Kiermasz Jesienny

12-13 października odbył się w szkole kiermasz jesienny. Można było zakupić wspaniałe jesienne dekoracje, które wykonali uczniowie klas I-III. Dziękujemy rodzicom za współpracę przy organizacji kiermaszu. Udało nam się zebrać kwotę 1744,41 złotych, a środki te przeznaczone zostaną na organizację wiosennych wycieczek dla dzieci.

„Nie zmarnuj swojego talentu” – udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktycznym

W dniu 13 października bieżącego roku w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Fundacji „Nie Zmarnuj Swojego Życia” – panią Mirellę Bęś oraz panią Justynę Muchladę. Obie panie poprowadziły warsztaty z uczniami w ramach realizacji program profilaktycznego „Nie zmarnuj
swojego telentu”. Celem programu jest przeciwdziałanie e-uzależnieniom oraz walka z lenistwem i pomoc w odkrywaniu talentów. W spotkaniu uczestniczyła również maskotka o nazwie Lazy Monster, która została wymyślona przez założycieli fundacji w celu pokazania potwora lenistwa, z którym walczy każde dziecko. Człowiek w stroju Lazy Monstera bawił uczniów podczas warsztatów. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego bardzo dziękujemy za przyjazd do naszej
szkoły.

10 października – Dzień zdrowia Psychicznego
W dniach 12 – 16.10.2020 r. w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego. Inspiracją dla tej imprezy był dla nas obchodzony w dniu 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność zadbania o swoje samopoczucie psychiczne.
Drzwi do sal lekcyjnych oraz terapeutycznych zostały udekorowane wspaniałymi plakatami, stworzonymi przez naszych uczniów. Przedstawiały one skojarzenia dotyczące zagadnienia zdrowia psychicznego , czyli emocji i postaw tak ważnych dla naszego prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Plakaty zaskakiwały różnorodnością zarówno wykonania, jak i treści. Wychowawcy w minionym tygodniu rozmawiali o problemach, które mogą pojawić się właściwie w każdej klasie i dotknąć każdego ucznia, ponadto uczniowie zostali zapoznani ze sposobami dbania o zdrowie psychiczne. Człowiek zdrowy psychicznie jest świadomy – wie, co dzieje się w jego wnętrzu, zdaje sobie sprawę z tego, co przeżywa, często też od razu wie, co wywołuje jego emocje. Zdrowie psychiczne to nie jest coś stałego w życiu – trzeba je pielęgnować jak każdą inną ważną część siebie.