Projekt edukacyjny „Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami” będzie realizowany w klasach I-III w okresie od września 2019 r. do maja 2020 r.

Edukacja przyrodnicza dzieci odbywać się będzie poprzez kształcenie zintegrowane rozumiane jako łączenie wszystkich zabiegów wychowawczych i dydaktycznych wokół osoby dziecka i jego wszechstronnego rozwoju.

Wśród form realizacji znajdują się między innymi: spacery, wycieczki, zabawy dydaktyczno- ruchowe, zabawy badawcze.


Spotkanie z edukatorem leśnym – klasa II

Tym razem z Panią Bogumiłą Chabowską – Dąbek  rozmawialiśmy o dokarmianiu zwierząt. Wiemy już które zwierzęta dokarmiać i  czym  możemy zasilić ich stołówkę.

klasa Ia

Zajęcia z projektu „Las bliżej nas, poznajemy świat wszystkimi zmysłami”, na temat „Tropy zwierząt”. Zajęcia prowadzone przez leśnego edukatora Panią Bogumiłę Chabowską- Dąbek z Nadleśnictwa Śnieżka.

Uczestniczymy w zajęciach Leśni drapieżcy – klasa 1 b

Pomagamy dzikim zwierzętom przetrwać zimę – klasa III b

EDUza – warsztaty  „Nie taki owad straszny” – klasa II

Projekt „Jesień wokół!”, czyli   jesienny kiermasz kl. I-III

11.10.2019 r. w ramach  realizacji projektu edukacyjnego DUDS pt. „ Jesień wokół” zorganizowaliśmy kiermasz. W klasie przygotowaliśmy jesienne koszyczki z darów lasu, łąk i ogrodów.  Wraz z rodzicami wykonaliśmy inne  piękne, jesienne ozdoby. Do akcji aktywnie włączyli się uczniowie klas pierwszych i trzecich wraz z rodzicami. Były bukiety, wianki, koszyki, jesienne ludziki i itp.  Wspólnie zbieramy pieniądze na organizację zabawy karnawałowej klas młodszych.

Kiermasz jesienny – klasa III a

11 października 2019 roku odbył się kiermasz jesienny klas I – III.  My też braliśmy w nim czynny udział. Było barwnie i …jesiennie!

Zajęcia – „Las” – klasa III a

9 października braliśmy udział w zajęciach z cyklu „Las wokół nas”. Pani Bogusia Chabowska opowiadała nam o roślinach i zwierzętach jesienią. Przyroda jest bardzo mądra, już przygotowuje się do przyjścia zimy…

klasa Ia

11.10.2019 r. włączyliśmy się do realizacji przez klasę II projektu, pt.: „ Jesienny kiermasz”. Dzięki pomocy rodziców przygotowaliśmy piękne, jesienne ozdoby. Nie zabrakło też smakołyków zamkniętych w słoikach. Były miody, soki, dżemy, musy i grzybki. Dzięki zaangażowaniu rodziców udało nam się zebrać 1846 zł. Pieniądze będą przeznaczone na organizację balu karnawałowego.

klasa Ic

8 października,w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Las bliżej nas – poznajemy świat wszystkimi zmysłami”, spotkaliśmy się z przedstawicielką nadleśnictwa „Śnieżka”: Panią Bogumiłą Chabowską – Dąbek. Obejrzeliśmy ciekawą przyrodniczą prezentację pod tytułem „Kto jest przyjacielem lasu?”.

Złota polska jesień – spotkanie z edukatorem leśnym – klasy Ib,II

8 października odwiedziła nas pani Bogumiła Chabowska- Dąbek – nasz edukator leśny. Niestety pogoda nam nie dopisała, więc zajęcia były w klasie. Pani  opowiadała nam o złotej polskiej jesieni.  Były ważne informacje, różne ciekawostki oraz  zdjęcia.   Teraz czekamy na kolejne spotkanie.

Jesienne wystawy – klasa II