Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Pożegnanie z klasą trzecią

Po raz ostatni spotkaliśmy się razem, by pożegnać się przed wakacjami. Przed nami skok w nieznane! Wkrótce spotkamy się w czwartej klasie! A pizza była pyszna!

Western City

Powoli żegnamy się z trzecią klasą… Wspaniała zabawa z kolegami w klimacie Dzikiego Zachodu zapewni cudowne wspomnienia!

Karkonoskie Tajemnice

3 czerwca wybraliśmy się do Karpacza do muzeum „Karkonoskie Tajemnice”. Poznawaliśmy historię, legendy i przyrodę naszego regionu. Tworzyliśmy kartę pracy z wykorzystaniem prawdziwych minerałów i przenieśliśmy się w bajkowy świat opowieści o Duchu Gór.

Dzień Dziecka

1 czerwca braliśmy udział w Tajnej Misji! Rozwiązując zagadki musieliśmy uzyskać kod do sejfu profesora Alberta, by uratować Wszechświat!

Klasowy Turniej Tabliczki Mnożenia

Kto zostanie Mistrzem? Kto Asem? A kto Orłem Tabliczki Mnożenia? Doskonalimy swoje matematyczne umiejętności.

Dzień Matki

Kochamy nasze mamy!

Gotujemy!

Braliśmy udział w warsztatach kulinarnych. Poznaliśmy piramidę żywienia, rozmawialiśmy o tym, jak komponować zdrowe posiłki i przygotowaliśmy pyszną sałatkę owocową.

Gramy!

Tworzyliśmy karty do gry w „Piotrusia”, a przy okazji utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia. Nauka poprzez zabawę to jest to!

Wycieczka do Karpacza

22 kwietnia wyruszyliśmy na wyprawę do bajecznej krainy! Odwiedziliśmy wystawę klocków Lego i bawiliśmy się wyśmienicie!

Nadchodzi Wielkanoc

Przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Wykonujemy ozdoby i szukamy w trawie czekoladowych pisanek,

W teatrze

Poznajemy zawody związane z teatrem i projektujemy plakaty teatralne.

Nasze sukcesy

Nasi uczniowie brali udział w szkolnym konkursie bibliotecznym o życiu i twórczości Juliana Tuwima. Anielka zdobyła drugie miejsce, a Marcel trzecie! Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu!

Poznajemy zawód architekta

Architekt to bardzo ciekawy zawód. Poznawaliśmy budowle słynnego architekta Antonio Gaudiego i z klocków Lego budowaliśmy bajkowe miasto.

Tworzymy krzyżówki

Projektujemy krzyżówkę i uczymy się wstawiać tabelę do edytora tekstu.

Konkurs plastyczny „Wiosna”

W naszej klasie odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Wiosna”. Powstały przepiękne i barwne prace, które wkrótce ozdobią szkolny hol. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce – Kacper G., II miejsce – Jacek K., III miejsce – Hania O. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Warsztaty fotograficzne

Nasza klasa miała warsztaty fotograficzne, które przeprowadziła mama Anielki – pani Kamila Deres. Poznaliśmy historię fotografii, obejrzeliśmy niezwykłe aparaty fotograficzne, nauczyliśmy się kadrować zdjęcia. Wielką frajdę sprawiły nam zdjęcia wykonane polaroidem. To była wspaniała nauka i zabawa!

Wiosna w lesie

Naszą klasę odwiedziła edukatorka Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Pani Maja opowiadała o wiośnie w przyrodzie. Mogliśmy z bliska zobaczyć borsuka i jeża, wysłuchać wielu ciekawostek i stworzyć wiosenne prace plastyczne.

Tworzymy lapbooki

Przy okazji czytania baśni Andersena o brzydkim kaczątku poznaliśmy życiorys baśniopisarza. Tworzyliśmy lapbooki, w których zawarliśmy całą naszą wiedzę o bajkowym świecie.

Skarpetkowy konkurs

Uczniowie naszej klasy wzięli udział w konkursie plastycznym z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa czyli Dnia Kolorowej Skarpetki. Zadaniem dzieci było wykonanie pięknego obrazka. Były nagrody – oczywiście skarpetki! Gratulujemy!

Kolorowe skarpetki to jest to!

W Dniu Kolorowych Skarpetek czyli podczas Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa rozmawialiśmy o szacunku, tolerancji i wspieraniu dzieci, które są wśród nas.

Witamy wiosnę!

21 marca powitaliśmy wiosnę podczas spaceru i w kolorowych kapeluszach, które wykonaliśmy samodzielnie!

Matematyczny Kangur 2022

Uczniowie naszej klasy – Jacek i Marcel – wzięli udział w konkursie Matematyczny Kangur. Teraz czekamy na wyniki i życzymy chłopcom sukcesów!

Dzień Pandy

Szkolny Dzień Pandy, w dniu 16 marca, powitaliśmy wykonaniem matematycznej pandy. Pomoże nam ona w nauce tabliczki mnożenia.

Świecące robaczki

Nasza klasa zdobywała wiadomości o prądzie i obwodach elektrycznych. Trochę wyobraźni, sprawne dłonie, diody, baterie, plastelina i … powstały świecące robaczki!

Klasowy Dzień Kobiet

8 marca nasi panowie przygotowali dla dziewczynek miłe niespodzianki. To był bardzo radosny dzień!

Konkurs matematyczny Alfik

Znamy wyniku konkursu i gratulujemy uczestnikom!

Brawa dla Filipa Skórskiego, Marcela Walawskiego i Filipa Szyszkowskiego!

Duchy i duszki

Uczymy się zasad poprawnej pisowni czyli duchy i duszki!

Utrwalamy zasadę, że: „ch” piszemy wtedy gdy… gdy wymienia się na „sz”! A kolorowe duszki pomagają nam zapamiętać ortograficzne zasady.

Dzień Maski Karnawałowej

Żegnamy karnawał!

Poznajemy lekturę

Czytaliśmy książkę Czesława Centkiewicza „Anaruk chłopiec z Grenlandii”. Dzięki niej poznaliśmy przyrodę i dawne życie Inuitów na największej wyspie świata. Wykonaliśmy plakaty, które podsumowały zdobytą przez nas wiedzę.

Projektujemy reklamy

W pracowni komputerowej projektowaliśmy reklamy wizualne w programie MS Word.

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy w naszej klasie Walentynki. Wykonywaliśmy „serduszkowe” prace plastyczne i odbieraliśmy walentynkową pocztę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Filip – uczeń naszej klasy, był wolontariuszem WOŚP. Razem z Antkiem z klasy IIIb zbierał pieniądze do puszki i rozdawał znane wszystkim czerwone serduszka. Udało mu się zebrać 844 zł. Gratulujemy zaangażowania i cieszymy się, że Filip dołożył swoją cegiełkę do zbiórki.

Karnawałowe szaleństwa

W karnawale same bale! Bawimy się i my!

Dzień Babci i Dziadka

Robimy kalendarze dla babci i dziadka z okazji ich święta.

Poznajemy bogactwa naturalne

Uczyliśmy się o naturalnych bogactwach naturalnych. Poznawaliśmy właściwości i zastosowanie ropy naftowej, węgla, żelaza, gliny i siarki. A w ramach relaksu wykonaliśmy rysunki węglem.

Konkurs plastyczny

14 stycznia w naszej klasie odbył się konkurs plastyczny na najpiękniejszą maskę karnawałową. Wszystkie maski wyszły wspaniale i teraz możemy szykować na bal!

Mikołajki

Na ten dzień czeka się caaaały rok!!! 6 grudnia jest zawsze wesoło! Bawimy się wtedy doskonale i cieszymy się z miłych niespodzianek.

W pracowni komputerowej

Doskonalimy umiejętności posługiwania się programami graficznymi.

Zabawy na śniegu

Pierwszy śnieg budzi wiele emocji!

Święto Niepodległości

Świętujemy 11 listopada! Wykonujemy flagi, śpiewamy hymn, poznajemy historię naszego kraju.

Dbamy o zdrowie

Uczymy się jak zachować zdrowie. Wykonywaliśmy plakaty o zdrowym odżywianiu, uprawianiu sportu, konieczności szczepień ochronnych oraz konieczności mycia rąk.

Jesteśmy aktywni!

Lektura w pudełku

W październiku czytaliśmy książkę Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka” i przez cały tydzień tworzyliśmy „Lekturę w Pudełku”. Projektowaliśmy stronę tytułową, gromadziliśmy przymiotniki opisujące głównego bohatera, konstruowaliśmy grę planszową, rysowaliśmy mapę wędrówki szewczyka, a także lepiliśmy z plasteliny postacie występujące w baśni. To była wspaniała zabawa z lekturą!

„Z coolturą ci do twarzy”

Uczniowie naszej klasy uczestniczyli w spotkaniu z panią pedagog i rozmawiali o dobrych manierach. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Z coolturą ci do twarzy”

Każdy z nas zna „magiczne słowa”: dzień dobry, dziękuję, przepraszam. Uczymy się je wykorzystywać na co dzień i sprawiać, by dobro zataczało coraz szersze kręgi.

Uczymy się pływać!

Bierzemy udział w programie „Umiem pływać”. Lekcje w wodzie są najlepsze!

Konkurs informatyczny

W październiku odbył się Klasowy Konkurs Informatyczny.

Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować i opracować dyplom w programie WORD.

Pracy i zabawy było co niemiara. A potem oczywiście wręczono nagrody.

Jesienny kiermasz

Jesienny kiermasz był bardzo udany! Za środki pozyskane podczas kiermaszu doposażony zostanie rekreacyjny kącik na szkolnym podwórku. Ależ było kolorowo!

Uczymy się ratować!

Uczestniczyliśmy w spotkaniu z ratownikiem medycznym.

Poznawaliśmy ten zawód i uczyliśmy się podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Cuda z natury

Październik to czas gromadzenia kasztanów, żołędzi, kolorowych liści…

A w klasie wyczarowujemy cuda, które wykorzystamy przy organizacji jesiennego kiermaszu.

Dary jesieni

Tworzymy jesienne prace plastyczne z plasteliny i zgromadzonych darów jesieni.

Świętujemy Dzień Chłopaka!

Kolorowy wrzesień

Spacerujemy i obserwujemy jesienne zmiany w przyrodzie.

Zbieramy dary jesieni i tworzymy barwne prace plastyczne.

Witaj trzecia klaso!

Wybraliśmy klasowy samorząd:

  • Przewodnicząca: Hania Ornaf
  • Zastępcy: Adam Jurczak i Filip Skórski
  • Gratulujemy!