Koncert „Dzieci dzieciom na Boże Narodzenie”

 

Muzycy z Filharmonii Dolnośląskie zabrali nas w muzyczną podróż po zakątkach świata, by odkryć tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Przewodniczką była maleńka Gwiazdka. Podczas koncertu wysłuchaliśmy świątecznych melodii oraz pięknych kolęd, które wspólnie zaśpiewaliśmy.

Warsztaty artystyczne w grupie 3 i 4.
Warsztaty artystyczne w grupie 6.
Dzień Misia – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

Grupy 5 i 6 z Oddziałów Przedszkolnych zwiedziły Muzeum Drewnianych Zabawek w Zakładach
Zorka w Jeleniej Górze. Dzieci mogły zobaczyć wspaniałe ekologiczne zabawki, nawet takie, którymi
bawili się jeszcze ich dziadkowie i rodzice.

 

Koncert w wykonaniu muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej pt: „Nutki patriotki”. Oprócz tradycyjnych pieśni
żołnierskich usłyszeliśmy patriotyczne dzieła Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki.

W naszych Oddziałach Przedszkolnych obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji
wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków dzień.

Odbył się też pokaz mody patriotycznej. Przedszkolaki miały przygotowane przez rodziców stroje nawiązujące do kultury, historii i barw narodowych. Jak na prawdziwym pokazie mody wszystkie dzieci demonstrowały kostiumy na wybiegu wyścielonym czerwonym dywanem.

 

Dzieci z grupy 3, 4, 5, i 6 obejrzały w Teatrze Animacji ekscytujące przygody małej, psotnej sosenki. „Królewna z drewna” wyrusza w głąb ciemnego lasu, aby  uratować drzewa przed niebezpieczeństwem… To była bardzo piękna i mądra opowieść o walce dobra ze złem, poświęceniu i przyjaźni.

 

Przedszkolaki wysłuchały audycji umuzykalniającej w wykonaniu muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej pt: Skarby zielonego skrzata.

 

„Jesienna kawiarenka” w Oddziałach Przedszkolnych. Dziękujemy Rodzicom za pyszne ciasta…:)

Bezpieczny przedszkolak

Dzieci z grupy V i VI obejrzały film edukacyjny o bezpiecznych zachowaniach. Przypomniały sobie numery alarmowe. Dowiedziały się w jaki sposób powiadamiać pogotowie, straż pożarną, czy policję o niebezpiecznych sytuacjach i odgrywały na ten temat scenki.

 

Dzień Przedszkolaka w grupie IV, V i VI
W piątek 20 września obchodziliśmy wyjątkowy dzień – Dzień Przedszkolaka! Z tej okazji wybraliśmy się do kina Helios na seans składający się z ze znanych wszystkim bajek m. in. -,, Bolek i Lolek’’, Koziołek Matołek’’ czy,, Reksio’’. To był wspaniały dzień pełen emocji i wrażeń.

 

 

20.09.2019r od malucha do starszaka świętujemy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim dzieciom
aby każdy dzień w naszych Oddziałach Przedszkolnych był dla Was magicznym
czasem pełnym radości i uśmiechu.

Witamy po wakacjach

wszystkie przedszkolaki, a szczególnie te dzieci,

które po raz pierwszy przyjdą do naszego przedszkola.

Wszystkim Dzieciom życzymy, aby czas spędzony

w przedszkolu upłynął na wesołej i radosnej zabawie,

a Rodzicom udanej współpracy z naszą placówką.