100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole apel poświęcony 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas IV a, V a i VII oraz oddziału przedszkolnego przygotowali okolicznościowe wierszyki i piosenki o tematyce patriotycznej. Podczas uroczystości wszyscy uczniowie przyłączali się do śpiewania pieśni legionowych, okazując w ten sposób szacunek dla Ojczyzny i dumę z bycia Polakiem. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane do szkoły na galowo. Sala gimnastyczna była pięknie udekorowana plakatami przygotowanymi przez poszczególne klasy. Prezentowały one 123- letnią drogę Polski do odzyskania niepodległości.

Prace uczniów klasy 7 wykonane na języku angielskim z okazji 100 Lecia Odzyskania Niepodległości

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości – klasa III

W  tym roku, z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości obchodzimy to święto w wyjątkowy sposób.

Odbył się już Dziecięcy Bieg Niepodległości , w którym najwyższą lokatę z naszej klasy zdobyła Laura Tokarewicz.  Zwyciężyła w biegu dziewczynek klas III- IV. Gratulujemy!

Przygotowaliśmy też plakat z informacjami na temat historii niepodległości naszej Ojczyzny.

 

Śpiewamy pieśni patriotyczne –  klasy I i  III

Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy. Dzieci z grupy IV i V poradziły sobie wspaniale wykonując Godło różnymi technikami na konkurs organizowany w szkole.

Przygotowania do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości – klasa I (prace plastyczne)

Szkolny Bieg Niepodległości

Dnia 19 października w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się Bieg Niepodległości z udziałem wszystkich uczniów i  nauczycieli. Społeczność szkolna jak jeden organizm przybyła na boisko gminne w Podgórzynie, zintegrowała się i dla podkreślenia uroczystego charakteru imprezy przybrała barwy biało-czerwone by uczcić święto narodowe. Klasy I-III rywalizowały na krótkim odcinku 500 metrów. Średni dystans 1000 metrów miały do pokonania klasy IV-VI. Z kolei najdłuższy dystans 1500 metrów pokonały klasy VII-VIII. Każdy uczeń, który biegł, maszerował lub szedł z bólem kostki i dotarł na metę został ZWYCIĘZCĄ.

Organizatorzy biegu dziękują wszystkim uczestnikom za godną postawę i udział w uroczystości.

W związku z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Podgórzynie rozpoczyna realizację projektu pt. „100 lecie Odzyskania Niepodległości”. Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów i młodzieży oraz  w środowisku lokalnym, przybliżanie wartości najważniejszych dla każdego Polaka: symboli narodowych, treści historycznych ukazanych w literaturze, muzyce, malarstwie. Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów naszej placówki. W ramach realizacji projektu dzieci i uczniowie pod kierunkiem nauczycieli będą brały udział  w lekcjach podczas których będą czytane i recytowane utwory poetyckie. Odbędą się  zajęcia plastyczne,  muzyczne, sportowe. Podsumowaniem projektu będzie przygotowanie apelu szkolnego oraz wystawa prac uczniów. Projekt realizowany będzie od 03 września do 11 listopada 2018 roku.