Projekt edukacyjny „Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami” będzie realizowany w klasach I-III w okresie od września 2019 r. do maja 2020 r.

Edukacja przyrodnicza dzieci odbywać się będzie poprzez kształcenie zintegrowane rozumiane jako łączenie wszystkich zabiegów wychowawczych i dydaktycznych wokół osoby dziecka i jego wszechstronnego rozwoju.

Wśród form realizacji znajdują się między innymi: spacery, wycieczki, zabawy dydaktyczno- ruchowe, zabawy badawcze.


Projekt „Jesień wokół!”, czyli   jesienny kiermasz kl. I-III

11.10.2019 r. w ramach  realizacji projektu edukacyjnego DUDS pt. „ Jesień wokół” zorganizowaliśmy kiermasz. W klasie przygotowaliśmy jesienne koszyczki z darów lasu, łąk i ogrodów.  Wraz z rodzicami wykonaliśmy inne  piękne, jesienne ozdoby. Do akcji aktywnie włączyli się uczniowie klas pierwszych i trzecich wraz z rodzicami. Były bukiety, wianki, koszyki, jesienne ludziki i itp.  Wspólnie zbieramy pieniądze na organizację zabawy karnawałowej klas młodszych.

klasa Ia

11.10.2019 r. włączyliśmy się do realizacji przez klasę II projektu, pt.: „ Jesienny kiermasz”. Dzięki pomocy rodziców przygotowaliśmy piękne, jesienne ozdoby. Nie zabrakło też smakołyków zamkniętych w słoikach. Były miody, soki, dżemy, musy i grzybki. Dzięki zaangażowaniu rodziców udało nam się zebrać 1846 zł. Pieniądze będą przeznaczone na organizację balu karnawałowego.

Złota polska jesień – spotkanie z edukatorem leśnym – klasy Ib,II

8 października odwiedziła nas pani Bogumiła Chabowska- Dąbek – nasz edukator leśny. Niestety pogoda nam nie dopisała, więc zajęcia były w klasie. Pani  opowiadała nam o złotej polskiej jesieni.  Były ważne informacje, różne ciekawostki oraz  zdjęcia.   Teraz czekamy na kolejne spotkanie.

Jesienne wystawy – klasa II