W dniu  18.10.2018r uczniowie klasy VIII byli w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze na Giełdzie Zawodów. Giełda Zawodów to oferta edukacyjno – zawodowa szkół jeleniogórskich dla uczniów klas ósmych. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.  Jest to działanie realizowane corocznie, mającego na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Inicjatywa ta skierowana s była do przyszłorocznych absolwentów klas ósmych oraz gimnazjów, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną niemalże wszystkich szkół ponadpodstawowych w najbliższej okolicy.