29.05.2017 r. uczniowie klasy 2a i 2b byli na wycieczce w Rzeszówku, w Agroturystyce „Wisienka” na warsztatach „Zielonego laboratorium”. Wycieczka była jednocześnie zakończeniem projektu edukacyjnego „Zielono mi”, realizowanego w ramach innowacji pedagogicznej „Droga Ucznia do Sukcesu”. Podczas warsztatów uczniowie poznawali różne gatunki ziół oraz dowiadywali się, w jaki sposób pozytywnie wpływają one na zdrowie, mogli poczuć wspaniały świat zapachów ziół oraz posmakować ziołowej herbaty. Wspaniałą atrakcją było wykonanie własnego mydełka zapachowego, z dodatkami ziół, w trakcie którego uczniowie poznali recepturę  i sposób wykonania wybranych mydeł. Po zakończonej pracy mogli umyć ręce tak, jak robiono to przed wiekami – w własnoręcznie wykonanej płukance z mydlnicy lekarskiej. Podczas spaceru po ogrodzie uczniowie mieli okazję dotknąć i czasem także spróbować wybranych ziół. Nie zabrakło także wspólnej, integracyjnej zabawy w ogrodzie oraz smacznej przekąski w postaci pieczonej kiełbaski. Niezapomniana przygoda edukacyjna na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Wycieczka do stadniny koni
27 kwietnia klasy IIa i IIb były na wycieczce w stadninie koni Gostar. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia stajni dla koni, pogłaskania zwierząt, a także skorzystania z jazdy konnej. Nie zabrakło także integracyjnego ogniska i wspólnych zabaw. Wspaniałą przygodę uczniowie będą wspominać bardzo długo, a zyskane doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości!

Konkurs rozstrzygnięty”

Uczniowie klasy IIb i IIIb po wspólnych zajęciach integracyjnych związanych z literaturą dziecięcą podjęli wysiłek tworzenia własnych książek. Ogłoszony został bowiem konkurs na napisanie najciekawszej książki dla dzieci, w którym jak się okazało I miejsca przypadły:
w kl. IIb Laurze Tokarewicz
w kl. IIIb Roksanie Machowskiej
II miejsce otrzymali:
w kl. IIb Mikołaj Szewczyk
w kl. IIIb Robert Melka oraz Marta Nowosielska
GRATULUJEMY!!!

„Zakończenie projektu „Wiosna wokół nas”.

Klasy drugie w ramach innowacji pedagogicznej „Droga Ucznia do Sukcesu”  zakończyły 29 marca projekt o nazwie „Wiosna wokół nas”. Zbiegło się to w czasie z Dniem Wody i było tematycznie z wodą związane. Podczas trwania projektu uczniowie mogli dowiedzieć się wiele o wodzie, posłuchać, obejrzeć edukacyjne filmy i zdjęcia, a także doświadczyć, ponieważ projekt zakładał przeprowadzenie eksperymentów związanych z wodą. Klasy drugie zorganizowały pokaz takich eksperymentów dla uczniów z klasy I i klas III. Aktywnie w dzień ten włączyła się grupa teatralna, organizując przedstawienie pantomimiczne związane z Dniem Wody. Dzięki wszystkim tym działaniom uczniowie naszej szkoły kształtują postawę ekologicznego nastawienia do życia.
„Las wiosną”
24 marca klasy drugie w ramach projektu „Las bliżej nas” były na kolejnej wycieczce w lesie. Tym razem rozpoznawały oznaki wiosny. Lekcje przyrody w terenie to najlepsza i najprzyjemniejsza nauka.

Zajęcia integracyjne z okazji pierwszego Dnia Wiosny

21 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z okazji pierwszego Dnia Wiosny. Dzieci przypomniały sobie gatunki wiosennych kwiatów, ptaki, które przylatują do nas na wiosnę , wzięły udział w różnych konkursach sprawdzających wiedzę przyrodniczą i matematyczną. Każda z klas otrzymała pamiątkowy dyplom. Później dzieci  z klas 0- III wzięły udział w spacerze z okazji powitania wiosny. Tego dnia dzieci były ubrane na zielono i przyniosły własnoręcznie zrobione kolorowe kwiaty.

Spotkanie ze sztuką.

15 maca nasza klasa była na wycieczce w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach.Dzięki uprzejmości nauczycieli z tejże szkoły nasi uczniowie mogli zobaczyć pracownie artystyczne, młodzież w czasie tworzenia oraz przepiękne wytwory – rzeźby, płaskorzeźby, szkice, obrazy, witraże, odlewy oraz  cudeńka ze szkła. Dzięki p. Adzie Tymon, która wprowadziła nas w tajniki pracy w glinie i gipsie, dzieci mogły własnoręcznie wykonać bardzo atrakcyjnie wyglądające i oryginalne odlewy gipsowe. Niezapomnianą rozrywką była także rozgrywka szachowa, którą dzieci mogły rozegrać na oryginalnych szachach, wykonanych ręcznie przez uczniów szkoły.
Takie spotkanie ze sztuką na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów oraz pomoże im rozwijać się artystycznie.
wych. Renata Korga
 9 marca odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Anną Kamecką. Pani Ania przedstawiła nam zalety i wady internetu. Z medycznego punktu widzenia jest chyba więcej wad niż zalet, ale – jeśli skorzystamy z rad naszej Pani pielęgniarki i będziemy odpowiednio wygodnie siedzieć przed komputerem i bez przesadzania z czasem korzystać z sieci, to ….wszystko jest dla ludzi….ale wszystko wymaga umiaru …i nadzoru dorosłych!
Konkurs  recytatorski
Tegoroczny konkurs recytatorski w kl. IIb przebiegał w II etapach. 7 marca odbył się etap drugi, który spośród kilkorga uczestników wyłonił zwycięzcę.
I miejsce Mikołaj Szewczyk
II miejsce Zuzanna Marciniak
III miejsce ex aequo przypadło Michalinie Kulik i Michałowi Hermanowi
Czekamy na szkolny etap konkursu, który otworzy zwycięzcom drogę do szczebla gminnego!
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Lekcja biblioteczna

1 marca klasa IIb uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w bibliotece gminnej. Dzieci poznawały nie tylko wszelkie zakątki biblioteki lecz także mogły założyć kartę książki, porównać książki ze sobą, porozmawiać o swoich zainteresowaniach czytelniczych, poznać drogę powstawania książki, wykonać zakładkę oraz pobawić się małymi formami teatralnymi. Za przybliżenie nam świata książek serdecznie dziękujemy pani Monice Burzawie.

 

Bal Karnawałowy 

Sukcesy Michaliny

Uczennica naszej klasy, Michalina Kulik jest miłośniczką sportu. Trenuje i bierze udział w sportowych rywalizacjach. Ma już kilka dyplomów oraz medali. Uczniowie naszej klasy spontanicznie zorganizowali mały klasowy wywiad z koleżanką.

Wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej

9 lutego klasy IIa i IIb były na wycieczce w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej-centrum wiedzy o Ziemi i regionie. Znajduje się ona w Dobkowie, na terenie Krainy Wygasłych Wulkanów. Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych nt. wody, poznając jej właściwości poprzez eksperymentowanie oraz miały okazję zwiedzić z przewodnikiem, specjalistą geologiem interaktywne centrum wiedzy o Ziemi. Uczniowie mogli obejrzeć ciekawy film nt. wulkanów, dowiedzieć się, jak wygląda obecnie i wyglądał dawniej teren Krainy Wygasłych Wulkanów oraz jak wygląda i działa wulkan. Dzięki specjalnej platformie symulacyjnej dzieci mogły odczuć  trzęsienie ziemi. Uczniowie zwiedzili także wystawę skał i minerałów oraz brali udział w warsztatach nt. geologicznej działalności rzeki.

Wycieczka była wspaniałą lekcją przyrody zorganizowaną „poza ławką szkolną”. Wszystkim bardzo się podobało.
wych. Renata Korga

Znamy nasze lektury

Uczniowie klasy IIb wykazali się dobrą znajomością lektury pt. „Zaczarowana zagroda”. Zajęcia związane z lekturą pokazały, że czytanie i książka nie muszą być nudne, a czytelnictwo to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Najbardziej zaangażowani w lekturę otrzymali pamiątkowe dyplomy.
wych. Renata Korga

Konkurs matematyczny

Uczniowie klasy IIb dzielnie rywalizowali ze sobą w konkursie matematycznym. Konkurs miał dwa etapy. Najlepsi matematycy po przejściu I etapu zmierzyli się ze sobą w etapie II, który pozwolił wyłonić zwycięzcę.
miejsca I (ex aequo) zajęli Michalina Kulik i Tymoteusz Sobótka
miejsce II przypadło Mikołajowi Szewczykowi
miejsce III otrzymał Snowit Majchrzycki
GRATULUJEMY!
„Zimowe zabawy. Mali saneczkarze”

Korzystając z uroków zimy bawimy się na śniegu i zjeżdżamy na sankach zdobywając umiejętność i odznakę „saneczkarza”.

wych. Renata Korga

Dzień Babci i Dziadka w naszej klasie.

Spotkanie z policjantem

14 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli spotkanie z Panem POLICJANTEM.

Rozmawialiśmy o agresji i radzeniu sobie w sytuacjach zagrożenia związanych z obcymi, zaczepiającymi nas ludźmi. Przypomnieliśmy wszystkie znane nam numery alarmowe i odegraliśmy kilka scenek – jak wzywać pomoc. Ta ważna lekcja przyda się każdemu z nas…

Mikołajki w klasie 2b

„Anioły są wśród nas”

Całą klasą włączyliśmy się w akcję „Anioły są wśród nas”. Oto nasze arcydzieła! Są niepowtarzalne. Każdy inny. Wszystkie anioły otrzymały swoje imię.

„Mini igrzyska olimpijskie klas drugich”

 25 listopada po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się mini igrzyska olimpijskie klas drugich. Były one uwieńczeniem projektu edukacyjnego, prowadzonego w ramach innowacji pedagogicznej Droga Ucznia do Sukcesu. Uczniowie klasy IIa i IIb przez 4 tygodnie przygotowywali całe przedsięwzięcie, pracując głównie w grupach. Igrzyska rozpoczęły się wprowadzeniem zawodników na salę gimnastyczną wraz z zaprojektowanymi i wykonanymi wcześniej przez nich – flagą i logo igrzysk. Po odśpiewaniu hymnu (autorstwa uczniów) nastąpiło przekazanie olimpijskiego ognia. Igrzyska uatrakcyjnił występ artystyczny Julii Lewandowskiej – ułożony przez nią samodzielnie. Zawodnicy startowali w siedmiu różnych konkurencjach, rywalizując o 1,2 i 3 miejsce. Wszystkich uczestników nagrodzono pamiątkowymi dyplomami. Zawodników dopingowała widownia złożona z uczniów klasy I i klas III oraz oddziału przedszkolnego. Olimpiada sportowa na długo zostanie w naszych pięknych wspomnieniach.

„Jesienny kiermasz”
20 października po raz pierwszy w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób jesiennych. Przygotowały go i poprowadziły klasy IIa i IIb. Kiermasz był częścią projektu pt. „Już jesień”, realizowanego jako element innowacji pedagogicznej „Droga ucznia do sukcesu”, która jest prowadzona z dziećmi od klasy pierwszej. Kiermasz bardzo zaangażował wszystkie dzieci. Dzięki niemu mogły nauczyć się wielu potrzebnych w życiu umiejętności, jak np. współpraca z innymi, przygotowanie ozdób, stanowisk, wyceniania ozdób, umiejętność szacowania, obliczania kosztów, wydawania reszty, organizowania stanowiska sprzedaży, kultury obsługi klienta. Kiermasz cieszył się tak ogromną popularnością, że w ciągu 2 godzin praktycznie wszystko zostało wyprzedane, a na konto dobra wspólnego klas 0-III wpłynęło aż 961 zł!!! Pieniądze te zostaną przeznaczone na organizację zabawy karnawałowej dla wszystkich dzieci z klas 0-III. Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy!!!!

30 września klasy IIa i IIb były na wycieczce w Kowalowych Skałach (Wrzeszczyn). Uczniowie mogli obserwować, a nawet karmić zwierzęta hodowane w agroturystyce (owce wrzosówki, bydło highland, daniele). Dzieci wzięły udział w ciekawych warsztatach nt. ziemniaka (historia pochodzenia tego warzywa oraz jego użyteczność). Powstały także piękne pracy z ziemniaczanych stempli. Wielką atrakcją było również pieczenie ziemniaków i konkurencje sportowe związane z ziemniakami. Wszystkie dzieci dobrze się bawiły, łącząc przyjemne z pożytecznym i integrując się ze sobą.

wych. Renata Korga
Oto uczniowie wyróżniający się w czytaniu w klasie II b. Regularnie trenują i chętnie czytają. Niech będą przykładem, że trening czyni mistrza! Gratulujemy i życzymy dalszych postępów!

wych. Renata Korga

Michalina Kulik, Marcel Frett, Tymoteusz Sobótka, Michał Herman, Szymon Wąs, Zuzanna Marciniak, Mikołaj Szewczyk, Wiktor Sarnowski.

Klasy drugie w ramach innowacji pedagogicznej „Droga ucznia do sukcesu” przygotowują kiermasz ozdób jesiennych. Odbyła się już wycieczka do lasu, podczas której uczniowie zbierali jesienne dary lasu, które obecnie wykorzystują do tworzenia ozdób. Ozdoby te wkrótce  uczniowie sami sprzedadzą na przygotowanym przez siebie szkolnym kiermaszu.

wych. Renata Korga

W ramach programu Mały Mistrz uczniowie kl. IIb mierzyli się z własnymi siłami wisząc na drążku – na czas (oburącz, na jednej ręce oraz podciągając się). Zdecydowanie w tej konkurencji nie miała sobie równych Michalina Kulik! wych. Renata Korga

W klasie IIb biegach na 600m pierwsze miejsce zajęli: Mikołak Szewczyk (2,29), Laura Tokarewicz (2,38), Piotr Włostowski (2,39), Kamil Piotrowski (2,46), Wiktor Sarnowski (3,07)

wych. Renata Korga

Pożegnanie lata.

W tym roku szkolnym klasy I-III oraz oddział przedszkolny powitały przychodzącą jesień wspólnym, integracyjnym marszem ulicami Podgórzyna.

„Zdobywamy umiejętność rowerzysty”

Uczniowie z kl. IIb w ramach działań zw. z programem Mały Mistrz nabywali umiejętności jazdy na rowerze, hulajnodze oraz rolkach. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły i aktywnie spędzały wspólny czas lecz także nabywały ważnych umiejętności, takich jak koordynacja ruchowa, równowaga, zwinność oraz umiejętność przestrzegania zasad ruchu drogowego.
wych. Renata Korga