W dniu 20.02. 2018 żądni przygód uczniowie klasy IV b, wyruszyli na wycieczkę do tajemniczego miejsca o nazwie Czarci Młyn, położonego w Świeradowie Zdrój. Czwartoklasistów powitał mroźny poranek i piękna, słoneczna pogoda. Na  miejscu czekała na nas gospodyni- młynareczka i ogromne chlebowe ciasto, z którego później nasi chłopcy i dziewczynki piekli chleb.Przygotowaniom do pieczenia towarzyszyły różne opowieści i ciekawostki opowiadane przez gospodynię Czarciego Młyna. Ubijaniu masła akompaniowała  ostra rywalizacja i dużo śmiechu. W trakcie gdy chleby piekły się w piecu uczniowie zwiedzali stary młyn, a potem udali się na spotkanie  do Centrum Ekologicznego  i tam wsłuchiwali się w wiedzę o pszczołach. Po ciekawym wykładzie i wspólnej zabawie ….. nadszedł czas na degustację świeżo upieczonego chleba z pysznym masłem. W świetnych humorach i przepisem na pieczenie chleba uczniowie wrócili do szkoły.