Wycieczka klasowa

4 czerwca klasa 3a i 3b były na wspólnej wycieczce w Świeradowie. Naszą przewodniczką była pani Katarzyna Męcina, edukator leśny. Przeszliśmy bardzo ciekawą ścieżką przyrodniczą na wzniesienie „Zajęcznik”. Pani Kasia wprowadzała nas w świat przyrody korzystając ze stacji przyrodniczych usytuowanych przy ścieżce. Uczniowie mieli okazję wykazać się nie tylko wiedzą przyrodniczą lecz także umiejętnościami pracy w zespole, wyobraźnią oraz umiejętnościami literackimi – tworzyli leśne stworzenia z darów lasu. Wycieczka była mocnym akcentem kończącym trzyletnią przygodę trzecioklasistów z projektem „Las bliżej nas”. Mamy nadzieję, że to nie „nauka poszła w las” lecz las obdarzył nas nauką na całe życie.

Galeria zdjęć w zakłądce -> projekty „Las bliżej  nas”

————————————————————————————–

W ramach projektu „Mózg – centrum dowodzenia naszym ciałem”, prowadzonym w ramach innowacji pedagogicznej Droga Ucznia do Sukcesu” usprawnialiśmy nasze mózgi poprzez dotlenienie, radość i śmiech oraz ruch, który dodatkowo kształtował naszą koordynację i orientację w schemacie ciała i w przestrzeni. Jednym słowem mówiąc – jeździliśmy na rolkach, hulajnogach i deskorolkach! Połączyliśmy przyjemne – z pożytecznym!

Nasze prace. „Ekosystem jeziora”

Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna klas III

Dnia  10 maja w naszej szkole odbyła sie Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna klas III.  Naszą szkołę reprezentowali: Michał Głogowski (kl. IIIa), Szymon Miedziak (kl. IIIa),  Tymoteusz Sobótka(kl. IIIb). 

Zespół zajął I  miejsce. GRATULUJEMY!                                Więcej informacji w zakładce KONKURSY WYNIKI

„Majowa łąka” – spotkanie z przyrodą

 
8 maja byliśmy na ciekawej lekcji przyrody. W poszukiwaniu roślin i zwierząt udaliśmy się na łąkę. Pani Bogusia w niezwykle ciekawy i przystępny sposób przedstawiła nam gatunki roślin i wybranych zwierząt łąki oraz siedliska wodnego przy łące. Niezwykle piękna pogoda sprawiła, że mogliśmy oglądać (także w powiększeniu lupy) mieszkańców tego środowiska przyrodniczego. Serdecznie dziękujemy p. Bogusi za nowe doświadczenia przyrodnicze!

„Masz pH? Czyli kwasach i zasadach doświadczalnie”

27 kwietnia klasa 3b kolejny raz gościła pana Wojtka z firmy EDUza. Tym razem uczniowie mieli okazję wziąć udział we wspaniałej lekcji doświadczeń właściwości kwasowych i zasadowych różnych substancji. Dzieci zamieniły się w chemików i przeprowadzały prawdziwe eksperymenty. Emocjom i radości nie było końca! Przez zabawę – najlepsza nauka. Może obudziły się w niektórych uczniach zamiłowania do biologii i chemii?  Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie z panem Wojtkiem!

„Bezpieczni na drodze”

Uczniowie naszej klasy otrzymali od Fundacji KUBUŚ odblaski w kształcie litery „K”.

W czasie rozmowy dotyczącej bezpiecznego poruszania się po drogach, uczniowie wypowiadali się, w jaki sposób je wykorzystają, aby być bezpieczniejszymi podczas drogi do oraz ze szkoły.

Dziękujemy Fundacji KUBUŚ!

Integracyjne  zajęcia  informatyczne

9 kwietnia uczniowie kl. 3b spotkali się w sali komputerowej z uczniami IV gr. przedszkolnej, aby wprowadzić ich w świat wybranych programów komputerowych oraz edukacyjnych stron internetowych. Uczniowie kl. 3b odegrali rolę nauczycieli w stosunku do swoich młodszych kolegów. Prezentowali im podstawowe programy, takie jak: word, paint, baltie 3 czy scratch. Wspólnie z koleżankami i kolegami z oddz. przedszkolnego używali stron internetowych, takich jak learningApps, pisupisu, babadum, kahoot, matzoo. Podczas zajęć poruszyliśmy także zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Zajęcia przypadły do gustu zarówno starszym, jak i młodszym.

Żywa lekcja przyrody

26 marca uczniowie naszej klasy mieli okazję wziąć udział w niepowtarzalnej lekcji przyrody. Prowadził ją pan Wojciech, z firmy EDUZA. Tematem zajęć były owady. Uczniowie mieli okazję uczyć się i doświadczać przyrody na żywo, w bezpośrednim kontakcie z żywymi okazami. Do pomocy dzieci miały lupy, i mikroskopy. Pan Wojtek rewelacyjnie potrafił zafascynować klasę światem owadów, używając wyłącznie metod aktywnych, nie pozwalając nawet na minutę nudy, prezentując wiele okazów (żywych i nie) oraz wywołując pełną gamę pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie z lekcją EDUZY, ponieważ ta nauka była wspaniałą i niezapomnianą zabawą!

„W ogrodzie Ducha Gór”

W marcu klasa 3b bierze udział w projekcie pod nazwą  „W ogrodzie Ducha Gór”. Projekt własnego autorstwa prowadzi p. Kasia, która odbywa u nas po raz kolejny już swoją praktykę zawodową. W ramach tego projektu  uczniowie naszej klasy rozbudzają swoją wyobraźnię i kreatywność w oparciu o literaturę dziecięcą. Duch Gór zaś przyniósł uczniom niespodziankę. Mieli okazję wykonać przepiękne mydełka zapachowe, z naturalnych składników i z dodatkiem okolicznych ziół. Serdecznie dziękujemy za poprowadzenie warsztatów p. Kasi i p. Ilonie z Zachełmia.

8 marca pamiętaliśmy o młodych kobietach naszej klasy. Chłopcy postarali się o słodki poczęstunek i prezenty dla  koleżanek z klasy. Nie zabrakło chwili wzruszenia oraz życzeń od kolegów dla koleżanek.

„Walentynki w gminnej bibliotece”

Tegoroczne walentynki urozmaiciliśmy warsztatami z p. Moniką Burzawą w bibliotece gminnej.

Konkurs recytatorski – etap klasowy

Zuzia Marciniak i Mikołaj Szewczyk będą reprezentować naszą klasę w szkolnym konkursie recytatorskim.

  Wiktor laureatem konkursu „Przygoda z książką”

Nasz kolega z klasy, Wiktor Sarnowski, otrzymał dyplom laureata i nagrodę w konkursie „Przygoda z książką”. Gratulujemy!!!

Budujemy igloo

Anaruk, chłopiec z Grenlandii”

Klasowa wigilia

22 grudnia uczniowie klasy 3b spotkali się w klasie wokół skromnego wigilijnego stołu. Co prawda nie było na nim typowych, wigilijnych potraw, ale była nasza klasowa wspólnota, opłatek i życzenia, modlitwa i śpiew kolęd, stroik, sianko i żłóbek z Jezuskiem oraz nasze dobre nastroje.

 

Integracyjna matematyka

20 grudnia uczniowie klasy 3b spotkali się z dziećmi z gr. IV przedszkolnej, aby wspólnie zagrać w gry planszowe, które samodzielnie wykonali. Uczniowie kl. 3b wcześniej opracowali szczegóły, zasady i plan, a następnie wykonali plansze oraz potrzebne rekwizyty do gier. Wspólna zabawa dzieci obu grup przyniosła nie tylko wiele radości, wzmocniła więzi integracji lecz także rozwinęła umiejętności matematyczne i społeczne.

MIKOŁAJ

Dzień Języków Obcych

30 listopada w szkole odbył sie Dzień  Języków Obcych.

Więcej informacji w zakładce WYDARZENIA OGÓLNOSZKOLNE

Wycieczka do Złotoryi

29 listopada klasy IIIa i IIIb były na wycieczce w złotyryjskiej fabryce szklanych bombek choinkowych. Uczniowie wzięli udział w warsztatach ozdabiania bombek. Własnoręcznie ozdobione mogli później wziąć ze sobą do domów. Mieli także niepowtarzalną okazję zwiedzić cykl produkcyjny bombek wytwarzanych w fabryce. Widzieli i doświadczali wszystkich etapów począwszy od tworzenia w dziale dmuchalni szklanej bańki i nadawania jej kształtu poprzez dział srebrzenia azotanem srebra, kolorowania oraz późniejszego ręcznego zdobienia oraz sortowania i pakowania. Pracownicy – dekoratorzy na naszych oczach ręcznie nadawali bombkom przepiękne ozdoby, malowali na nich krajobrazy, zdobili ornamentami i wzorami często bardzo oryginalnymi lub na specjalne zamówienia. W fabryce odebraliśmy także zamówione wcześniej bombki z imionami dzieci oraz ich bliskich z rodziny. Tegoroczne święta będą przyozdobione wspomnieniami oraz pamiątkami z fabryki „Vitbis”.

Fabryka szklanych bombek choinkowych działa od 1953 roku, jest największym producentem tego typu w Polsce i wysyła swoje produkty do wielu krajów za granicę. Produkuje 200 000 sztuk bombek dziennie.

Warsztaty mozaiki ceramicznej

20 X 2017 r.w kl. 3b odbyły się warsztaty mozaiki ceramicznej, które poprowadziła p. Marlena Jędrocha. Uczniowie mieli możliwość spróbować odnaleźć się w roli artysty, który najpierw wybiera szablon, następnie komponuje kolorystykę mozaiki i tła, po czym starannie dobiera, układa i nakleja elementy ceramiczne. Najtrudniejsze okazało się nakładanie fugi wypełniającej wolne przestrzenie. W tym już musiała nam pomóc p. Marlena. Mozaiki okazały się przepiękne! Ta niezwykła lekcja z pewnością na trwałe zapisze się w naszej pamięci.

Sałatki owocowe w Dniu Jesieni


13 X był wyjątkowym dniem w klasie 3b. W związku z realizacją projektu „Mali przyrodnicy” a także projektu „Kuchenne rewolucje w klasie” w Dniu Jesieni uczniowie klasy 3b samodzielnie skomponowali i wykonali sałatki owocowe, którymi następnie poczęstowali innych uczniów na jesiennym kiermaszu. Sałatki były wyśmienite! Wszystkim  bardzo smakowały.

Dzień Chłopaka

29.09 dziewczynki z 3b zorganizowały swoim kolegom z klasy niespodziankę z okazji „Dnia Chłopaka”. Oprócz zaskoczenia, szczerych życzeń i głośnego śpiewu był też integracyjny poczęstunek. W prezencie od pogody, która była wyjątkowo piękna, chłopcy otrzymali także zabawę na placu zabaw

Spotkanie z policjantem 

Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem.

Przypomnieliśmy sobie zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz ogólne zasady dotyczące bezpieczeństwa w różnych, codziennych sytuacjach.

Czytaj więcej w zakładce WYDARZENIA OGÓLNOSZKOLNE

Czyste powietrze wokół nas

19 września w ramach realizacji akcji „Czyste powietrze wokół nas” uczestniczyliśmy w spotkaniu z edukatorem z Nadleśnictwa Śnieżka,  na którym poznaliśmy przyczyny zanieczyszczenia powietrza i sposoby zapobiegania im.

Słodka lekcja o pszczołach

 Dzisiaj w klasie 3b spotkaliśmy się żeby obejrzeć prezentację o pszczołach i miodzie. Nie zabrakło też degustacji dzięki uprzejmości Michaliny i Tymoteusza oraz ich dziadków i rodziców.

nnnnnnnnnnnnnnnnn