Poznajemy bogactwa naturalne

Uczyliśmy się o naturalnych bogactwach naturalnych. Poznawaliśmy właściwości i zastosowanie ropy naftowej, węgla, żelaza, gliny i siarki. A w ramach relaksu wykonaliśmy rysunki węglem.

Konkurs plastyczny

14 stycznia w naszej klasie odbył się konkurs plastyczny na najpiękniejszą maskę karnawałową. Wszystkie maski wyszły wspaniale i teraz możemy szykować na bal!

Mikołajki

Na ten dzień czeka się caaaały rok!!! 6 grudnia jest zawsze wesoło! Bawimy się wtedy doskonale i cieszymy się z miłych niespodzianek.

W pracowni komputerowej

Doskonalimy umiejętności posługiwania się programami graficznymi.

Zabawy na śniegu

Pierwszy śnieg budzi wiele emocji!

Święto Niepodległości

Świętujemy 11 listopada! Wykonujemy flagi, śpiewamy hymn, poznajemy historię naszego kraju.

Dbamy o zdrowie

Uczymy się jak zachować zdrowie. Wykonywaliśmy plakaty o zdrowym odżywianiu, uprawianiu sportu, konieczności szczepień ochronnych oraz konieczności mycia rąk.

Jesteśmy aktywni!

Lektura w pudełku

W październiku czytaliśmy książkę Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka” i przez cały tydzień tworzyliśmy „Lekturę w Pudełku”. Projektowaliśmy stronę tytułową, gromadziliśmy przymiotniki opisujące głównego bohatera, konstruowaliśmy grę planszową, rysowaliśmy mapę wędrówki szewczyka, a także lepiliśmy z plasteliny postacie występujące w baśni. To była wspaniała zabawa z lekturą!

„Z coolturą ci do twarzy”

Uczniowie naszej klasy uczestniczyli w spotkaniu z panią pedagog i rozmawiali o dobrych manierach. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Z coolturą ci do twarzy”

Każdy z nas zna „magiczne słowa”: dzień dobry, dziękuję, przepraszam. Uczymy się je wykorzystywać na co dzień i sprawiać, by dobro zataczało coraz szersze kręgi.

Uczymy się pływać!

Bierzemy udział w programie „Umiem pływać”. Lekcje w wodzie są najlepsze!

Konkurs informatyczny

W październiku odbył się Klasowy Konkurs Informatyczny.

Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować i opracować dyplom w programie WORD.

Pracy i zabawy było co niemiara. A potem oczywiście wręczono nagrody.

Jesienny kiermasz

Jesienny kiermasz był bardzo udany! Za środki pozyskane podczas kiermaszu doposażony zostanie rekreacyjny kącik na szkolnym podwórku. Ależ było kolorowo!

Uczymy się ratować!

Uczestniczyliśmy w spotkaniu z ratownikiem medycznym.

Poznawaliśmy ten zawód i uczyliśmy się podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Cuda z natury

Październik to czas gromadzenia kasztanów, żołędzi, kolorowych liści…

A w klasie wyczarowujemy cuda, które wykorzystamy przy organizacji jesiennego kiermaszu.

Dary jesieni

Tworzymy jesienne prace plastyczne z plasteliny i zgromadzonych darów jesieni.

Świętujemy Dzień Chłopaka!

Kolorowy wrzesień

Spacerujemy i obserwujemy jesienne zmiany w przyrodzie.

Zbieramy dary jesieni i tworzymy barwne prace plastyczne.

Witaj trzecia klaso!

Wybraliśmy klasowy samorząd: