W dniu 6 października 2015r.o godz. 9.00 odbyła się szkolna uroczystość „Pasowania na ucznia”. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Jolanta Popielarz.
Część artystyczną prowadziły uczennice klasy III. Dzieci brały udział w turnieju wiedzy i umiejętności. Świetnie sobie poradziły.
Część oficjalną prowadziła Pani Dyrektor Szkoły – mgr Aneta Watemborska.
Dyrektor Szkoły i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie przyjęli w poczet braci uczniowskiej następujących uczniów:
Klasa 1a: Szymon Dereń, Michał Głogowski, Michał Herman, Szymon Kaliszczak, Kamil Kisły, Julia Lewandowska, Kalina Lubaszka, Oktawia Ludwisiak, Marcin Machowski, Karol Matkowski, Szymon Miedziak, Oliwia Nanowska, Anastazja Okoń, Olgierd Olbrycht
Szymon Pankiewicz, Natan Szymajda, Liliana Śliwińska, Natalia Żaczek.

Klasa 1b: Oktawian Chutkiewicz, Marcel Frett, Julia Gutowska, Julia Karasiewicz, Oliwia Krupa, Michalina Kulik, Snowit Majchrzycki, Zuzanna Marciniak, Jakub Kucharski Kamil Piotrowski, Wiktor Sarnowski, Tymoteusz Sobótka, Wiktoria Szczepaniak,
Mikołaj Szewczyk, Amelia Szydłowska, Szymon Wąs, Piotr Włostowski, Julia Zahajko-Pawlus.

Następnie uczniowie złożyli pamiątkowy podpis – pieczątkę palca wskazującego w kronice szkolnej.
Dyrektor Szkoły- Pani Aneta Watemborska przekazała uczniom prezenty. Każdy uczeń otrzymał bezpłatnie materiały edukacyjne (po 4 książeczki), które będą wykorzystane podczas realizacji zadań projektowych prowadzonych w ramach programu „Droga Ucznia do sukcesu”. W kopercie był też słodki prezent.
Uczniowie klas Ia, Ib otrzymali prezenty od kolegów i koleżanek z klas: IIa, IIb, III. Były to zakładki do książek i coś słodkiego. Dziękujemy!
W naszych klasach czekał na dzieci słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.
To był wyjątkowy dzień dla Pierwszaków.
Dziękuję wszystkim Rodzicom i Nauczycielom za pomoc w organizacji tej uroczystości.

Pierwszaki!
Życzymy Wam, abyście czerpali wiedzę, umiejętności i przyjemność z tego, że jesteście uczniami. Powodzenia w nauce!
Wychowawcy: Renata Twardowska, Renata Korga