Spotkanie z Panią Lucyną Kornobys w ramach realizacji projektu „Razem w pełni sprawni”

W dniu 7.12.2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie ( w ramach realizacji projektu „Razem w pełni sprawni”)  z wicemistrzynią paraolimpijską w pchnięciu kulą panią Lucyną Kornobys.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI – VIII.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli  prezentację o sporcie osób niepełnosprawnych uzupełnioną interesującymi dialogami  i  spostrzeżeniami prowadzącej .Pani Lucyna opowiedziała o początkach swojej kariery sportowej, o tym, że pierwsza była siatkówka na siedząco, potem zaczęła swoich sił w lekkoatletyce. Obecnie startuje w trzech dyscyplinach: pchnięciu kulą, rzucie dyskiem i oszczepem. Pani Lucyna jest wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy (udało jej się także pobić kilka rekordów świata). Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość poznania z jakimi barierami i problemami spotykają się na co dzień osoby niepełnosprawne. Pani Lucyna pokazała nam, że bycie osobą niepełnosprawną nie musi stanowić wykluczenia ze społeczeństwa . Uświadomiła nam, że osoby niepełnosprawne chcą się  śmiać, zwiedzać świat oraz funkcjonować tak, jak osoby sprawne. Druga część spotkania, miała charakter warsztatowy. Uczniowie mieli możliwość usiąść na wózku inwalidzkim i spróbować samodzielnie się na nim poruszać, ponadto wcielali się także w osoby niewidome, jak również próbowali swoich sił grając w piłkę z zasłoniętymi oczami. Uczniowie  bardzo chętnie brali udział w zabawach pokazowych, dzięki temu mogli lepiej zrozumieć jak funkcjonują osoby niepełnosprawne. Na koniec mogliśmy obejrzeć trofea, które zdobyła Pani Lucyna oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Uczniom bardzo podobało się spotkanie, dlatego chcieliśmy serdecznie podziękować pani Lucynie za przybycie do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się ponownie, już w murach nowego budynku.