Po raz pierwszy w tym roku, uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk
Przyrodniczych Świetlik.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 58 uczniów. Chętni uczniowie z każdego poziomu klas, wykonywali
w domu lub w szkole różne doświadczenia. Stanowiły one część przygotowania do konkursu,
gdyż w oparciu o przeprowadzone wywody i wyciągnięte wnioski z doświadczeń, nasi uczniowie
wypełniali między innymi część zadań testowych podczas samego konkursu.
Zdobyliśmy sporo nagród i wyróżnień! Gratulujemy zwycięzcom!

Kacper Matuszak, 1b – nagroda główna
Grzegorz Drążkowski, 1a – wyróżnienie
Xavier Kryszpin, 1a – wyróżnienie
Weronika Żukowska, 1a – wyróżnienie
Antoni Bielewicz, 1b – nagroda
Nikola Bystroń, 1b – nagroda
Kaja Czerniak, 1a – nagroda
Natasza Jabłońska, 1b – nagroda
Maja Juda, 1b, – nagroda
Wiktoria Kirkowska, 1b – nagroda
Maksymilian Maniecki, 1b – nagroda
Melania Maniecka, 1b – nagroda
Hanna Pałac, 1b – nagroda
Jan Sałapa, 1b – nagroda
Nadia Tuburska, 1b – nagroda
Aleksandra Grześkowiak 2a – wyróżnienie
Zuzanna Nowakowska 2a – wyróżnienie
Gratulujemy wszystkim uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik.

i czekamy na kolejne zgłoszenia do nowej edycji.

Chętni uczniowie z klas 5-8 ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie wzięli udział w XXIII Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka.  Celem konkursu jest upamiętnianie Ofiar i kultywowanie szacunku dla narodów, których udziałem była masowa Zagłada.

Zadaniem uczestników było przygotowane pracy plastycznej na jeden z trzech wybranych tematów:

1.

Rodziny i dzieci w obozowej rzeczywistości.

1. Dzieciństwo w Auschwitz – na podstawie wspomnień Bogdana Bartnikowskiego zawartych w książce „Dzieciństwo w pasiakach”.
  2. Dziecko – współczesne obrazy zniewolenia.

Honorowy patronat nad konkursem od lat sprawuje: Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie. Organizatorami konkursu są: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach. Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, Towarzystwo Opieki nad Oświęcimiem w Katowicach, Urząd Miasta Tychy.

Podczas naszej nauki zdalnej znaleźli się chętni, którzy wykonali prawdziwie dzieła sztuki.