W mijającym tygodniu mieliśmy okazję wziąć udział w pierwszym spotkaniu z Eduzą.  Każdy z nas poznał swój zmysł smaku – smakowaliśmy 4 magiczne substancje ( słodką, słoną, kwaśną i gorzką). Każdemu go gustu przypadł inny smak.

Kolejnym zadaniem podczas zajęć była magia. Taka magia przyrodnicza. Przy użyciu różnych substancji zmienialiśmy kolor substancji wyjściowej , czyli soku  z czerwonej kapusty. Było świetnie. Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć z Panem Wojtkiem.

09 października uczniowie klasy 3b pojechali na wycieczkę do Wrocławia obejrzeć wystawę Hydropolis. To była pierwsza wycieczka w nowym składzie klasy, ale z pewnością nie ostatnia. Wszyscy bawili się doskonale.

W ramach projektu „ DUDS” przyprowadzaliśmy eksperymenty. Badaliśmy jakie właściwości mają wybrane produkty spożywcze, a także badaliśmy jaki wpływ na nie ma gorąca woda.  Następnie wyciągaliśmy wnioski dotyczące naszych obserwacji.

Udało nam się , także, przeprowadzić doświadczenie w plenerze.  Sprawdziliśmy, co się stanie, gdy do butelki coca-coli wrzucimy mentosy.  Było wybuchowo.

W ramach projektu „ Droga ucznia do Sukcesu” przygotowaliśmy zdrowe i pożywne kanapki. Przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania, a także piramidę żywieniową. Obejrzeliśmy krótkie filmiki edukacyjne poświęcone zdrowym nawykom  żywieniowym.

Uczniowie klasy 3b rozpoczęli działania w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Czytam z klasą tekturki spod chmurki”.  Jest to program skierowany do klas 0-3, mający na celu zwiększyć czytelnictwo wśród dzieci. Będzie on realizowany do końca kwietnia 2020r.

Na pierwszych zajęciach poznaliśmy Czytusia, naszego książkowego przewodnika.   Otrzymaliśmy także lekturniki, które pomogą nam usystematyzować widzę zdobytą po przeczytaniu książek. Już niedługo kolejne spotkanie  z Czytusiem.

30 września świętowaliśmy w klasie dzień chłopaka. Z tej okazji  , jedyny chłopiec w naszej klasie , Łukasz został przez nas wyjątkowo wyróżniony.  Każda dziewczyna o nim pamięta, nie tylko dziś, ale  na co dzień tworzymy zgrany zespół.

W tym tygodniu poznawaliśmy proces powstawania i wypiekania chleba. Poznaliśmy rożne rodzaje zbóż, z których można wypiec chleb. Na podsumowanie zajęć mogliśmy spróbować różnych rodzajów chleba.

Tym razem , w ramach projektu uczniowie klasy 3B przy użyciu materiałów do recyklingu wykonali nowe, użytkowe przedmioty. Każda z grup miała stworzyć dowolnie przez siebie wybrany przedmiot, i tak powstały : stolik, krzesełko, lalka z butelką mleka, flet oraz maska jednorożca.

Tworzymy  w grupach makietę wioski Bullerbyn. Praca wre.

W ramach projektu „ Droga Ucznia do Sukcesu” zgłębiamy tajniki segregacji odpadów.  Na jednych z zajęć tworzyliśmy plakaty pt. „ Dzieci segregują śmieci”.