jaką odgrywają psy ratownicze w górskich akcjach ratunkowych. Grot wiernie towarzyszył swojemu opiekunowi, a pod koniec spotkania wykonał kilka komend oraz dał się pogłaskać dzieciom. Spotkanie było bardzo ciekawe. Uczniowie nauczyli się wielu kwestii z zakresu bezpieczeństwa, które pomogą im bezpiecznie przeżyć czas zimowych wolnych chwil.

 

Dnia 6 stycznia w Święto Trzech Króli w kościele pw. Świętej Trójcy w Podgórzynie odbyło się przedstawienie jasełkowo- kolędowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Było ono przeplatane przepięknymi  kolędami. W czasie uroczystości odbyła się zbiórka do puszek. Dochód przeznaczony będzie na zakup wyposażenia do nowo budowanej szkoły. Zebrano 390 zł.

 

Jasełka

W dniu 22 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka. Uczniowie z klasy 4a  przygotowali wesołe przedstawienie jasełkowe, przeplatane przepięknymi  kolędami  w wykonaniu uczennic z klasy piątej. Na scenie wystąpił też uczeń klasy 4b Borys Bałwas, który dał prawdziwy popis grając na dzwonkach chromatycznych. Na koniec wystąpiły dzieci z przedszkola śpiewając kolędy i recytując wierszyki wprowadzające nas wszystkich w cudowny czas Świąt. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości, przygotowanie strojów i dekoracji.

Nagroda Kuratora Oświaty

Z przyjemnością informujemy o szczególnym wyróżnieniu przyznanym Pani Anecie Watemborskiej – Dyrektorowi naszej szkoły. Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty, doceniając wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz zaangażowanie w rozwój dolnośląskiej oświaty, wyróżnił Panią Dyrektor specjalną nagrodą.

Gratulujemy!

Kiermasz ciast

19.12. – 20.12.2017 r odbył się kiermasz ciast. Dziękujemy wszystkim rodzicom, a zwłaszcza mamom za smaczne ciasta.

Wspieramy schronisko

Od kilku lat nasza szkoła współpracuje ze Schroniskiem dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Współpraca ta układa się bardzo dobrze. Szkoła bierze udział w wirtualnej adopcji oraz organizuje zbiórkę karmy dla psiaków ze schronoska.

 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 

W okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie została zorganizowana świąteczna zbiórka żywności dla osób starszych i samotnych z terenu naszej gminy, która odbywała się w dniach od 11 do 18 grudnia 2017r.

Uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami wykazali się ogromnym zaangażowaniem w tę szlachetną akcję. Zebrana żywność oraz środki czystości zostały przekazane do „Caritas” działającego przy Parafii Św. Trójcy w Podgórzynie, który przygotował 16 paczek i przekazał je osobom potrzebującym. Celem zbiórki było przede wszystkim zwrócenie uwagi naszych uczniów i społeczności lokalnej na problemy, z jakimi często borykają się osoby starsze i samotne. By odmienić czyjś los, często wystarczają drobne, ludzkie gesty, które zsumowane przynoszą realną i odczuwalną zmianę w życiu innych osób.

Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy gest naszych uczniów i ich rodziców, świadczący o tym, że los osób w potrzebie nie jest im obojętny, za co składamy im serdeczne podziękowania.

Mamy nadzieję, że dzięki temu nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą radośniejsze i piękniejsze dla nas wszystkich.

 

 

 

 

29 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie  teatralne, profilaktyczne. Było ono przeznaczone dla edukacji wczesnoszkolnej oraz grupy IV przedszkolnej.

 

Dzień Języków Obcych

W czwartek 30.11.2017 cała szkoła bawiła się z okazji Szkolnego Dnia Języków Obcych

Klasy wylosowały dwa tygodnie wcześniej różne kraje i zaprezentowały je podczas podsumowania w sali gimnastycznej:

  • obejrzeliśmy przebrania, przygotowane flagi oraz plakaty,
  • wysłuchaliśmy piosenek w różnych językach oraz prezentacji na temat wylosowanych krajów,
  • w klasach IV-VII obejrzeliśmy ponadto pokaz tańców narodowych i posmakowaliśmy przysmaków z różnych krajów.

Jury nauczycielskie w składzie: Monika Filuś, Renata Stasiak, Małgorzata Tomalak i Katarzyna Zyzek oceniało realizację działań w poszczególnych klasach. Wyniki przedstawiamy poniżej:

Klasa/grupa Wylosowany kraj Zajęte miejsce
grupa IV Australia V
klasa I Irlandia II
klasa II Wielka Brytania III
klasa IIIa Szkocja I
klasa IIIb Stany Zjednoczone IV

 

Klasa/grupa Wylosowany kraj Zajęte miejsce
klasa IVa Włochy IV
klasa IVb Francja V
klasa V Grecja I
klasa VI Hiszpania II
klasa VII Niemcy III

 

W dniu 24.11.207 w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Misia”

 „Magiczny kapelusz”

W środę 29.11.2017 nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pod tytułem „Magiczny kapelusz”. Jego tematyka dotyczyła bardzo ważnych w życiu dzieci i młodzieży tematów: tolerancji, szacunku, akceptacji odmienności.

Przedstawienie pt.  „Entliczek Pentliczek” 

Dnia 23.11.2017r. uczniowie oglądali przedstawienie pt. „Entliczek Pentliczek” przygotowane przez dzieci z kółka teatralnego prowadzonego przez Panią Alicję. Dzieciom bardzo podobała się inscenizacja, a aktorów nagrodziły ogromnymi brawami.

 

ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole apel poświęcony 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy IV a i dzieci z oddziału przedszkolnego- grupy IV przygotowali okolicznościowe wierszyki i piosenki o tematyce patriotycznej. Podczas uroczystości wszyscy uczniowie przyłączali się do śpiewania pieśni legionowych, okazując w ten sposób szacunek dla Ojczyzny i dumę z bycia Polakiem. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane do szkoły na galowo.

Za rok 100 rocznica odzyskania wolności przez Polskę. Już dziś myślimy, jak przygotować się do tego ważnego dla każdego Polaka święta.

 

W Zdrojowym  Teatrze Animacji

9 listopada 2017r. grupa IV i  klasy I – III były w  Zdrojowym Teatrze Animacji na przedstawieniu pt. „Koziołek Matołek”.

Jest to postać stworzona w roku 1933 przez Kornela Makuszyńskiego (tekst) i Mariana Walentynowicza (kolorowe rysunki). Historia Koziołka Matołka uznawana jest za prekursorską w polskim komiksie.

Tytułowy bohater wyrusza  do Pacanowa, gdzie kują kozy. Przemierza  świat, gdzie przeżywa wiele przygód – groźnych, śmiesznych  i pouczających.

Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało.

 

Serdecznie dziękujemy pani Beacie Sosulskiej-Baran  (policjantce z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze) za przeprowadzenie w klasach IV- VII ciekawych prelekcji, dotyczących bezpieczeństwa w Internecie oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.

JESIENNY KIERMASZ

13 października w ramach projektu edukacyjnego ” Mali przyrodnicy” uczniowie klas 1-3 oraz IV grupy przedszkolnej zorganizowali „Jesienny Kiermasz”. Każda klasa przygotowywała poczęstunek, tj. zdrowe kanapki, sałatki lub świeżo wyciskane soki , które były gratisem dodawanym do zakupów. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na opłacenie balu karnawałowego.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania i organizację imprezy.
 ————————————————————————————————————————————————————

Z przyjemnością informujemy, że 13 października, podczas Dnia Jesieni, z kiermaszu jesiennego uzyskano kwotę 1070 zł.

Wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy! Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby klas I-III oraz gr. IV przedszkolnej

Pasowanie na ucznia

W piątek 29 września 2017roku  odbyło się  w szkole wielkie święto – PASOWANIE  NA UCZNIA . Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali włączeni do społeczności szkolnej.

Z ręką na sercu nasi najmłodsi koledzy ślubowali być pilnymi uczniami, dbać o dobre imię swojej szkoły, jak również – sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Sam moment ślubowania był bardzo uroczysty, tym bardziej, że sztandar szkoły  wnieśli rodzice (równie przejęci,  jak ich dzieci). Następnie pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali piosenki, padły też bardzo ważne słowa: „Obiecujemy naszej szkole, mamom i pani,

                                   Że będziemy solidnymi, pilnymi uczniami.

                                   Pokazaliśmy troszkę z tego, co potrafimy,

 O przyjęcie do grona uczniów tej szkoły – bardzo was prosimy.”

Po tych słowach każdy został pasowany na prawdziwego ucznia. Pani Dyrektor  ogromnym ołówkiem dotykała ramion dzieci i każdemu z osobna gratulowała, że jest uczniem  Szkoły Podstawowej imienia Orła Białego w Podgórzynie.

Ślubowanie było powodem do dumy niejednego małego ucznia, ponieważ dzięki niemu dzieci mają teraz poczucie, że bycie uczniem jest czymś ważnym i cennym. 

Serdecznie dziękuję rodzicom za tak liczne przybycie do szkoły na uroczystość. Szczególne podziękowania dla  tatusiów, którzy byli w Poczcie Sztandarowym.

Oto kila pamiątkowych zdjęć – nie potrzebują żadnego komentarza. Same miny świadczą o szczęściu w tym dniu.

Powodzenia pierwszaki!!!

Wspomnienia z wakacji – WŁOCHY 2017

Na przełomie lipca i sierpnia uczniowie z naszej szkoły byli na kolonii we Włoszech. Miasteczko Cesenatico powitało nas jak zwykle – gorącą aurą i ciepłym morzem. Codziennie zajadaliśmy się makaronami, pizzą i „lazanią”, kąpaliśmy się w Adriatyku, wylegiwaliśmy na  leżaczkach, braliśmy udział w konkursach, a wieczorami chodziliśmy na pyszne lody. Spędziliśmy też cały dzień w Aquaparku „Atlantica”, w słynnym w Europie – Parku Rozrywki  „Mirabillandia” oraz zwiedziliśmy Wenecję.  Mieliśmy sporo czasu dla siebie, mogliśmy się lepiej poznać, przydał się również język angielski, bo w naszym hotelu mieszkali też Włosi i Litwini, z którymi bawiliśmy się na wspólnej dyskotece  – było SUUUUPER!!! Czekamy na kolejne wakacje!!!

 

Spotkanie z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem.

W ramach edukacji w tym kierunku, 22 września uczniowie klas I- VII uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Gminy Podgórzyn, panem Krzysztofem Patkiem. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieliłli się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się naszym uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc

4  września spotkaliśmy się na uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2017/ 2018. Pani Dyrektor powitała przybyłych rodziców, nauczycieli i uczniów, a szczególnie tych rozpoczynających naukę w klasie pierwszej i oddziale przedszkolnym. Przypomniała, że zgodnie z reformą jesteśmy ośmioklasową szkołą z oddziałami przedszkolnymi i na razie mieścimy się  w dwóch budynkach.

W trakcie uroczystości w-ce wójt Gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk poinformował zebranych o rozpoczęciu prac związanych z budową nowej szkoły.

Uczniowie zaprezentowali stroje sportowe, które zakupiono ze składek na Radę Rodziców.  Przewodnicząca Rady Rodziców  w roku szkolnym 2016/2017 Pani Agnieszka Żaczek przekazała na ręce Pani Dyrektor i nauczyciela wychowania fizycznego  Pana Wojciecha Gołubińskiego 25 kompletów strojów przeznaczonych dla uczniów reprezentujących szkołę w zawodach sportowych.