W drodze na Sokolik

W dniu 17 września byliśmy na wycieczce w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Pierwszym punktem naszej wyprawy było schronisko Szwajcarka, następnie udaliśmy się na Sokolik (623m n.p.m.) oraz Krzyżną Górę (654m n.p.m.) Idąc wyznaczonymi szlakami mogliśmy wzbogacić naszą wiedzę o nowe wiadomości dotyczące Rudaw Janowickich – pasma pokrytego lasami świerkowymi, bukowymi i mieszanymi.

 

W podróży na Sokolik towarzyszył nam czarny kot, ale niedługo, bo po kilkunastu metrach poszedł własną ścieżką – jak to kot! Następnie udaliśmy się na Krzyżną Górę, na której szczyt prowadziła wysoko położona kamienna ścieżka. Tuż obok mogliśmy też zobaczyć niewielkie pozostałości zamku Sokolec.

W drodze powrotnej jeszcze na chwilę zatrzymaliśmy się w schronisku, aby odpocząć i posilić się. Razem przeszliśmy 6 km  910 m. To była naprawdę udana wycieczka.

Nikola Fornal