29 września byliśmy na wycieczce w Zachełmiu. Odwiedziliśmy Farmę Agro- Tour Farm, gdzie spotkał się z nami Pan Kazimierz Hołyszewski i opowiedział nam wiele ciekawych historii o Zachełmiu. Mieliśmy też ognisko z pieczeniem kiełbasek , uczyliśmy się obliczać wiek drzewa na podstawie jego obwodu, poznaliśmy różne gatunki grzybów. Wycieczka bardzo się nam podobała. Do tego Pan Kazimierz  opisał nasze spotkanie na Facebooku w tak piękny sposób:

Piękny, słoneczny i jesienny dzień stał się dla nas jeszcze piękniejszy!
Odwiedziła nas przed południem gromadka uroczych dzieciaków ze szkoły w Podgórzynie. Czwartoklasiści otrzymali zadanie związane z historią naszego zakątka kraju, historią bliższą i nieco odleglejszą. Za pośrednictwem sympatycznej Pani od historii umówiły sie z nami kilka dni wcześniej. Pokonały drogę z Podgórzyna do Zachełmia pieszo, co w takim, jak dziś, dniu – okazało się dużą frajdą. Odbyłem z nimi bardzo miłą pogawędkę o historii Zachełmia, domu, w którym mieszkam i mimo, że poranek był dość chłodny – dzieciaki chłonęły każde moje słowo z uwagą i w ogóle zachowywały się wzorowo. Jakby nie dość wszystkiego – sprawiły mi ogromną niespodziankę wręczając osobiście przygotowane i pięknie ozdobione podziękowanie za tę porcyjkę historycznej wiedzy, jaką zdołałem się z Nimi podzielić w tym króciutkim spotkaniu. Powiedziały, że chętnie odwiedzą nas ponownie i to dla nas radość szczególna. Aha, byłbym zapomniał: Czekoladki okazały się wspaniałe, ja, stary łasuch Wam to mówię!