ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego zaprezentowały występ artystyczny – wiersze, piosenki, oraz inscenizację pt: „Uparty koziołek”.

Były także dyplomy i prezenty dla przyszłych uczniów, oraz podziękowania dla rodziców, którzy nie szczędzili sił, własnego czasu i zaangażowania w pomoc na rzecz dzieci z naszej grupy.

Życzymy dzieciom i ich rodzicom wspaniałego odpoczynku, słonecznych wakacji!!

Dziękujemy Państwu Darii i Benjaminowi Grzesikom za zorganizowanie w swoim ośrodku Hot -Tur w Borowicach imprezy na pożegnanie roku szkolnego 2016/2017.

Zabawa była wspaniała.

08.06.17r. pojechaliśmy na wycieczkę do Pławnej do Zamku Śląskich Legend.

W zamku można zobaczyć postacie z różnych legend i bajek – w trakcie odsłuchiwania opowieści dzieci osobiście uczestniczyły w przedstawieniu poruszając kukiełkami. Ponadto dla dzieci przygotowano wiele innych atrakcji. W pracowniach mogły odkryć tajniki litografii i ceramiki, uczyły się strzelać z łuku, podziwiały rycerski oręż.

A kiełbaska z grilla była pyszna…. Wycieczka była bardzo udana.

PINOKIO

07.06.17r. dzieci z oddziału przedszkolnego były na spektaklu  pt: „Pinokio” wystawionym przez teatr IN-ART z Wrocławia w sali widowiskowej JCK w Jeleniej Górze. Opowiadał on wzruszającą historię Pinokia – pokazał dzieciom takie wartości jak: uczciwość, wiarygodność, odpowiedzialność, wytrwałość, szacunek do innych ludzi, odpowiedzialność. Widowisko uatrakcyjniały wspaniałe kostiumy i wciąż zmieniająca się scenografia, oraz piosenki z muzyką.

Dnia 18 maja 2017 r. został rozegrany Pierwszy Turniej Szachowy Gminy Podgórzyn. Z naszej grupy udział wzięli Maja Tomalak i Nikodem Grzesik. Więcej wiadomości na temat turnieju w zakładce WYDARZENIA SZKOŁY.

Z okazji Dnia Matki pojechaliśmy na wycieczkę na Zamek Księcia Henryka. Dzieci przygotowały dla swoich mam niespodzianki – piosenki, wiersze i wręczyły upominki. Wszyscy wspaniale spędziliśmy czas zwiedzając zamek i podziwiając widoki z zamkowej wieży. Kiełbaski pieczone na ognisku smakowały wybornie….

Uczymy się współpracować –  robimy makietę „Las”.

ZAWODY SPORTOWE

27.04.2017r. odbyły się w naszej grupie zawody sportowe. Rozgrzewkę poprowadzili uczniowie klasy VI, a potem pomagali nam w przeprowadzeniu zawodów. Dzieci brały udział w 4 konkurencjach – w skoku w dal, biegu na czas, rzutach do celu, dwie drużyny rywalizowały na torze przeszkód.

 

HOKUS POKUS CZARY MARY…….

Uczennice z klasy III a pokazały naszej grupie magiczne sztuczki. Wszystkim bardzo się podobały.

W KRAINIE BAJTÓW

Dzieci wzięły udział w przedstawieniu profilaktycznym pt. „W krainie bajtów” w wykonaniu grupy teatralnej Inspiracja z Krakowa. Przedstawienie odbyło się 27.04.2017r.

„W krainie bajtów” to satyryczna opowieść o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od Internetu i gier komputerowych, oraz telewizji. „Surfując” w sieci można być narażonym na wiele niebezpieczeństw.

Dzieci dowiedziały się, że

 • przy komputerze mogą siedzieć nie więcej niż 30 min. dziennie,
 • nie wolno odpowiadać na nieznane maile,
 • nie można zdradzać swoich danych osobowych,
 • nie mogą zaniedbywać przyjaciół i swoich obowiązków.

OLA – KONCERT DLA KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z GRUPY

Zabawy swobodne w kącikach zainteresowań

 • wdrażanie dzieci do samodzielnego wymyślania zabaw, do podejmowania różnego rodzaju zabaw: konstrukcyjnych, manipulacyjnych, tematycznych, plastycznych – rozwijanie inteligencji wielorakich;
 • rozwijanie umiejętności panowania nad swoimi emocjami podczas zabawy z innymi dziećmi, nie przeszkadzania innym podczas zabawy, nie zabierania zabawek dzieciom i kulturalnego odnoszenia się do kolegów i nauczycielki – rozwijanie inteligencji interpersonalnej.

NARESZCIE WIOSNA!!!

21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego wraz uczniami klas I – III wzięły udział  w barwnym pochodzie na powitanie nowej pory roku – wiosny. Zrobiły też Marzannę z patyczków i kolorowej bibuły, a potem odbył się wiosenny koncert….

Każdy dzień w szkole jest ciekawy- przygotowaliśmy doświadczenie wyjaśniające powstawanie i wybuch wulkanów…

9 marca odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Anną Kamecką. Pani Ania przedstawiła nam zalety i wady internetu. Z medycznego punktu widzenia jest chyba więcej wad niż zalet, ale – jeśli skorzystamy z rad naszej Pani pielęgniarki i będziemy odpowiednio wygodnie siedzieć przed komputerem i bez przesadzania z czasem korzystać z sieci, to ….wszystko jest dla ludzi….ale wszystko wymaga umiaru …i nadzoru dorosłych!

BAL KARNAWAŁOWY

10 lutego 2017 odbył się – tak długo oczekiwany przez uczniów – bal karnawałowy. W tym dniu sala zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przebierańcy z klas 0 – III  świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach prowadzonych przez animatorów, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Na pewno tegoroczny bal uczniowie będą wspominać bardzo długo….

POZNAJEMY ZAWODY – PIEKARZ

Dziękujemy mamie Natalki Kisły za umożliwienie naszej grupie zwiedzenia piekarni. Dzieci na własne oczy zobaczyły prawdziwych piekarzy, wielki piec, regały z pachnącymi wypiekami oraz cały cykl produkcyjny chleba.

Zima to trudny okres w życiu ptaków. Dlatego podczas spotkania z panią Bogusławą Chabowską – Dąbek z Nadleśnictwa Śnieżka dzieci dowiedziały się jak możemy pomóc im przetrwać ten trudny czas. Dzieci zrobiły również karmę dla ptaków z tłuszczu  wymieszanego z różnego rodzaju ziarnami .

Wszystkich, którym leży na sercu dobro „skrzydlatych” przyjaciół zachęcamy do stworzenia „ptasiej stołówki”. Nie wymaga to wielkich wyrzeczeń ani nakładów finansowych, a jednocześnie umożliwia obserwację tych zwierząt, podczas których można wiele się nauczyć o ich zachowaniu  i zwyczajach.

01.02. 2017r. podczas spotkania z Policjantami dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się, jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Natomiast dziewczynki Marta, Agatka, Zuzia i Maja wykonały plakaty dotyczące bezpiecznej zabawy podczas ferii.

PRZYGOTOWANIA DO BALU

TEATR DZIUR – PORY ROKU

– samodzielne przygotowanie rekwizytów

– zabawy pantomimiczne przy muzyce

– utrwalenie zjawisk charakterystycznych dla poszczególnych pór roku.

Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły ukochane babcie i dziadków, aby podziękować im za okazywaną na każdym kroku miłość i podkreślić, jak bardzo ważni są w ich życiu. W wypełnionej po brzegi sali rozbrzmiewały piosenki i wierszyki dla kochanych gości.Po występach na babcie i dziadków czekały całusy i upominki przygotowane przez dzieci, oraz słodki poczęstunek.

ZABAWY NA ŚNIEGU

Spotkanie z policjantem

14 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli spotkanie z Panem POLICJANTEM.

Rozmawialiśmy o agresji i radzeniu sobie w sytuacjach zagrożenia związanych z obcymi, zaczepiającymi nas ludźmi. Przypomnieliśmy wszystkie znane nam numery alarmowe i odegraliśmy kilka scenek – jak wzywać pomoc. Ta ważna lekcja przyda się każdemu z nas…

Spokojnych Świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym 2017 Roku.

Wysyłamy świąteczne życzenia.

Zajęcia w bibliotece – poznajemy świąteczne tradycje – ozdabiamy pierniczki.

Rodzice i dzieci z oddziału przedszkolnego zorganizowali KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Ozdoby były bardzo piękne i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

8.12.16r. byliśmy w Filharmonii Dolnośląskie na koncercie pt: „Muzyczna rodzina Straussów”. Mogliśmy posłuchać muzyki wykonywanej przez profesjonalistów i poznać różnorodne instrumenty muzyczne. Wiek przedszkolny to ważny okres kształtowania wrażliwości estetycznej dzieci. Taka forma wychowania przez sztukę sprawia, że dziecko staje się widzem na koncercie, a przez to kształtuje preferencje muzyczne oraz umiejętności właściwego zachowania się na uroczystości. Wprowadzanie w świat muzyki jest dobrym sposobem na kształtowanie i zaspokajanie potrzeb estetycznych dzieci.

 

Dzień Świętego Mikołaja  rozpoczął się atrakcyjnie, bo od obejrzenia spektaklu profilaktycznego pt„ Supełki – nieoczekiwana zmiana miejsc”. Poruszał on bardzo ważny temat – traktowania zwierząt przez człowieka. Cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, o czym świadczyły żywe reakcje publiczności. Spektakle o tematyce profilaktycznej  poruszają ważne tematy, a dzieci, poprzez zabawę uczą się pozytywnych, wartościowych zachowań.

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia 2016 roku przybył ten wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci gość – Święty Mikołaj, który przyniósł ze sobą duży worek z prezentami. Ponieważ okazało się, że w oddziale przedszkolnym są same grzeczne dzieci – rozdał wszystkim prezenty. DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU!!!!

 

Dzień Misia.

Konkurs

Zdrowo się odżywiamy….

KIBICUJEMY KOLEŻANKOM I KOLEGOM Z II KLAS PODCZAS MINI IGRZYSK OLIMPIJSKICH 2016

Teatr Animacji – „Królowa Śniegu”

3 świnki   Uśmiech

 • improwizowanie dialogów, odwoływanie się do swoich spostrzeżeń, odczuć i emocji
 • posługiwanie się liczebnikami głównymi i porządkowymi
 • utrwalenie obrazu graficznego cyfry 1,2,3

 

ZABAWY TEATRALNE WPŁYWAJĄ NA:

• Wychowanie intelektualne

Kształcą pamięć poprzez świadome czyli celowe zapamiętywanie tekstu lub mimowolne utrwalanie treści zabaw.

• Wychowanie estetyczne

Rozwijają wyobraźnię artystyczna i uwrażliwiają na piękno. Dzięki obcowaniu ze sztuką dziecko ma okazję wykorzystać w sposób kreatywny swoje zdolności i predyspozycje.

• Wychowanie społeczne

Uczą współpracy między sobą- każdy jest potrzebny i ma do wykonania jakieś powierzone zadanie.

• Wychowanie moralne

Kształcą umiejętność rozumienia innych ludzi, każdy ma prawo do popełnienia błędu czy niepowodzenia, należy to uszanować i zrozumieć, a nie wyśmiewać.

W jaki sposób utrwalamy litery – przykłady zabaw.

8 listopada 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy III a i klasy IV wraz z wychowawcami przygotowali apel okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były pieśni o tematyce legionowej i wiersze patriotyczne. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Jolanta Popielarz, a dekoracje Pani Małgorzata Szczepańska.

„Witaminy dla księżniczki Marceliny”

Dnia 27 października 2016 w ramach projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch” odbyło się piękne przedstawienie pt. „Witaminy księżniczki Marceliny”. Scenka została przygotowana przez p. Katarzynę Zyzek i p. Alicję Trojanowską, a wystąpili uczniowie z klasy III a i oddziału przedszkolnego. Miała ona na celu pokazanie dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie. Po przedstawieniu pani pielęgniarka Anna Kamecka pokazała wszystkim uczniom symbole, które znajdują się na etykietach żywności, oznaczające polepszacze, spulchniacze i konserwanty. Zwróciła także uwagę, aby rodzice czytali, jaki jest skład wyprodukowanego jedzenia, aby nie spożywać nadmiernej ilości konserwantów i cukru, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Dekorację – plakaty o zdrowej żywności wykonała Zosia Zalesska z oddziału przedszkolnego razem z mamą.

Wszystkim uczniom spotkanie teatralne bardzo się podobało i z pewnością przyniesie pozytywne efekty w postaci prozdrowotnych postaw żywieniowych dzieci.

 

I jak Indianie

Nauka poprzez zabawę:

 • zabawa plastyczna – wykonanie opaski
 • ćwiczenia słownikowe – „Moje indiańskie imię”
 • opowieść ruchowa – „Witaj nam, Wodzu”
 • zabawa „Indiańskie rytmy” – improwizacje rytmiczne i tanecznei wiele innych……

Jesień to czas kiedy królują warzywa i owoce. Są nie tylko pyszne i zdrowe, ale także pobudzają wyobraźnię dzieci.

Co można stworzyć z warzyw i owoców –  możecie się przekonać oglądając naszą galerię.

Podczas zabaw plastycznych, muzycznych i ruchowych utrwalaliśmy wiadomości o jesieni. Zrobiliśmy kącik przyrodniczy i dowiedzieliśmy się dlaczego trzeba jeść owoce i warzywa.

Powitanie Jesieni

Kto powiedział, że witamy tylko wiosnę? My witaliśmy też JESIEŃ! !!! Dzięki nam wszyscy w Podgórzynie wiedzą, że lato się skończyło.

Zabawy integracyjne

ZABAWY INTEGRACYJNE
Rodzice i dzieci z oddziału przedszkolnego bawili się wspólnie na ognisku integracyjnym.  Państwo Świercz – rodzice Leona zorganizowali wspaniałą zabawę w swoim ogrodzie. Były zawody sportowe,  ognisko z pieczeniem kiełbasek –  mamy upiekły pyszne ciasta.  Dzieci bawiły się wesoło,  a rodzice mieli okazję się zapoznać.