Wizyta u stomatologa
 Wycieczka do Zamku Legend Śląskich w Pławnej.

Wycieczka do lasu. Zakończenie projektu edukacyjnego „Las bliżej nas”. Poznajemy wybrane zwierzęta i rośliny wodne.

Przygotowania do zakończenia projektu edukacyjnego „Las bliżej nas”.

Wykonujemy makietę  lasu i plakat o leśnych ptakach.

Szukamy zwiastunów wiosny. Próbujemy nazywać ptaki Słuchamy ich śpiewu- spotkanie z p. B. Chabowską – Dąbek edukatorem z Nadleśnictwa Śnieżka.

Poznajemy jednostkę wagi .
Lekcje matematyki nie muszą być nudne.

Potrafimy mądrze korzystać z komputera i Internetu.

Laureatki klasowego konkursu recytatorskiego.

Gratulujemy!

Podczas Dni wody oglądaliśmy ciekawe doświadczenia w wykonaniu uczniów kl. 2a i 2 b.

W ramach projektu ” W zdrowym ciele zdrowy duch ” przygotowaliśmy samodzielnie zdrowe kanapki.

Zajęcia integracyjne z okazji pierwszego Dnia Wiosny

21 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z okazji pierwszego Dnia Wiosny. Dzieci przypomniały sobie gatunki wiosennych kwiatów, ptaki, które przylatują do nas na wiosnę , wzięły udział w różnych konkursach sprawdzających wiedzę przyrodniczą i matematyczną. Każda z klas otrzymała pamiątkowy dyplom. Później dzieci  z klas 0- III wzięły udział w spacerze z okazji powitania wiosny. Tego dnia dzieci były ubrane na zielono i przyniosły własnoręcznie zrobione kolorowe kwiaty.

9 marca odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Anną Kamecką. Pani Ania przedstawiła nam zalety i wady internetu. Z medycznego punktu widzenia jest chyba więcej wad niż zalet, ale – jeśli skorzystamy z rad naszej Pani pielęgniarki i będziemy odpowiednio wygodnie siedzieć przed komputerem i bez przesadzania z czasem korzystać z sieci, to ….wszystko jest dla ludzi….ale wszystko wymaga umiaru …i nadzoru dorosłych!

Poznajemy miarę 1 litr. Badamy stałość objętości.

Bal Karnawałowy

Za nami kolejne spotkanie z Panią Bogusią Chabowską – Dąbek edukatorem z Nadleśnictwa Śnieżka.

W ramach projektu „Las bliżej nas” tym razem przygotowywaliśmy karmę dla ptaków . Poznaliśmy ich ulubione nasiona : proso, słonecznik,  pszenicę  ,gorczycy, kukurydzę.

Bawimy się w sklep.

Bawimy się na śniegu.

4 PORY ROKU

• samodzielne przygotowanie rekwizytów
  • zabawa teatralna
  • zabawa czynnościowo – naśladowcza „Zajęcia w czterech porach roku”
  • zabawa plastyczna – „Cztery pory roku”

22 grudnia razem z naszymi rodzicami  świętowaliśmy klasowa Wigilię. Odwiedzili nas kolędnicy, którzy zaśpiewali nam kolędę. Ten świąteczny dzień uświetniły Jasełka w wykonaniu klasy 2a.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Integrujemy  się z młodszymi kolegami z przedszkola. Oglądamy piękne Jasełka w ich wykonaniu.

Spotkanie z policjantem

14 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli spotkanie z Panem POLICJANTEM.

Rozmawialiśmy o agresji i radzeniu sobie w sytuacjach zagrożenia związanych z obcymi, zaczepiającymi nas ludźmi. Przypomnieliśmy wszystkie znane nam numery alarmowe i odegraliśmy kilka scenek – jak wzywać pomoc. Ta ważna lekcja przyda się każdemu z nas…

Niecodzienni goście  w naszej klasie.

13 grudnia byliśmy na wycieczce w lesie . Z Panią Bogusią Chabowską – Dąbek obserwowaliśmy las późną jesienią . Poznaliśmy trzy stany skupienia wody. Obserwowaliśmy różnice temperatury na łące i w lesie.

Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
6. grudnia przyszedł do nas Mikołaj.
Teatr Animacji – „Królowa Śniegu”
Robimy sałatki warzywne i owocowe.
W bibliotece.

W ramach projektu ” W zdrowym ciele …” wykonaliśmy warzywno- owocowe ludziki i zwierzątka.

14 października, podczas uroczystości Pasowania na pierwszoklasistę,  w naszej szkole dzieci z klasy pierwszej zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im.Orła Białego w Podgórzynie.

Lekcja przyrodnicza z p. Bogumiłą Chabowską – Dąbek edukatorem z Nadleśnictwa Śnieżka – „Światowy Dzień Zwierząt’.

Na lekcji plastyki.

Szukamy jesieni w pobliskich sadach i ogrodach.

Dzień Chłopaka w naszej klasie / Zajęcia z robotyki.

Pożegnanie lata.

W tym roku szkolnym klasy I-III oraz oddział przedszkolny powitały przychodzącą jesień wspólnym, integracyjnym marszem ulicami Podgórzyna.

Pierwszy miesiąc w szkole.