We wtorek 20 marca 2018r. pojechaliśmy na warsztaty do „Czarciego Młyna” w Świeradowie Zdroju. Od samego początku zorganizowano dla nas praktyczne zajęcia: najpierw formowanie bochenków chleba, a później ubijanie masła z przywiezionej śmietany – wszystko poparte solidną dawką informacji na temat tych procesów. Aby przybliżyć nam historię obiektu Młynarka Kinga oprowadziła nas po starej części młyna i pokazała wszystkie jego najważniejsze elementy.

Następnie udaliśmy się na prelekcję i warsztaty o pszczołach. Poznaliśmy ich zwyczaje i cykl życiowy oraz zagrożenia, jakie niesie dla nich współczesny świat. Teraz już wiemy, jakie rośliny sadzić w okolicach naszych domów, by pszczoły mogły owocnie pracować.

A na koniec pozostało najlepsze – konsumpcja świeżo upieczonego chleba z masłem własnej roboty. Dostaliśmy również przepisy na dwa rodzaje chlebów.