Na początku marca uczniowie klasy 3b ukończyli II moduł projektu edukacyjnego „ Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. W tym module zmierzyliśmy się z przygodami kota z książki „ Cukierku , ty łobuzie”.

Oczywiście wykonaliśmy zadani projektowe- wypełniliśmy lekturniki, zrobiliśmy zakładki do książek. W programie Paint 3D zaprojektowaliśmy plakaty promujące czytanie książek.
Dodatkowo spotkaliśmy się z Panią Moniką Zielonką – nauczycielem weterynarii. A także z pomocą rodziców wykonaliśmy budę dla psa, którą po ukończeniu, przekażemy do schroniska dla małych zwierząt w Jeleniej Górze.

W ramach zajęć projektowych DUDS wybraliśmy się na wycieczkę do kilku europejskich państw. Odwiedziliśmy Niemcy, Hiszpanię i Wielką Brytanię. Poznaliśmy ciekawostki o tych państwach, narodowe potrawy, wysłuchaliśmy hymnów.

 

5 marca ​uczniowie klasy 3b wzięli  udział w klasowych eliminacjach szkolnego konkursu recytatorskiego. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wysokim poziomie, do dalszych rozgrywek przeszły : Maja Tomalak i Maja Szewczyk.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki !

Zabawy na śniegu

 

Uczniowie klasy 3b realizując projekt edukacyjny „ Czytam z klasą” mieli okazje spotkać się z lekarzem weterynarii Panią Moniką Zielonką.

Pani Monika opowiedziała na czym polega praca weterynarza, jakie zwierzęta leczy. Pokazała też narzędzia medyczne, które służą do ochrony zdrowia czworonogów.

Zabawa karnawałowa

Budujemy ogloo

Koncert 

W piątek, 31.01., uczniowie klas 1-3 wzięli udział w audycji muzycznej „ Misiowy karnawał”. Tym razem bohaterem muzycznego spotkania był miś Grave, który nie chciał zasnąć tej zimy.

Doświadczenia

Podczas ostatnich zajęć projektowych DUDS odwiedziliśmy szkolną pracownię przyrodniczą. Pani Maryla , nauczycielka biologii i chemii pokazała nam eksponaty  , a także proste doświadczenia chemiczne.

Zajęcia projektowe DUDS. 

„ Zabawy z lodem”

W ramach zajęć projektowych DUDS badaliśmy właściwości lodu. Sprawdzaliśmy w jakich warunkach topnieje , a w jakich zachowuje swoje właściwości.  Robiliśmy doświadczenia, eksperymentowaliśmy. To były ciekawe, mokre zajęcia.

Kolejne spotkanie z Panem Wojtkiem z Eduza.

 

20 grudnia, w przedświąteczny wieczór, spotkaliśmy się wraz z rodzicami na świątecznych warsztatach rodzinnych. Wspólnie dekorowaliśmy ciasteczka.

W ostatni piątek przed przerwą świąteczną zorganizowaliśmy klasową Wigilię. Opowiadaliśmy , jak wyglądają święta w naszych domach. Śpiewaliśmy kolędy. Dowiedzieliśmy się co symbolizują  choinki, kolędy , czy potrawy wigilijne.

To my podczas kolejnych zajęć  przyrodniczych z Panem Wojtkiem z EDUzy. Bardzo nam się podobało.

 

6 grudnia  z okazji mikołajek pojechaliśmy do kina Helios na film pt. „ Jak zostać świętym Mikołajem”.

5 grudnia w naszej klasie stanęła piękna choinka. Oczywiście, wszystkie ozdoby zrobiliśmy sami.

Świąteczny koncert – spotkanie z muzykami Filharmonii Dolnośląskiej

W wyjątkową podróż zabrała nas  mała Gwiazdka podczas koncertu pt. „Świąteczne podróże małe i duże”. Odwiedziliśmy różne zakątki świata. Słuchaliśmy świątecznych melodii  i  pięknych kolęd. Wspólnie zaśpiewaliśmy niektóre z nich.  To  były wyjątkowe magiczne chwile.

 

EDUza

 

 

(Nie)zwykła lekcja matematyki

Pomagamy dzikim zwierzętom przetrwać zimę

Koncert  muzyczny

15 listopada uczestniczyliśmy w przepięknym koncercie muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. Tym razem ich koncert poświęcony był świętu 11 listopada, czyli Dniu Odzyskania Niepodległości. Podczas swojego koncertu  przeprowadzili nas przez historię zaborów i nowo odrodzonej ojczyzny. Grali piękne polskie utwory taneczne oraz patriotyczne. Śpiewaliśmy sporo z nimi. Pochwalili nas za to, że potrafiliśmy tak dużo zaśpiewać … to miłe uczucie. Oby więcej takich pięknych koncertów!

Uczniowie klasy 3b zrealizowali I moduł projektu „ Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Przeczytaliśmy fantastyczną książkę Justyny Bednarek „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)”.

Podczas zajęć uczniowie opowiadali historię jednej , wybranej skarpetki. Prezentowali przygotowany w domu plakat. Dodatkowo  każdy przygotował zakładkę do książki , oczywiście w kształcie skarpetki. Okazją do potrenowania techniki szycia, było przygotowanie ze skarpetki Przytulanki .

Na dodatkowych zajęciach z matematyki ćwiczymy te umiejętności, które sprawiają nam jeszcze trudność. W poprzednim tygodniu sami zrobiliśmy karty do gry matematycznej , w której ćwiczyliśmy dodawanie w zakresie 50.

W październiku zostaliśmy zaproszeni przez dzieci i nauczycielki z oddziałów przedszkolnych na jesienny kiermasz ciast.

 

W ramach projektu edukacyjnego „ Droga Ucznia do Sukcesu”  mierzyliśmy zawartość cukru w różnych produktach spożywczych. Przy pomocy kostek cukru i wag kuchennych , odmierzaliśmy ile cukru jest w różnego rodzaju słodyczach. Na koniec wyciągnęliśmy wnioski dotyczące spożywania dużej ilości słodkości.

W piątek, 25.10 , odbyły się zajęcia podsumowujące cykl lekcji o tematyce zdrowego żywienia , domowych specyfików na przeziębienie i zdrowych przekąsek. W tym dniu w szkole towarzyszyły nam mamy i jedna babcia. Wspólnie udaliśmy się na zakupy do sklepu spożywczego, gdzie kupiliśmy produkty potrzebne do przygotowania zdrowych i pożywnych przekąsek. Po powrocie do szkoły wspólnie przygotowaliśmy nasze dania, a potem degustowaliśmy.

Koncert muzyczny

18 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w koncercie muzycznym „ Pocztówka z zielonej wyspy”. Artyści  zabrali nas w muzyczną podróż do Irlandii. Poznaliśmy też historię tego państwa, jego narodowe symbole oraz postać świętego Patryka. Nauczyliśmy się podstawowego kroku tradycyjnego tańca i klaskaliśmy w rytm skocznych irlandzkich pieśni. Koncert nam się bardzo podobał.

W mijającym tygodniu mieliśmy okazję wziąć udział w pierwszym spotkaniu z Eduzą.  Każdy z nas poznał swój zmysł smaku – smakowaliśmy 4 magiczne substancje ( słodką, słoną, kwaśną i gorzką). Każdemu go gustu przypadł inny smak.

Kolejnym zadaniem podczas zajęć była magia. Taka magia przyrodnicza. Przy użyciu różnych substancji zmienialiśmy kolor substancji wyjściowej , czyli soku  z czerwonej kapusty. Było świetnie. Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć z Panem Wojtkiem.

09 października uczniowie klasy 3b pojechali na wycieczkę do Wrocławia obejrzeć wystawę Hydropolis. To była pierwsza wycieczka w nowym składzie klasy, ale z pewnością nie ostatnia. Wszyscy bawili się doskonale.

 

W ramach projektu „ DUDS” przyprowadzaliśmy eksperymenty. Badaliśmy jakie właściwości mają wybrane produkty spożywcze, a także badaliśmy jaki wpływ na nie ma gorąca woda.  Następnie wyciągaliśmy wnioski dotyczące naszych obserwacji.

Udało nam się , także, przeprowadzić doświadczenie w plenerze.  Sprawdziliśmy, co się stanie, gdy do butelki coca-coli wrzucimy mentosy.  Było wybuchowo.

W ramach projektu „ Droga ucznia do Sukcesu” przygotowaliśmy zdrowe i pożywne kanapki. Przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania, a także piramidę żywieniową. Obejrzeliśmy krótkie filmiki edukacyjne poświęcone zdrowym nawykom  żywieniowym.

Uczniowie klasy 3b rozpoczęli działania w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Czytam z klasą tekturki spod chmurki”.  Jest to program skierowany do klas 0-3, mający na celu zwiększyć czytelnictwo wśród dzieci. Będzie on realizowany do końca kwietnia 2020r.

Na pierwszych zajęciach poznaliśmy Czytusia, naszego książkowego przewodnika.   Otrzymaliśmy także lekturniki, które pomogą nam usystematyzować widzę zdobytą po przeczytaniu książek. Już niedługo kolejne spotkanie  z Czytusiem.

30 września świętowaliśmy w klasie dzień chłopaka. Z tej okazji  , jedyny chłopiec w naszej klasie , Łukasz został przez nas wyjątkowo wyróżniony.  Każda dziewczyna o nim pamięta, nie tylko dziś, ale  na co dzień tworzymy zgrany zespół.

 

W tym tygodniu poznawaliśmy proces powstawania i wypiekania chleba. Poznaliśmy rożne rodzaje zbóż, z których można wypiec chleb. Na podsumowanie zajęć mogliśmy spróbować różnych rodzajów chleba.

Tym razem , w ramach projektu uczniowie klasy 3B przy użyciu materiałów do recyklingu wykonali nowe, użytkowe przedmioty. Każda z grup miała stworzyć dowolnie przez siebie wybrany przedmiot, i tak powstały : stolik, krzesełko, lalka z butelką mleka, flet oraz maska jednorożca.

Tworzymy  w grupach makietę wioski Bullerbyn. Praca wre.

W ramach projektu „ Droga Ucznia do Sukcesu” zgłębiamy tajniki segregacji odpadów.  Na jednych z zajęć tworzyliśmy plakaty pt. „ Dzieci segregują śmieci”.