31 marca 2016r. uczniowie klasy IV wraz z rodzicami wzięli udział w spotkaniu dotyczącym zdrowego odżywiania – tematem wiodącym były owoce i warzywa. Wszyscy pracowali w czterech zespołach wyłonionych w losowaniu. Zadania były bardzo zróżnicowane: odgadywano nazwy mało znanych owoców i warzyw (np. nashi, topinambur, marakuja, mango, karambola, jarmuż, batat, liczi, itp.), rozwiązywano rebusy i krzyżówki, układano hasła na temat zdrowego odżywiania. Wspólnie wymyślano możliwości wykorzystania nowo poznanych składników podczas przygotowywania posiłków.

Oto ułożone przez grupy hasła:

  • O zdrowie dbamy, bo warzywa zjadamy.
  • Gdy owoce zjadamy, wesołe miny mamy.
  • Jedz zdrowo – będziesz zdrowy.
  • Owoce, warzywa jedz na zdrowie, poprawią Twój wygląd, umysł i ciało. Nie czekaj więc dłużej i jedz je śmiało.
  • Od frytek i coli brzuch rośnie, głowa boli. Zjedz mango, weź selera – wyrośniesz na bohatera.

Edyta Ziemba