9 uczniów z klasy  7 reprezentowało Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Podgórzynie na XLV Młodzieżowym Rajdzie zwanym popularnie „Kuratorką”. Byli to: Marta Gurlaga, Kinga Wrzosek, Kornelia Filuś, Natalia Majewska, Karol Romaniak, Tomasz Piaścik, Łukasz Leszczyński, Jarosław Hajduk, Marek Kossowicz.  Uczniowie wędrowali po Rudawach Janowickich i pokonali trasę z Trzcińska do Kowar. W schronisku Młodzieżowym „Skalnik” w Bukowcu przedstawili program ogniskowy oraz wzięli udział w konkursie krajoznawczym.

12 uczniów naszej szkoły, którzy  systematycznie uczęszczali na zajęcia Matematycy z Podgórzyna oraz zdobyli bardzo wysokie wyniki w nauce, wyjechało na obóz naukowy do Wrocławia.

Byli to: Bartosz Dojs – klasa 5

Anastazja Okoń – klasa 5

Antonina Latto – klasa 5

Michalina Kulik – klasa 5

Natalia Żaczek – klasa 5

Natan Szymajda – klasa 5

Borys Bałwas – klasa 6

Szymon Bąkowski – klasa 6

Marta Gurlaga – klasa 7

Kinga Wrzosek – klasa 7

Hanna Machalska – klasa 7

Jeremi Kurowski – klasa 7

Główne atrakcje podczas wyjazdu to:  zwiedzanie i warsztaty edukacyjne w ZOO, Afrykarium, Hydropolis, projektowe zajęcia matematyczne, gra terenowa z krasnalami wrocławskimi, wypoczynek na plaży miejskiej przy Odrze, kąpiele w AquaParku, seans filmowy w kinie Cinema, pobyt w parku linowym, w hali ze ściankami wspinaczkowymi oraz w parku trampolin Go- Jump, rejs statkiem po Odrze.

klasy I-III

Spotkanie muzyczne pt.  „Zabawy kanonem i nie tylko”

27 września 2019r. odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jelenie Górze. Słuchaliśmy utworów muzyki klasycznej. Próbowaliśmy śpiewać kanonem. Omówiliśmy  wybrane instrumenty np. budowę fletów drewnianych. Poznaliśmy znaki: bemol, krzyżyk i kasownik.

To była ciekawa lekcja muzyki. Czekamy na następne spotkanie w październiku.

Stało się! 2 września 2019 r. uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. W dniu 08.09.2019 r. o godz. 11.30 w kościele Świętej Trójcy w Podgórzynie nastąpiła uroczysta inauguracja rozpoczęcia roku szkolnego, w której dumnie i pewnie reprezentował naszą placówkę sztandar szkoły.