We wtorek, 13 czerwca byliśmy na wycieczce. Tym razem odwiedziliśmy zakład ZORKA, gdzie najpierw zwiedziliśmy muzeum klocków i mebelków, a następnie mogliśmy bawić się i tworzyć własne konstrukcje i budowle. Okazało się, że dawno zapomniane przez nas drewniane klocki, mogą dać wiele frajdy. Zabawę w Zorce dopełniły później włoskie lody w centrum Cieplic. To był miły i udany dzień!

W piątek, 9 czerwca, mieliśmy ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia ekologiczne. Tym razem wybraliśmy się na łąkę w poszukiwaniu owadów. Widzieliśmy motyle, chrząszcze, żuki i mnóstwo innych…łąkowych żyjątek. Pogoda była wprost wymarzona na wyprawę, niestety nasze plany pokrzyżowała….a-l-e-r-g-i-a.…okropnie zmęczyła 3 chłopców z naszej klasy i musieliśmy wracać do klasy….ech! Samo życie….!

3 czerwca w MISZÓWCE odbyło się spotkanie rodziców i uczniów obu klas trzecich – dzieci przygotowały mini występ z życzeniami dla swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty – były piosenki, wierszyki i wspólny taniec z rodzicami……choć trzeba przyznać, że nie łatwo było zachęcić rodziców do tańczenia….Oj, nie! Rodzice otrzymali medale: „mama na medal” i „tato na medal” oraz własnoręcznie wykonane szklane upominki – mamy nadzieję, że się wszystkim podobały. Rodzice wspaniale zorganizowali nam ognisko, na którym można było piec kiełbaski i ziemniaki, mnóstwo pysznych ciast, owoców, itp. To było baaaaaardzo miłe spotkanie, które z pewnością na długo pozostanie w naszych serduszkach!

2 czerwca braliśmy udział w olimpiadzie przyrodniczej „Z Karkonoszami na Ty „. Nasza drużyna w składzie: Ania z kl.3a oraz Szymek i Paweł, wykazała się nie tylko super wiadomościami, ale tez ogromnym szczęściem. Zdobyliśmy puchar i zwyciężyliśmy w konkursie. Byliśmy po prostu bezkonkurencyjni GRATULACJE!!!

Dziś w Dniu Dziecka mieliśmy zajęcia sportowe na boisku. Mogliśmy brać udział w różnych konkurencjach sportowo-zabawowych oraz podziwiać strażaków….a nawet osobiście lać wodę było wesoło i….mokro, bo strażacy mieli duże poczucie humoru w ten piękny, słoneczny dzień nasze kochane mamy przygotowały dla nas: najpierw pyszne ciasto, a potem frytki. Można było również upiec sobie kiełbaski na ognisku….było suuuuper!!!!! Chcielibyśmy mieć częściej takie dni…

W środę 24 maja mieliśmy kolejne warsztaty artystyczne w Cieplicach. Tym razem zajęcia prowadziła Pani Ewa Kopeć-Kotulska. Malowaliśmy i zdobiliśmy różne formy ze szkła, co było dla nas super wyzwaniem…. Zostawiliśmy je do wypalenia w specjalnym piecu i teraz w zniecierpliwieniu czekamy na efekt końcowy naszej pracy….Taka niecodzienna praca to dla nas wielka atrakcja. Bardzo dziękujemy Pani Ewie Kopeć – Kotulskiej oraz Pani Agnieszce Ślipko-Strzałkowskiej za pomoc i cierpliwość, mamom: Martynki, Bartka i Pawła za ciasta i pyszny słodki poczęstunek oraz mamom: Pawła i Kamila za opiekę i miłe towarzystwo.

We wtorek 16 maja – razem z klasą 3a – byliśmy na wycieczce w lesie. Pani Bogusia, która  nas już wiele nauczyła o tym pięknym miejscu,  tym razem pokazała nam sposoby obliczania wieku i wysokości  drzew. Pracowaliśmy w parach,  mierzyliśmy obwody pni drzew i określaliśmy ich gatunki. Jeszcze musimy poćwiczyć sami, aby umieć  wszystko sprawnie obliczać.

Właściciele wyhodowanych fasolek. Trzeba było trochę cierpliwości i serca,  by tak pięknie  wyrosły.

Oto efekty pracy w domu – makiety wykonane przez: Martę,  Roksanę, Pawła, Juliana, Bartka, Martina i Tomka. Gratuluję pomysłów i wytrwałości.

4 maja Marta i Roksana zostały nagrodzone za osiągnięte wyniki w świątecznym konkursie EDUNECTu. Wszyscy otrzymaliśmy drobne upominki za pracę na lekcjach i wykonywanie zadań dodatkowych.

ZAJĘCIA Z SERII: LAS odbyły się w ostatni dzień przed naszą  komunią. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne są drzewa. Każdy z nas zobowiązał się posadzić drzewko…. ciekawe ile osób dotrzymało słowa?

A oto finaliści konkursu na ….napisanie swojej własnej książeczki. Wśród medalistów  znalazła się też Marta, która akurat w dniu wręczenia medali  (piątek 21 kwietnia) była nieobecna w szkole. Gratulujemy młodym pisarzom!

W czwartek 20 kwietnia rozstrzygnął się  klasowy konkurs na najciekawszy album o Internecie. Oto nagrodzona trójeczka szczęśliwców. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkości.

4 kwietnia  drużyna naszej klasy  uczestniczyła w zawodach dotyczących bezpieczeństwa. To bardzo trudny i wymagający konkurs, w którym brało udział ponad 75 drużyn z naszego regionu. Szymon, Filip i Robert dzielnie walczyli o punkty konkursowe. Brawo chłopaki!!!

Konkurs rozstrzygnięty”

Uczniowie klasy IIb i IIIb po wspólnych zajęciach integracyjnych związanych z literaturą dziecięcą podjęli wysiłek tworzenia własnych książek. Ogłoszony został bowiem konkurs na napisanie najciekawszej książki dla dzieci, w którym jak się okazało I miejsca przypadły:

w kl. IIb Laurze Tokarewicz
w kl. IIIb Roksanie Machowskiej
II miejsce otrzymali:
w kl. IIb Mikołaj Szewczyk
w kl. IIIb Robert Melka oraz Marta Nowosielska
GRATULUJEMY!!!

Zajęcia integracyjne z klasą 3a

W marcu wielokrotnie spotykaliśmy się z klasą 3a –  szykujemy się do wspólnego występu na zakończenie projektu o Internecie. Będziemy śpiewać piosenkę o komputerze ilustrowaną ruchem.

 

24 marca odbył się klasowy konkurs recytatorski – oto uczestnicy konkursu. Naszą klasę w etapie szkolnym reprezentowali: Karolina Pawlak, Julian Jurczenko oraz Szymon Bąkowski. Gratuluję wszystkim, że zdołali nauczyć się wierszy na pamięć w tym trudnym tygodniu przed egzaminem u księdza!

To już trzecie spotkanie ze strażakiem (20.03.) i szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Tym razem Pan Łukasz Mordarski trenuje z reprezentacją szkoły do konkursu Euroregionu Nysa pt. „Bezpiecznie żyć”. Trzymamy za Was kciuki na zawodach!

Drugie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy poprowadzili strażacy  – Pan Łukasz Mordarski i Pan Paweł Czeszkiewicz. Obaj panowie bardzo się zaangażowali w przekazywanie nam tej ważnej wiedzy i umiejętności. Jesteśmy im za to wdzięczni!

W marcu odbyła się seria zajęć z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolił nas strażak – Pan Łukasz Mordarski. Bardzo mu za to dziękujemy. To ogromnie ważna wiedza dla każdego z nas!!!

DYPLOM ZA PISMO

Po raz drugi w tym roku zostały rozdane nagrody za pieknie i starannie prowadzone zeszyty do języka polskiego. Tym razem nagrody zdobyli: Marta, Roksana, Karolina, Nadia (nieobecna na zdjęciu) oraz Szymon. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do pieknego pisania – kolejny etap konkursu niebawem…!

21 marca powitaliśmy wiosnę. Były zajęcia integracyjne dla klas I – III z mnóstwem konkursów i tańców, a potem wspólny, kolorowy i kwitnący naszymi gałązkami spacer przez Podgórzyn. Słoneczko przygrzewało. Cieszyło się z nadejścia wiosny razem z nami.

Zajęcia integracyjne z okazji pierwszego Dnia Wiosny

21 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z okazji pierwszego Dnia Wiosny. Dzieci przypomniały sobie gatunki wiosennych kwiatów, ptaki, które przylatują do nas na wiosnę , wzięły udział w różnych konkursach sprawdzających wiedzę przyrodniczą i matematyczną. Każda z klas otrzymała pamiątkowy dyplom. Później dzieci  z klas 0- III wzięły udział w spacerze z okazji powitania wiosny. Tego dnia dzieci były ubrane na zielono i przyniosły własnoręcznie zrobione kolorowe kwiaty.

ZAKUPY, ZAKUPY, ZAKUPY…

W lutym i marcu bawiliśmy się w robienie zakupów. Musieliśmy obliczać, ile pieniędzy wydaliśmy oraz ile zostało nam reszty. Zakupy, hmmmm, fajna sprawa, pod warunkiem, że nie spożywcze na tydzień… z mamą, ha, ha, ha!

 9 marca odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Anną Kamecką. Pani Ania przedstawiła nam zalety i wady internetu. Z medycznego punktu widzenia jest chyba więcej wad niż zalet, ale – jeśli skorzystamy z rad naszej Pani pielęgniarki i będziemy odpowiednio wygodnie siedzieć przed komputerem i bez przesadzania z czasem korzystać z sieci, to ….wszystko jest dla ludzi….ale wszystko wymaga umiaru …i nadzoru dorosłych!
 DZIEŃ KOBIET W NASZEJ KLASIE

8 marca  chłopcy sprawili się  na medal – był słodki poczęstunek, który przygotowali dla dziewczynek, a potem konkursowe tańce. Dla Pań pracujących w szkole też nie zabrało życzeń…. BRAWO chłopaki!

WYCIECZKA – Warsztaty artystyczne

1 marca uczestniczyliśmy w wyjątkowych zajęciach artystycznych. Zajęcia poprowadziła Pani Ada Tymon – Mrozik, nauczyciel z Liceum Plastycznego w Cieplicach. Rzeźbiliśmy w glinie, a raczej wykonywaliśmy nietypowe wzory, które potem zalane gipsem stworzyły prześliczne płaskorzeźby przedstawiające owady. Dzięki uprzejmości nauczycieli z liceum zobaczyliśmy, jak wygląda pracownia szkła artystycznego, rzeźbiarska i malarstwa. Ta nietypowa szkoła ma swoją duszę i panuje w niej niepowtarzalny klimat. Warto było tam być i to poczuć. Na pewno jeszcze tam pojedziemy! Serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz uczniom liceum plastycznego za stworzenie tej przemiłej atmosfery!

 ZABAWA KARNAWAŁOWA

10 lutego mieliśmy bal karnawałowy. Zabawiały nas Minionki – były nie tylko tańce, pląsy i śpiewanie, ale też przechodzenie pod liną, przez tunel i kolorowe chusty Klanzy… Nam jednak najbardziej podobały się bańki mydlane oraz piana… meeega fajna sprawa.  Bal się udał. Wszyscy: wróżki, piratki, roboty, duszki, Dracule, cowboje, piłkarze, policjanci, Hawajki, itd…… wyszli zadowoleni i uśmiechnięci. I o to właśnie chodziło! Teraz możemy zacząć odpoczywać…. ferie uważamy za….Rozpoczęte!

9 lutego pojechaliśmy na basen – byliśmy w TROPICANIE w HOTELU GOŁĘBIEWSKI. Wszyscy świetnie się bawiliśmy – było szaleństwo na zjeżdżalniach, rwąca rzeka, jacuzzi oraz skoki na morskiej fali … Ale frajda!………….. Dziękujemy rodzicom za udział i pomoc w wyjeździe! Zapraszamy ponownie!

KONKURS „BEZPIECZNIE ŻYĆ”

8 lutego odbyły się testy indywidualne, sprawdzające wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa w różnych sutuacjach. Po feriach będzie seria zajęć z tego zakresu.

3 lutego – małe ” co nieco” o polskich sportowcach. Największą popularnością wśród naszych dzieci cieszył się oczywiście Robert Lewandowski i … Maja Włoszczowska

 

” Walentynki w naszej klasie – było serduszkowo i wesoło”

„Ustawiamy zegary….czemu ten czas tak szybko płynie??? ”

Zimowego szaleństwa ciąg dalszy…

Zima dopisuje – prawdziwa, śnieżna i mroźna, nie tylko ta kalendarzowa. Bardzo się z tego cieszymy! 28 stycznia kolejny raz wybraliśmy się na saneczki. Kontynuowaliśmy dobrą zabawę i dobry humor sprzed 10 dni… będzie co wspominać! To przecież jeden z wielu smaków dzieciństwa!

Dzień Babci i Dziadka

25 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście zaszczycili nas swoim licznym przybyciem. Najpierw zaprezentowaliśmy im przedstawienie z życzeniami i wręczyliśmy laurki, następnie odbyły się konkursy, potem wszyscy razem śpiewaliśmy znane nam popularne piosenki, a na koniec gorąco ukochaliśmy i poprzytulaliśmy nasze babcie i dziadków.

…Bo czym byłby ten nasz dziecięcy świat bez babci i bez dziadka…?

A zatem raz jeszcze – wszystkiego najlepszego kochani! Żyjcie nam w zdrowiu 100 lat!

ZIMOWE DRZEWO

A oto nasze zimowe drzewo. Każdy przyłożył swój mały paluszek, by powstało takie piękne dzieło. Jest śnieżne, błyszczące i ….nasze!

Zimowe szaleństwo

Zimowa aura dopisała,  dawno już nie było tyle śniegu i niskich temperatur utrzymujących się przez wiele dni….ech….prawdziwa zima, co tu mówić …!!!

Wybraliśmy się w ramach zajęć wf-u na sanki – (18.01). Ale była super zabawa!!!!! Niezliczona moc zimowej frajdy!

Wystarczy spojrzeć na nasze buzie – każda uśmiechnięta! Trzeba korzystać z tego daru natury póki czas! Będziemy te sanki dłuuugo wspominać!

Zajęcia twórcze

A to nasze styczniowe wspólne prace polonistyczno plastyczne, tworzyliśmy łańcuchy wyrazów na skojarzenia i wspólne obrazki. Było się z czego pośmiać…!

WIGILIA KLASOWA

22 grudnia tuż po przedstawieniu jasełkowym odbyło się spotkanie z naszymi kochanymi rodzicami. Życzyliśmy sobie zdrowia, spokoju i dobrego czasu świątecznego oraz spełnienia marzeń w 2017 roku. Miło było widzieć uśmiechnięte buzie dzieci i rodziców. Takie spotkania są ważne dla nas wszystkich!

Dziękuję rodzicom za przyjęcie zaproszenia i obecność w tym dniu w szkole razem z dziećmi! Szczęśliwego Nowego Roku!

Ewa Waniczek

KLASOWE JASEŁKA

22 grudnia odbyło się przedstawienie jasełkowe dla naszych zaproszonych gości – rodziców i dziadków. Choć próby do jasełek wydawały się czasem „trudne”, to w tym ważnym dniu daliśmy z siebie to, co najlepsze. Było pięknie i nastrojowo!!! Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2017!!!!!

Szykujemy świąteczne prezenty dla naszych rodziców

Postanowiliśmy zrobić samodzielnie świąteczne prezenty dla  rodziców: malowaliśmy farbami gipsowe odlewy gwiazdek i bałwanków i ozdabialiśmy je brokatem z pobitych bombek. Polakierowane i z woskowym wkładem stały się ładnymi świecznikami na świąteczny stół.

Lekcja ekologii

20 grudnia odbyła się lekcja ekologiczna z serii „LAS”. Tym razem nie rozmawialiśmy o drzewach lecz o WODZIE i jej znaczeniu w życiu ludzi, zwierząt oraz roślin. Pani Bogusia zobrazowała nam obieg wody w przyrodzie….choć odwieczny, nie wszyscy o nim wiedzieliśmy. Mieliśmy pojęcie o tym, że woda jest bardzo  ważna dla wszystkich istot żywych i że bez niej nie da się żyć, teraz jednak jesteśmy bogatsi o informacje związane z jej składem, zanieczyszczaniem jej pokładów przez ludzi, wiemy też, jak  konieczne dla świata jest jej oszczędzanie!!!!!

Anioł Szymona
A oto nasz najpiękniejszy klasowy aniołek. Szymon jest z niego bardzo dumny. BRAWO!

Grudniowi Laureaci
A oto laureaci grudniowych konkursów: Konkurs na najpiękniejszego anioła i na najoryginalniejszą ozdobę świąteczną. Gratulujemy zwycięzcom!!!

Spotkanie z policjantem

14 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli spotkanie z Panem POLICJANTEM.

Rozmawialiśmy o agresji i radzeniu sobie w sytuacjach zagrożenia związanych z obcymi, zaczepiającymi nas ludźmi. Przypomnieliśmy wszystkie znane nam numery alarmowe i odegraliśmy kilka scenek – jak wzywać pomoc. Ta ważna lekcja przyda się każdemu z nas…

Stare monety i dodawanie

Od 13 grudnia  uczyliśmy się dodawania w słupkach, czyli pisemnie, z przekroczeniem progu dziesiątkowego. Przenosiliśmy, dodawaliśmy, a przy okazji  podziwialiśmy też stare monety, ponieważ akurat mówiliśmy o historii pieniędzy… Najstarsza moneta miała 350 lat, ależ to dużo czasu!

ZAJĘCIA z Chustą Klanzy

Czasami w ramach WF-u integrujemy się i bawimy z Chustą KLanzy. Bardzo wszyscy lubimy te zajęcia.

FILHARMONIA

8 grudnia byliśmy w filharmonii na koncercie mikołajowym pt. „Rodzina Strauss’a”. Byliśmy bardzo eleganccy. Koncert nam się podobał!

MIKOŁAJOWE PODUSIE

A oto podusie – prezenty od Mikołaja. Pięknie się z nimi prezentujemy!

Mikołaj w naszej klasie

6 grudnia odwiedził nas święty Mikołaj. Odpytywał nas tabliczki mnożenia po czym pośpiewaliśmy, pomodliliśmy się, a potem dostaliśmy piękne paczki. Dziękujemy Mikołajowi i mikołajowym Elfom za przygotowanie super upominków!

4  grudnia zaczęliśmy już plastyczne przygotowania do zimy…. W oczekiwaniu na Mikołaja ogarnął nastrój iście świąteczny – wręcz choinkowy.

We wtorek 29 listopada mieliśmy kolejne zajęcia ekologiczne – „LAS”. Tym razem dowiedzieliśmy się, że życie w lesie nigdy nie umiera, nawet, gdy nam się tak wydaje….. Las żyje wiecznie! To fakt! Tam życie toczy się cały czas!

Teatr Animacji – „Królowa Śniegu”

Lekcje nie muszą być nudne……..

Nasze lekcje to nie tylko pisanie, czytanie i liczenie siedząc w ławce. Często korzystamy z możliwości wykonywania tych samych czynności, ale na dywanie, nie koniecznie z podręcznikiem, ale za to z otwarta głową i logicznym myśleniem. Tak na przykład czytaliśmy fragmenty „Mikołajka”…. Ciekawie było również samemu posprawdzać objętości naczyń i zrozumieć ile to litr, a ile pół litra, czy też ćwierć litra…

Doświadczanie samemu jest bardzo ciekawe!

 

Zdrowie na talerzu

W pierwszej połowie listopada rozmawialiśmy na temat zdrowia. To bardzo ważny temat dla nas wszystkich. Poznaliśmy kilka sprzętów, takich jak: stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, czy szpatułka,  którymi posługują się lekarze, poodgrywaliśmy scenki w których badaliśmy koleżanki i kolegów, a następnie dowiedzieliśmy jakie ważne witaminy znajdują się w jedzeniu i że „RUCH TO ZDROWIE”

Dopełnieniem tematu było wykonanie samodzielnie kanapek. Wszyscy bardzo się staraliśmy, aby były piękne, kolorowe, a przede wszystkim ZDROWE!!!

Konkurs  starannego pisma

Co dwa miesiące nasze zeszyty do języka polskiego oceniane są pod względem staranności. Pani sprawdza, czy przez ten czas dołożyliśmy starań, aby nasze zeszyty były czyste, miały staranne pismo, były wzorem dla innych uczniów.

Pierwszymi laureatami tego konkursu rozstrzygniętego 3 listopada, były aż cztery osoby – miały piękne zeszyty!

Aż miło je otworzyć, miło sprawdzać!

BRAWO!!!

Wizyta w piekarni

28 października odwiedziliśmy piekarnię „KISŁY” w Podgórzynie. Mogliśmy się przekonać z bliska na czym polega praca piekarza oraz cukiernika. Widzieliśmy wielkie mieszadła do ciasta, piece do wypieku i mogliśmy skosztować pysznych wypieków. Nie przewidzieliśmy, że panowie piekarze zrobią nam niespodziankę i pozwolą pougniatać własne ciasto drożdżowe. Ale byliśmy biali???  To nic, że cali ubrudzeni mąką, ważne, że uśmiechnięci i szczęśliwi … Pani JUSTYNA oprowadziła nas po piekarni i opowiedziała o pracy piekarzy. To trudny i ważny zawód, dobrze to wszyscy wiemy i bardzo doceniamy. Dostaliśmy w prezencie świeży chlebek, babkę i piernik….. tego dnia wszystko smakowało nam inaczej i lepiej!

 

Dziękujemy za możliwość zwiedzenia piekarni!!!!!!

Z wizytą na cmentarzu

Piątek, 28 października był ostatnim dniem w szkole przed Świętem Wszystkich Świętych. Postanowiliśmy wspólnie uczcić ten dzień i wybraliśmy się z wizytą na nasz podgórzyński cmentarz, gdzie pomodliliśmy się za wszystkich, którzy już odeszli z tego świata i zapaliliśmy im symboliczne znicze. Niech spoczywają w pokoju!

Jesień, jesień….

Nawet niewiadomo kiedy drzewa przemieniły swoją zieleń w piękne barwy pomarańczu, żółci, złota i brązu. To nasza, od lat doceniana  – ZŁOTA POLSKA JESIEŃ.

W klasie wykonaliśmy wspólnie makietę jesiennego drzewa, a potem na dworze szaleliśmy ciesząc się

( dosłownie) z uroków jesieni…. Ale to frajda zatonąć w kolorowych liściach….

Aż pozazdrościć dzieciom, że mają w sobie tyle dziecięcej, niewinnej radości…!!!

Wycieczka do lasu

 18 października byliśmy na kolejnej wycieczce w lesie. Uczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew, kształty ich korony oraz liści, barwy kory, itp. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób drzewa przygotowują się do zimy, dlaczego ich liście żółkną i opadają.

Poznaliśmy tez warstwy lasu, mogliśmy ich doświadczyć w naturze – to o wiele lepsze niż jedynie z podręcznika…

 

 

DZIEŃ  CHŁOPCA

 29 września mieliśmy KLASOWY  DZIEŃ  CHŁOPCA. Dziewczynki przygotowały słodki poczęstunek oraz konkursy (tu pomogła im Pani). Były tańce dyskotekowe, tańce na gazecie, konkurs jedzenia popcornu i….nie tylko

To był miły dzień. Dobrze się wszyscy bawiliśmy!!!

 

Wycieczka do lasu

27 września mieliśmy pierwszą w tym roku wycieczkę do lasu. Tym razem PANI BOGUSIA uczyła nas, jak rozpoznawać szkodniki drzew. Poszukiwaliśmy tez oznak jesieni w lesie.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

23 września uczestniczyliśmy w  tajnych wyborach do Samorządu Szkolnego.

Najpierw poznaliśmy projekty kandydatów na PRZEWODNICZĄCEGO, ich plany,  obietnice, itp. Wybory były bardzo oficjalne: musieliśmy podpisać listę wyborczą, zagłosować, a dopiero potem wrzucić swoją kartkę z wyborem do urny. Całość nadzorowała komisja uczniowska.

Jesienny marsz

21 września odbył się wspólny  marsz wszystkich klas 0-III. Poszukiwaliśmy oznak jesieni w naszej miejscowości. Mieliśmy jesienne dekoracje, grzechotki , jak również dobry humor. Było barwnie, jesiennie i wesoło.