3 czerwca byliśmy wraz z kolegami z klasy III ba na ognisku w Miszówce. Tu spotkaliśmy się z naszymi rodzicami i zaprezentowaliśmy krótki program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Było też ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy. Naszym kochanym rodzicom wręczyliśmy drobne upominki, które własnoręcznie wykonaliśmy.

2 czerwca uczennica naszej klasy  Ania Jackiewicz, wraz z  dwoma kolegami z klasy III b, brała udział w Gminnej Olimpiadzie Przyrodniczej. Nasza szkoła zajęła I miejsce.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczestniczyliśmy w zawodach sportowych. Bawiliśmy się znakomicie.

W dniach 24-26 maja 2017 roku uczniowie z klasy III a i IV uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzili Stare Miasto, Łazienki, odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

23 maja po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach w bibliotece gminnej w Podgórzynie. Tym razem tworzyliśmy gry planszowe i robiliśmy super rzeczy z papieru. Serdecznie dziękujemy Pani Monice Burzawie.

16 maja uczestniczyliśmy w kolejnej wycieczce do lasu w ramach projektu „ Las bliżej nas…”. Tym razem byliśmy razem z klasą 3 b. Uczyliśmy się, jak wyznaczyć wiek drzewa, rozpoznawaliśmy gatunki drzew, słuchaliśmy śpiewu ptaków. Wycieczka bardzo nam się podobała.

HOKUS POKUS CZARY MARY…..

Uczennice z naszej klasy pokazały dzieciom z oddziału przedszkolnego sztuczki magiczne. Wszystkim bardzo się podobały.

 

Uczestniczymy we wspólnych zajęciach z klasą IIIb- uczymy się udzielać pierwszej pomocy oraz piosenki „ Mój komputer”

23 marca odbył się w naszej klasie konkurs recytatorski. Były to eliminacje do konkursu szkolnego. Najlepiej zaprezentowały się Julia Jabłońska, Anna Jackiewicz, Wanessa Kućmira.

 

Witamy wiosnę na placu zabaw w Podgórzynie.

Zajęcia integracyjne z okazji pierwszego Dnia Wiosny

21 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z okazji pierwszego Dnia Wiosny. Dzieci przypomniały sobie gatunki wiosennych kwiatów, ptaki, które przylatują do nas na wiosnę , wzięły udział w różnych konkursach sprawdzających wiedzę przyrodniczą i matematyczną. Każda z klas otrzymała pamiątkowy dyplom. Później dzieci  z klas 0- III wzięły udział w spacerze z okazji powitania wiosny. Tego dnia dzieci były ubrane na zielono i przyniosły własnoręcznie zrobione kolorowe kwiaty.

21 marca byliśmy wraz z innymi dziećmi z klas 0-III na spacerze z okazji pierwszego Dnia wiosny. Humory nam bardzo dopisywały…

9 marca odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Anną Kamecką. Pani Ania przedstawiła nam zalety i wady internetu. Z medycznego punktu widzenia jest chyba więcej wad niż zalet, ale – jeśli skorzystamy z rad naszej Pani pielęgniarki i będziemy odpowiednio wygodnie siedzieć przed komputerem i bez przesadzania z czasem korzystać z sieci, to ….wszystko jest dla ludzi….ale wszystko wymaga umiaru …i nadzoru dorosłych!

1 marca 2017 roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach realizowanych w ramach projektu  „ Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami”. Tym razem wraz z Panią Bogusią Chabowską- Dąbek szukaliśmy w lesie oznak zbliżającej się do nas wielkimi krokami wiosny…

 

 Bal Karnawałowy

Tak ćwiczymy na lekcji wychowania fizycznego…

27 stycznia gościliśmy w naszej klasie kochanych dziadków i babcie. Przygotowaliśmy dla nich inscenizację z okazji ich święta oraz wręczyliśmy prezenty. Jeszcze raz życzymy naszym bliskim 100 lat…

20 stycznia byliśmy w bibliotece publicznej w Podgórzynie i uczestniczyliśmy w zajęciach „Książka to godny szacunku przyjaciel”. Robiliśmy także prezenty dla naszych babć i dziadków.  Zajęcia bardzo nam się podobały. Serdecznie dziękujemy Pani Monice Burzawie za zaproszenie.

A tak bawimy się na śniegu… Zima nam nie straszna i bardzo się cieszymy, że wszędzie jest biało.

18 stycznia robiliśmy prezenty dla naszych kochanych Babć i Dziadków. Pomagała nam w tym mama Zuzi- Pani Bożena Tarczyńska. Mamy nadzieję, że prezenty spodobają się naszym bliskim.

22 grudnia była w naszej klasie Wigilia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych rodziców przedstawienie jasełkowe oraz własnoręcznie wykonane upominki.

20 grudnia w ramach zajęć projektowych „ Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami”  uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez Panią Bogusię Chabowską- Dąbek. Tym razem rozmawialiśmy na temat obiegu wody w przyrodzie.

Spotkanie z policjantem

14 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli spotkanie z Panem POLICJANTEM.

Rozmawialiśmy o agresji i radzeniu sobie w sytuacjach zagrożenia związanych z obcymi, zaczepiającymi nas ludźmi. Przypomnieliśmy wszystkie znane nam numery alarmowe i odegraliśmy kilka scenek – jak wzywać pomoc. Ta ważna lekcja przyda się każdemu z nas…

13 grudnia robiliśmy w naszej klasie drugie śniadanie. Były kanapki z twarożkiem, pastą jajeczną, kiełkami, pomidorem, ogórkiem i mnóstwem innych dobrych rzeczy. Kanapki bardzo nam smakowały.

6 grudnia w naszej klasie gościł Mikołaj, który przyniósł nam wspaniałe prezenty.

5 grudnia z pomocą mamy Zuzi Pani Bożeny Tarczyńskiej wykonywaliśmy świąteczne ozdoby,

Pod koniec listopada po raz kolejny byliśmy w Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie. Tym razem oprócz zabawy w sali zabaw, nasza koleżanka Julia Jabłońska odebrała nagrodę za zajęcia II miejsca w konkursie czytelniczym „ Przygoda z książką”. Julce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Urodzinowe serdeczności dla naszej Zuzi.

29 listopada po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach w ramach projektu „ Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami”. Tym razem zajęcia odbyły się w szkole.

 

29 listopada obchodziliśmy Dzień Misia.

Teatr Animacji – „Królowa Śniegu”

18 listopada bawiliśmy się na placu zabaw.

 

18 listopada gościliśmy w naszej klasie wyjątkowych gości- Pumę i Łaciatka. Puma jest kotką Leny, a Łaciatek należy do Agaty.

W listopadzie Emilka i Wanessa były w Schronisku dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Dziewczynki zawiozły karmę, którą zbieraliśmy w szkole przez cały październik.

8 listopada wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego zorganizowaliśmy uroczysty apel z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Śpiewaliśmy pieśni legionowe, recytowaliśmy wiersze o tematyce patriotycznej.

2 listopada byliśmy w Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie. Tu bardzo miło spędziliśmy czas uczestnicząc w zajęciach bibliotecznych i bawiąc się w sali zabaw.

Na lekcji matematyki eksperymentowaliśmy z wodą, ucząc się w praktyce pojęć: litr, pól litra, ćwierć litra.

27.10.2016 zaprezentowaliśmy koleżankom i kolegom z klas 0-III przedstawienie pt. „ Witaminy dla królowej Marceliny”. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z p. pielęgniarką poświęcone zdrowemu odżywianiu.

18 października w ramach projektu „ Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami” byliśmy na kolejnej wycieczce w lesie. Uczyliśmy się rozpoznawać w lesie, rozmawialiśmy o warstwowej budowie lasu i dowiedzieliśmy się, co to takiego jest maczużnik. Wycieczka bardzo się nam podobała.

5 października uczestniczyliśmy w zajęciach z robotyki. Super się bawiliśmy i dużo nauczyliśmy.

30 września obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Nasi chłopcy otrzymali drobne upominki, a dziewczynki coś słodkiego.

27 września 2016 roku w ramach projektu „ Las bliżej nas – poznajemy świat wszystkimi zmysłami” byliśmy na wycieczce w lesie. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, zbieraliśmy kolorowe liście, poznaliśmy, co to są pułapki feromonowi. Wycieczka bardzo się nam podobała.

Pożegnanie lata.

W tym roku szkolnym klasy I-III oraz oddział przedszkolny powitały przychodzącą jesień wspólnym, integracyjnym marszem ulicami Podgórzyna.