8 listopada  2018r. klasa ósma, wraz z licealistami z Łodzi, wybrała się na wycieczkę po ciekawych miejscach w gminie Podgórzyn. Wycieczka zorganizowana została przez Pałac Młodzieżowy im. Juliana Tuwima w Łodzi oraz MOK w Przesiece, w ramach Karkonoskiego Tygla Kulturowego.

Celem było wzmacnianie lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwo w kulturze na poziomie lokalnym.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia  dwóch kościołów  w dolnym Podgórzynie, następnie udaliśmy się w górę, gdzie zrobiliśmy wspólne zdjęcie przy  rzeźbie muflona. Obowiązkowym punktem zwiedzania był tramwaj. Później udaliśmy się do Doliny Czerwienia i bocznymi drogami doszliśmy do kościoła w Przesiece. Zaproszono nas na obiad, przy którym przedstawialiśmy prace wykonane w czasie naszej wycieczki. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w wyprawie i z zaangażowaniem wykonywali zaplanowane zadania .