Projekt edukacyjny „Uczę się zdrowo żyć” skierowany jest do uczniów klas I-III. Jego głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia poprzez racjonalne odżywianie i aktywność fizyczną. Projekt pokazuje ważność zdrowia człowieka, kształtuje właściwe nawyki żywieniowe i uczy współdziałania w zespole. Został on przygotowany, by nauczyć dzieci dokonywania wyborów pomiędzy tym, co zdrowe i odżywcze, a szkodliwe, choć smaczne. Efektem końcowym projektu będą wykonane przez uczniów zdrowe przekąski, prace plastyczne, albumy oraz zdjęcia z podejmowanych działań.

——————————————————————————————————————

Pomysły na zdrowe desery – klasa II

Nasze pyszne śniadanie – klasa I c

Nasza klasa prowadziła hodowlę szczypioru. Długo obserwowaliśmy jego wzrost! A kiedy nadszedł czas zrobiliśmy pyszne kanapki: z twarogiem, rzodkiewką i własnym szczypiorkiem. To było pyszne śniadanie!

Spotkanie z pielęgniarką szkolną – klasa II

Tematem naszego spotkania był zdrowy styl życia. Wiemy, na czym polega zdrowe odżywianie i jakie jest znaczenie aktywności fizycznej w naszym życiu. Teraz czas na praktyczne wykorzystanie naszej wiedzy każdego dnia.

Żyj zdrowo, żyj na sportowo!

Warsztaty kulinarne – I c

Uczymy się zdrowo żyć! Robiliśmy już pyszne kanapki. Robiliśmy także smakowitą sałatkę owocową. A tym razem klasa I c zajęła się zdrowymi deserami bez dodatku cukru.

Oto przepis na shake na dobry nastrój:

Kubek mleka zblenduj z dojrzałym bananem. Dodaj łyżeczkę gorzkiego kakao. Udekoruj świeżymi malinami.

Gotowe! Dobry humor i uśmiech gwarantowane!

Jesienna dawka witamin – klasa Ic 

W ramach projektu „Droga Ucznia do Sukcesu” uczniowie klasy I c rozmawiali o zdrowym odżywianiu. Prezentowaliśmy plakaty i ulotki, które zachęcały do codziennego spożywania warzyw i owoców. Śpiewaliśmy też skoczną piosenkę „O niezdrowym jedzeniu” i w rytm jej refrenu wykonywaliśmy pyszną i pachnącą sałatkę owocową. „Hej, hej, raz i dwa. Witaminy wolę ja. Hej, hej, raz dwa trzy. Wolisz je i ty!”

klasa IIIb

Sałateczki …  sałateczki…  – klasa IIIa

O zdrowie trzeba dbać cały rok, szczególnie jesienią, gdy spada nasza odporność.

W połowie  października robiliśmy sałatki. Zdrowe, pyszne i  kolorowe. Jedzmy je jak najczęściej!

 

klasy I-III

08.10.2019 r. uczestniczyliśmy w pokazowej lekcji, którą przeprowadził instruktor Aikido Wojciech Głogowski.

klasa I c

4 października, w ramach projektu edukacyjnego „Uczymy się zdrowo żyć”, przygotowywaliśmy pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Poznawaliśmy zasady planowania racjonalnych posiłków i tworzyliśmy piramidę zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej.

Robimy zdrowe kanapki – klasa I b

Zdrowe kanapeczki  – klasa III a

W pierwszy piątek października rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu i wykonaliśmy sami kanapki. Mieliśmy mnóstwo zdrowych składników, dzieliliśmy się nimi i wymienialiśmy. Powstały super zdrowe i piękne dzieła, którymi poczęstowaliśmy nauczycieli oraz naszych kolegów ze starszych klas.

Piramida zdrowego żywienia – klasa II

Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu – wykonujemy piramidę w grupach

klasa I a

4 października poznawaliśmy piramidę zdrowego żywienia i zasady dbania o własne zdrowie. Przygotowywaliśmy  zdrowe  i kolorowe kanapki. Nie zabrakło też smakołyków przygotowanych przez rodziców. Mieliśmy okazję poznać kilka nowych, zdrowych i smacznych dodatków do kanapek. Był też chleb upieczony przez jedną z mam. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach. Kanapki smakowały również starszym uczniom z naszej szkoły.

 

klasa III B

W ramach projektu „ Droga ucznia do Sukcesu” przygotowaliśmy zdrowe i pożywne kanapki. Przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania, a także piramidę żywieniową. Obejrzeliśmy krótkie filmiki edukacyjne poświęcone zdrowym nawykom  żywieniowym.

  Smacznie, zdrowo, kolorowo – klasa II

4 października 2019r. w klasach młodszych  robiliśmy kanapki. Pomysłów na  te zdrowe posiłki  było dużo. „Wariacje kanapkowe” zostały zaprezentowane  na stołach (korytarz na parterze). Oj, było kolorowo! Po wspólnej prezentacji  próbowaliśmy i …  próbowaliśmy. Zaprosiliśmy na degustację  kolegów i koleżanki  z klas starszych.