Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych z okazji Dnia Dziecka pojechały do kina Helios na film „Kraina cudów”, a potem udały się na pyszne lody.

 

 

W 2019 roku przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej. Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wysłuchały między innymi takich dzieł Moniuszki jak „Złota rybka”, „Prząśniczka”, „Dziad i baba”. Koncert dla przedszkolaków przygotowali muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej.

 

Muzyka znad Delty Dunaju

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłuchały audycji z cyklu Folklor Świata. Tym razem wybrały się w muzyczną podróż do Rumunii.

Kiermasz ciast w „Wiosennej kawiarence” w Oddziałach Przedszkolnych.

Audycja Umuzykalniająca „Detektyw Andante na tropie dźwiękowych obrazów”

W pewnej galerii sztuki zniknęły wszystkie dzieła!… Czy uda się odnaleźć zaginione obrazy?
Dzieci wysłuchały opowieści muzycznej na flet, waltornię i instrumenty klawiszowe, które poprowadziły przez tajemnice śledztwa.

Dzień Kobiet w Oddziałach Przedszkolnych

Kot w butach w Zdrojowym Teatrze Animacji

Nie jestem zwykłym kotem,
Wnet się przekonasz o tym….

„Kot w butach” nawiązywał w warstwie plastycznej do teatru barokowego. Utwór Jana Brzechwy został pokazany w formie spektaklu muzycznego.

 

Czary mary, hokus pokus…..

Pokaz  iluzji zachwycił dzieci, zwłaszcza, gdy w magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, kolorowe chustki zmieniały się w łańcuchy, z łokcia leciała woda…. Niektóre dzieci same mogły zmienić się w małych czarodziejów i asystować iluzjoniście. Magiczne sztuczki były spontanicznie odbierane przez widownię i wywoływały zdumienie na twarzach przedszkolaków.

 

Audycja umuzykalniająca „Wyprawa na stary zamek”

Dawno, dawno temu…..Tak zaczyna się historia opowiedziana muzyką. W świat muzycznych fantazji, pełnych niesamowitych postaci wprowadzili nas muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej.

 

Odwiedziny Świętego Mikołaja

6 grudnia przedszkolaki odwiedził Święty Mikołaj.  Przyniósł ze sobą dużo prezentów , bo wszystkie przedszkolaki były grzeczne.

Pasowanie na przedszkolaka

29.11.2018r w obecności pani dyrektor Anety Watemborskiej, rodziców i nauczycieli, dzieci z grupy I złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane na prawdziwego przedszkolaka :).

W Zdrojowym Teatrze Animacji

20.11.2018r. byliśmy w Teatrze Animacji na spektaklu pt: Leśne przygody Tymoteusza Rymcimci. Duże kolorowe lalki, animowane przez aktorów wzbudziły sympatię przedszkolaków. Dzieci żywo reagowały na przygody Misia, Zająca i chytrego Lisa.

Audycja umuzykalniająca „Opowieść o magicznym pióropuszu”.

Wszystkie przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych były 03.10.2018r. w Filharmonii Dolnośląskiej, gdzie mogły usłyszeć audycję z cyklu Folklor Świata. Zagraniczni artyści przenieśli dzieci do dawnej Ameryki. Dzięki ich opowieści poznały tamtejsze zwyczaje, ubiór, język i muzykę. To było wyjątkowe spotkanie.

Spotkanie z policjantem.

27.09.2018r. w naszych oddziałach odbyło się spotkanie z policjantem panem Krzysztofem Patek, który przypomniał dzieciom podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Poinformował i zademonstrował dzieciom, jak należy zachowywać się podczas ataku psa. Wytłumaczył również jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek. Na zakończenie wizyty wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

Wizyta stomatologa

W dniu 25.09.2018r. w naszych oddziałach gościliśmy panią stomatolog  Marlenę Piątek – Książczyk, która w bardzo przystępnie i ciekawie przedstawiła przedszkolakom sposób dbania o zęby. Wszystkie  dzieci były bardzo dzielne – nawet maluszki pozwoliły sobie skontrolować zęby.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

…..to wspaniały dzień dla każdego dziecka. W oddziałach przedszkolnych było mnóstwo atrakcji, aby przedszkolaki tego dnia jak najlepiej się bawiły.

Były zabawy, konkursy, malowanie twarzy; dzieci otrzymały okolicznościowe medale i dyplomy. Zumba wprowadziła przedszkolaki do magicznego świata tańca, a rodzice zadbali o poczęstunek – upiekli pyszne ciasta.

Drogie przedszkolaki, drodzy Rodzice

Wszystkim dzieciom  w  roku szkolnym 2018/2019 życzymy wiele radości i wytrwałości, wspaniałej zabawy i bezpiecznego dorastania w pięknym świecie.

A tym przedszkolakom, które po raz pierwszy przekraczają próg oddziałów przedszkolnych, życzymy aby pobyt wśród nas był niekończącą się, ciekawą i radosną przygodą.

 

Rodzicom życzymy satysfakcji, cierpliwości i zadowolenia z dokonań swoich dzieci.

Zapraszamy jednocześnie do współpracy i aktywnego udziału w życiu grupy, szkoły.