10 października – Dzień zdrowia Psychicznego
W dniach 12 – 16.10.2020 r. w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego. Inspiracją dla tej imprezy był dla nas obchodzony w dniu 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność zadbania o swoje samopoczucie psychiczne.
Drzwi do sal lekcyjnych oraz terapeutycznych zostały udekorowane wspaniałymi plakatami, stworzonymi przez naszych uczniów. Przedstawiały one skojarzenia dotyczące zagadnienia zdrowia psychicznego , czyli emocji i postaw tak ważnych dla naszego prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Plakaty zaskakiwały różnorodnością zarówno wykonania, jak i treści. Wychowawcy w minionym tygodniu rozmawiali o problemach, które mogą pojawić się właściwie w każdej klasie i dotknąć każdego ucznia, ponadto uczniowie zostali zapoznani ze sposobami dbania o zdrowie psychiczne. Człowiek zdrowy psychicznie jest świadomy – wie, co dzieje się w jego wnętrzu, zdaje sobie sprawę z tego, co przeżywa, często też od razu wie, co wywołuje jego emocje. Zdrowie psychiczne to nie jest coś stałego w życiu – trzeba je pielęgnować jak każdą inną ważną część siebie.