26 lutego w Szkole Podstawowej w Sosnówce odbyły się gminne eliminacje do XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę przepięknie reprezentowało siedmioro uczniów, a czworo z nich- Jakub Halicki z kl.4, Kalina Lubaszka z kl.5 oraz
Zuzanna Burzawa i Janina Lubaszka z kl.8 zakwalifikowali się do eliminacji miejskich, półfinałowych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Wyniki konkursu Oxford lingua plus.

30 października 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego Oxford lingua plus. W konkursie wzięli udział:

Klasa 4

Zuzanna Burzawa

Erika Santolupo

Janina Lubaszka

Najwyższy wynik 100% i laureata pierwszego stopnia uzyskała Sara Piątek-Werpachowska z klasy 6b. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Brawa dla Mai Mazurek – uczennicy klasy II

Z radością informujemy, że dnia 21 .01. 2020 r. w Łodzi odbyła się uroczysta Gala poświęcona zakończeniu Ogólnopolskiego Konkursu  „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka”.   Maja zajęła III miejsce,  odebrała dyplom i nagrodę w kategorii Konkurs Plastyczny „Kwiaty dla Babci i Dziadka”. Gratulujemy!

8 stycznia odbył się w naszej szkole II etap Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego “Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Zakwalifikowało się do niego siedmioro uczniów z klasy 4, 5a, 8. Musieli poprawić list napisany przez kolegę, który dopiero od roku uczy się języka polskiego i popełnia jeszcze mnóstwo błędów. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki. Etap finałowy konkursu odbędzie się w Krakowie.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kartka Bożonarodzeniowa”

Jury:

Katarzyna Wolna

Olga Zelmanowicz

Magdalena Wojtaś

W dniu 16.12.2019r. jury dokonało rozstrzygnięcia konkursu plastycznego  „Kartka Bożonarodzeniowa”.

Spośród złożonych prac nagrodę otrzymują :

Klasy:

I-II

1. Marta Krawczyk- Demczuk
  2. Oliwia Daniło
  3. Laura Leśniak

IV-VIII

1. Hanna Szewczykl
  2. Laura Dzierżęga
  3. Szymon Dereń

Zwycięzcom gratulujemy !

25 listopada w Dniu urodzin Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych odbyło się uroczyste
zakończenie konkursu plastycznego „Mój Przyjaciel Miś ” i wręczenie nagród. Wielkie Misiowe
zgromadzenie narodziło wszystkich przedszkolaków od malucha do starszaka I miejscem z uwagi na
piękne, kreatywne i bardzo oryginalne prace. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i wielkie
zaangażowanie. Do zobaczenia za rok.

Konkurs Supermózg

Uczennice klasy 7: Kinga Wrzosek, Amelia Szewczyk oraz Julia Salabura reprezentowały naszą szkołę w organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Ratowników Górskich z Karpacza,  Międzyszkolnym Konkursie  „Supermózg”.

Wyniki konkursu matematycznego  „zDolny Ślązak”

etap szkolny – 17.10.2019

1. Jeremi Kurowski – 18/30