Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym.

W Szkole Podstawowej w Łomnicy 26 września 2019 roku odbyły się zawody sportowe w czterech dyscyplinach lekkoatletycznych. Nasza szkoła wystawiła dwie reprezentacje chłopców i dziewcząt. Wszyscy mieli do pokonania bieg sprinterski na odcinku 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg długi . W zawodach startowało 12 drużyn dziewcząt i 13 drużyn chłopców z całego powiatu.

Chłopcy w składzie: Mikołaj Marcinkowski, Szymon Pankiewicz, Szymon Bąkowski, Szymon Ślusarczyk, Robert Szot i Oskar Ludwisiak  zajęli dziesiąte miejsce.

Dziewczęta w składzie: Alicja Tomalak, Agata Leonarska, Wanessa Kućmira, Julia Lewandowska, Lena Szoliba i Aleksandra Szoliba zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej !

Bardzo duży udział w sukcesie dziewcząt miała najmłodsza z naszych reprezentantek – Aleksandra Szoliba, która w żaden sposób nie odstawała od starszych koleżanek i wzbudzała niemały podziw wśród konkurencji! Wszyscy nasi zawodnicy i zawodniczki pokazały się z bardzo profesjonalnej strony, rywalizując na najwyższym poziomie zachowując zasady fair play. Serdecznie gratulujemy kolejnego bardzo  dobrego występu naszej reprezentacji!

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W Mysłakowicach 24 września 2019 roku odbyły się coroczne zawody w biegach przełajowych. Startowało 13 drużyn z całego powiatu. Szkoła Podstawowa w Podgórzynie wystawiła dwie reprezentacje- w kategorii chłopców i dziewcząt. Byliśmy wytrenowani i dobrze przygotowani do rywalizacji. Na zawody przybyliśmy wcześniej, aby dobrze zapoznać się z trasą biegu. Chłopcy zajęli  wysokie – VI miejsce i uzyskali dużo punktów w klasyfikacji końcowej. Szczególnie walecznie zaprezentował się Mikołaj Marcinkowski, Robert Szot oraz  Oskar Ludwisiak. Dużym wzmocnieniem drużyny okazał się Marcin Machowski, który dopiero zaczyna reprezentacyjną przygodę. Na pochwałę zasługuje również Robert Melka, Maksymilian Wiśniewski, Mikołaj Szewczyk, Kamil Kisły, Szymon Ślusarczyk oraz nasz wielokrotny reprezentant Szymon Bąkowski. Dziewczęta, w składzie: Laura Tokarewicz, Zofia Golec, Agata Leonarska, Alicja Tomalak, Emilia Michalska , Wanessa Kućmira, Oliwia Nanowska, Lena Szoliba, Julia Lewandowska oraz nasza najmłodsza zawodniczka – Aleksandra Szoliba, uzyskały rewelacyjny wynik i stanęły na drugim stopniu podium! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.