Projekt edukacyjny „Uczę się zdrowo żyć” skierowany jest do uczniów klas I-III. Jego głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia poprzez racjonalne odżywianie i aktywność fizyczną. Projekt pokazuje ważność zdrowia człowieka, kształtuje właściwe nawyki żywieniowe i uczy współdziałania w zespole. Został on przygotowany, by nauczyć dzieci dokonywania wyborów pomiędzy tym, co zdrowe i odżywcze, a szkodliwe, choć smaczne. Efektem końcowym projektu będą wykonane przez uczniów zdrowe przekąski, prace plastyczne, albumy oraz zdjęcia z podejmowanych działań.

——————————————————————————————————————

klasy I-III

08.10.2019 r. uczestniczyliśmy w pokazowej lekcji, którą przeprowadził instruktor Aikido Wojciech Głogowski.

Zdrowe kanapeczki  – klasa III a

W pierwszy piątek października rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu i wykonaliśmy sami kanapki. Mieliśmy mnóstwo zdrowych składników, dzieliliśmy się nimi i wymienialiśmy. Powstały super zdrowe i piękne dzieła, którymi poczęstowaliśmy nauczycieli oraz naszych kolegów ze starszych klas.

Piramida zdrowego żywienia – klasa II

Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu – wykonujemy piramidę w grupach

klasa I a

4 października poznawaliśmy piramidę zdrowego żywienia i zasady dbania o własne zdrowie. Przygotowywaliśmy  zdrowe  i kolorowe kanapki. Nie zabrakło też smakołyków przygotowanych przez rodziców. Mieliśmy okazję poznać kilka nowych, zdrowych i smacznych dodatków do kanapek. Był też chleb upieczony przez jedną z mam. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach. Kanapki smakowały również starszym uczniom z naszej szkoły.

 

klasa III B

W ramach projektu „ Droga ucznia do Sukcesu” przygotowaliśmy zdrowe i pożywne kanapki. Przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania, a także piramidę żywieniową. Obejrzeliśmy krótkie filmiki edukacyjne poświęcone zdrowym nawykom  żywieniowym.

  Smacznie, zdrowo, kolorowo – klasa II

4 października 2019r. w klasach młodszych  robiliśmy kanapki. Pomysłów na  te zdrowe posiłki  było dużo. „Wariacje kanapkowe” zostały zaprezentowane  na stołach (korytarz na parterze). Oj, było kolorowo! Po wspólnej prezentacji  próbowaliśmy i …  próbowaliśmy. Zaprosiliśmy na degustację  kolegów i koleżanki  z klas starszych.