PROJEKT ZAKOŃCZONY

eTwinning  – społeczność szkół w Europie

Projekt  krajowy – międzyszkolny

Czas trwania: grudzień 2017- kwiecień 2018

Nasz projekt ma charakter przyrodniczy i ukierunkowany jest na rozwijanie u dzieci umiejętności rozpoznawania roślin (głównie drzew) najbliższej okolicy. Ma za zadanie zachęcać uczniów do obserwacji otoczenia, zdobywania informacji i kodowania ich.

Link do strony projektu https://twinspace.etwinning.net/53222/pages/page/307882

————————————————————————————————————————-

Zakończenie projektu

W ostatnim tygodniu trwania projektu przygotowaliśmy  tablice informacyjne z efektami  naszej pracy.  Korzystaliśmy z aplikacji (czytników kodów QR) zainstalowanych na telefonach  lub tabletach. Oczywiście wspierali nas rodzice. Odczytaliśmy zakodowane informacje przysłane przez rówieśników  ze szkoły w Oleśnicy.

Informacje zakodowane kodami QR. Wysłaliśmy je naszym rówieśnikom. Pani Bogusia (edukator leśny) także obejrzała efekty naszej pracy. Teraz czekamy  na prace z partnerskich szkół.

Opisujemy drzewa

20  kwietnia uczniowie klasy I opisywali wybrane drzewa naszej okolicy, po czym wykonali grupowe plakaty. Teraz już tylko pozostało im poczekać na zakodowane KODAMI QR informacje i ich odczytywanie.

Przygotowaliśmy informacje o drzewach

Rozpoznajemy  drzewa – projekt „Rośliny naszej okolicy” (kl. IIIa)

Kolejne spotkanie z edukatorem leśnym – Panią Bogusią.  Tym razem podczas spaceru  rozpoznawaliśmy drzewa.

Spotkanie międzyszkolne – LUTY

W czwartek 8 lutego odbyły się kolejne zajęcia z projektu eTwinning, pt. „ Rośliny naszej okolicy”. Tym razem zaprosiliśmy do szkoły Panią edukator z nadleśnictwa – Bogumiłę Chabowską –Dąbek, która zgodziła się poprowadzić zajęcia dla naszych projektowych klas ( I oraz IIIa) i dla szkoły z Oleśnicy, z którą połączyliśmy się drogą internetową specjalnie w tym celu.

To była niesamowicie interesująca lekcja przyrody i ciekawe doświadczenie elektroniczne –aby mogłA się odbyć, musiały pracować dwa komputery, dwietablice interaktywne , kamera telefoniczna z wykorzystaniem Messengera oraz profesjonalna kamera. Całe zajęcia zostały zarejestrowane na kamerze przez naszego drugiego specjalnego gościa – Panią Danutę Szewczyk.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI BOGUSI I  PANI DANUSI, bez Was byśmy sami nie dali rady… .

Już czekamy na kolejne zajęcia projektowe.

W filmie wykorzystano fragmenty  prezentacji i materiałów autorstwa Specjalisty Służby Leśnej ds. Edukacji Leśnej Pani Bogumiły Chabowskiej – Dąbek (Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach).

Poznaliśmy imiona rówieśników  z kl. IIIc (SP Oleśnica)

Na początku marca uczniowie klasy I i IIIa

odkodowywali imiona swoich kolegów ze szkoły partnerskiej z naszego projektu. Utworzyliśmy listę uczniów z kasy III z Oleśnicy. Pozdrawiamy WAS KOLEDZY!

Kodowanie z 3a

Ponieważ  eTwinning to część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, mającego za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych, klasy które biorą w nim udział zajęły się już kodowaniem. 5 stycznia odbyło się spotkanie klasy I z klasą IIIa. Trzecioklasiści poznali wcześniej zasady kodowania i uczyli teraz swoich młodszych kolegów. „Pierwszaki” na początku zadawały dużo pytań odnośnie poznanego systemu, potem sprawnie pokodowały swoje imiona i świetnie się przy tym bawiły. Po wspólnej lekcji były dalej zainteresowane kodowaniem różnych zagadkowych wyrazów… wszyscy będą mieć okazję wykazać się pomysłowością, gdy spotkamy się kolejny raz. Teraz swoje zakodowane imiona wyślemy do kolegów ze szkół, które biorą udział w naszym projekcie.

Rozpoczęcie projektu międzyszkolnego e-Twinning

20 grudnia odbyło się TELE -spotkanie i oficjalne zapoznanie się z uczestnikami projektu międzyszkolnego e-Twinning, pt. „Rośliny naszej okolicy”, w którym to będziemy uczyć się kodowania różnych ciekawych informacji. W projekcie biorą udział 4 klasy z trzech szkół. Nasi starsi koledzy z klasy IIIa już zakodowali swoje imiona, jako zagadkę dla kolegów ze szkoły w Oleśnicy. Mamy nadzieję, że nam też pomogą w tym trudnym zadaniu. W czasie spotkania przez Internet czuliśmy się …..trochę wyjątkowo… , jak w telewizji, ha, ha, ha. Czekamy na kolejne działania projektowe, na pewno będą bardzo ciekawe!