Dzień Rodziny
Dnia 15 czerwca 2018r. odbyło się klasowe spotkanie z okazji Dnia Rodziny. Przedstawiliśmy wiersz pt. „Lokomotywa”. Były piosenki i prezenty dla naszych Rodziców. Miło spędziliśmy czas.
Wycieczka klasowa
4 czerwca klasa 3a i 3b były na wspólnej wycieczce w Świeradowie. Naszą przewodniczką była pani Katarzyna Męcina, edukator leśny. Przeszliśmy bardzo ciekawą ścieżką przyrodniczą na wzniesienie „Zajęcznik”. Pani Kasia wprowadzała nas w świat przyrody korzystając ze stacji przyrodniczych usytuowanych przy ścieżce. Uczniowie mieli okazję wykazać się nie tylko wiedzą przyrodniczą lecz także umiejętnościami pracy w zespole, wyobraźnią oraz umiejętnościami literackimi – tworzyli leśne stworzenia z darów lasu. Wycieczka była mocnym akcentem kończącym trzyletnią przygodę trzecioklasistów z projektem „Las bliżej nas”. Mamy nadzieję, że to nie „nauka poszła w las” lecz las obdarzył nas nauką na całe życie.
Galeria zdjęć w zakładce ->projekty „Las bliżej nas”
————————————————————————————————————————
Bawimy się i rozwijamy sprawność fizyczną
W ramach programu DUDS realizujemy projekt „Mózg – centrum dowodzenia naszym ciałem”. Wiemy jak ważna jest aktywność fizyczna oraz prawidłowe odżywianie. Były zajęcia, drugie śniadanie, a potem czas na ruch. Jeździliśmy na hulajnogach.
W Zamku Śląskich Legend – wycieczka do Pławnej
Był piękny słoneczny dzień. Wybraliśmy sie na wycieczkę. Zwiedziliśmy piekny obiekt – Arkę Noego. W środku można zobaczyć sceny biblijne i obrazy o tematyce religijnej. Przed drewnianą Arką stoją różne zwierzęta (sztuczne).
Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych – lepiliśmy koszyczki z gliny. Dowiedzieliśmy się też, co to jest litografia. Odbiliśmy swój wybrany rysunek. Doskonale bawiliśmy się słuchając śląskich legend. Mogliśmy poruszać postaciami za pomocą linek.
W drewnianym grodzie rycerskim strzelaliśmy z łuku. Okazało się, że nie jest to łatwe zadanie.
Warto odwiedzić to magiczne miejsce. Polecamy.
Malujemy…
Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna klas III
Dnia 10 maja w naszej szkole odbyła sie Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna klas III. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Głogowski (kl. IIIa), Szymon Miedziak (kl. IIIa), Tymoteusz Sobótka(kl. IIIb).
Zespół zajął I miejsce. GRATULUJEMY!
Więcej informacji w zakładce KONKURSY WYNIKI
Majowa wycieczka
Dopisała nam pogoda podczas majowej wycieczki . Tym razem rozmawialiśmy o wybranych gatunkach roślin i zwierząt środowiska łakowego. Podziwialiśmy je wykorzystując lupy. To było wyjątkowe spotkanie, szkoda, że ostatnie w tym roku z Panią Bogumiłą Chabowską – Dąbek (Specjalista Służby Leśnej ds. Edukacji Leśnej; Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach).
Serdecznie dziekujemy za cały cykl zajęć, który odbył się w roku szkolnym 2017/2018.
eTwinning – projekt „Rośliny naszej okolicy”
27 kwietnia odkodowywaliśmy informacje o roślinach naszej okolicy zakodowane specjalnymi kodami QR. Na korytarzu naszej szkoły pojawiła się wystawa przygotowana przez uczniów klasy I i III a oraz uczniów ze szkoły w Oleśnicy, którzy wspólnie z nami brali udział w projekcie e-Twinning.
Hodujemy i obserwujemy
Wyróżnienia na koniec kwietnia
Konkurs ekologiczny- kwiecień 2018
W tym miesiącu do akcji włączyli się uczniowie: Kamil Kisły, Julia Lewandowska, Oktawia Ludwisiak, Oliwia Nanowska, Anastazja Okoń i Natalia Żaczek. Dziękujemy za promowanie działąń ekologicznych.
Konkurs Wielkanocny 2018
W „Konkursie Wielkanocnym 2018” organizowanym przez platformę edukacyjną EduNect przyznano dwa tytuły:
Mistrz Szkoły dla Natana Szymajdy
WiceMistrz Szkoły – dla Michała Głogowskiego.
Gratulujemy naszym kolegom!
Bądź widoczny na drodze z fundacją KUBUŚ
W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drodze, odbyły się zajęcia na temat przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Przypomnieliśmy o konieczności noszenia odblasków nie tylko po zmroku ale także w przypadku mgły czy opadów deszczu. Akcję uświadamiania dzieci wspiera fundacja KUBUŚ , która obdarowała uczniów prezentami w postaci znaczków odblaskowych. Dziękujemy!
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski kl.I-III w Karpaczu
I miejsce wśród uczniów klas trzecich zajęła nasza koleżanka Kalina Lubaszka. GRATULUJEMY!
Wiosenny spacer
Podczas spacerów obserwujemy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie.
Spotkanie z pedagogiem szkolnym
W poniedziałek (26 marca) rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w klasie i w szkole. Wiemy do kogo zwrócić się o pomoc w różnych sytuacjach.
Witamy wiosnę
Dyplomy za konkurs ekologiczny – marzec 2018
Dyplom otrzymała również Julia Lewandowska. Dziękujemy za promowanie działań ekologicznych.
Wszystkim gratulujemy!
Spotkanie z harcerzami
Dnia 14 marca odwiedzili na harcerze. Zaproponawali nam udział w różnych grach i zabawach. Wiązaliśmy węzły, odgadywaliśmy hasła zapisane alfabetem Mors’a. Harcerze zaprezentowali nam swoje różne sposoby spędzania wolnego czasu.
Bardzo podobało nam się spotkanie. Niektórzy uczniowie postanowili zgłosić się na zbiórkę harcerską „Detektyw” w najbliższy piątek o godz. 16.58.
Konkurs ekologiczny – luty 2018
Dyplomy za promowanie działań ekologicznych otrzymało sześć osób. Zbieramy makulaturę, baterie i nakrętki. Gratulujemy uczestnikom i dziekujemy !
Rozpoznajemy drzewa – projekt „Rośliny naszej okolicy”
Kolejne spotkanie z edukatorem leśnym – Panią Bogusią. Tym razem podczas spaceru rozpoznawaliśmy drzewa. Poszukiwaliśmy też pierwszych oznak wiosny.
8 marca
Święto naszych koleżanek.
Konkurs Recytatorski – etap klasowy
W konkursie wzięło udział 13 uczestników. Do etapu szkolnego przeszły Julia Lewandowska i Kalina Lubaszka.
Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział.
Etap szkolny odbędzie się w marcu.
Spotkanie z lekturą pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”
Budowaliśmy igloo – praca w grupach
W atmosferze „Zimowej Olimpiady”
Przygotowaliśmy informacje o naszych spotowcach.
Wyniki konkursu „Alfik matematyczny”
Dziekujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu „Alfik matematyczny”. Udział wzięło 7 uczniów z klasy IIIa.
Najlepszy wyniki z klas trzecich osiągnął Szymon Dereń.
Wszystkim gratulujemy!
Spotkanie międzyszkolne – LUTY
W czwartek 8 lutego odbyły się kolejne zajęcia z projektu eTwinning, pt. „ Rośliny naszej okolicy”. Tym razem zaprosiliśmy do szkoły Panią edukator z nadleśnictwa – Bogumiłę Chabowską –Dąbek, która zgodziła się poprowadzić zajęcia dla naszych projektowych klas ( I oraz IIIa) i dla szkoły z Oleśnicy, z którą połączyliśmy się drogą internetową specjalnie w tym celu.
Więcej w zakładce Projekty–>eTwinning.
Scratch
W ramach programu DUDS odbyły sie zajęcia z programowania. Poznaliśmy podstawy nowego programu „Scratch”.
Pierwsze zajęcia bardzo nam się podobały.
Zajęcia z edukatorem leśnym
Kolejne spotkanie poświęcone było zwierzynie leśnej.
Tworzymy mozaiki
8 stycznia odbyły się nietypowe zajęcia. Z malutkich kawałeczków tworzyliśmy mozaiki. Wspaniała zabawa. To może być prezent dla najbliższych z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Kodowanie z Ia
Ponieważ eTwinning to część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, mającego za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych, klasy które biorą w nim udział zajęły się już kodowaniem. 5 stycznia odbyło się spotkanie klasy I z klasą IIIa. Trzecioklasiści poznali wcześniej zasady kodowania i uczyli teraz swoich młodszych kolegów. „Pierwszaki” na początku zadawały dużo pytań odnośnie poznanego systemu, potem sprawnie pokodowały swoje imiona i świetnie się przy tym bawiły. Po wspólnej lekcji były dalej zainteresowane kodowaniem różnych zagadkowych wyrazów… wszyscy będą mieć okazję wykazać się pomysłowością, gdy spotkamy się kolejny raz J Teraz swoje zakodowane imiona wyślemy do kolegów ze szkół, które biorą udział w naszym projekcie.
Wigilijne spotkanie opłatkowe
Projekt międzyszkolny e-Twinning
20 grudnia odbyło się TELE -spotkanie i oficjalne zapoznanie się z uczestnikami projektu międzyszkolnego e-Twinning, pt. „Rośliny naszej okolicy”, w którym to będziemy uczyć się kodowania różnych ciekawych informacji.
Więcej informacji w zakładce PROJEKTY ->Rośliny naszej okolicy -eTwinning
Świąteczne pierniki
19 grudnia odbyło sie nasze kolejne spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Podgórzynie. Naszym zadaniem było zdobienie pierników.
W ramach programu DUDS oraz projektu „Rośliny naszej okolicy” rozpoczęliśmy działania związane z kodowaniem i programowaniem.
Spotkanie z Mikołajem
Dbamy o środowisko
1 grudnia zostały rozdane dyplomy za promowanie działalności ekologicznej – zbiórkę makulatury i baterii. Najwięcej zebrał Kamil. BRAWO!
Dzień Języków Obcych
30 listopada w szkole odbył sie Dzień Języków Obcych. Nasza klasa wylosowała SZKOCJĘ. To był wyjatkowy dzień.
W szkolnym konkursie (klasy młodsze)- klasa IIIa zajęła I miejsce
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się do pomocy przy organizacji tego dnia (np. szkockie stroje). Potrawy przygotowali rodzice Szymona Pankiewicza, Julii Lewandowskiej oraz Oliwii Nanowskiej.
Więcej informacji w zakładce WYDARZENIA OGÓLNOSZKOLNE
Wycieczka do Złotoryi
29 listopada klasy IIIa i IIIb były na wycieczce w złotyryjskiej fabryce szklanych bombek choinkowych. Uczniowie wzięli udział w warsztatach ozdabiania bombek. Własnoręcznie ozdobione mogli później wziąć ze sobą do domów. Mieli także niepowtarzalną okazję zwiedzić cykl produkcyjny bombek wytwarzanych w fabryce. Widzieli i doświadczali wszystkich etapów począwszy od tworzenia w dziale dmuchalni szklanej bańki i nadawania jej kształtu poprzez dział srebrzenia azotanem srebra, kolorowania oraz późniejszego ręcznego zdobienia oraz sortowania i pakowania. Pracownicy – dekoratorzy na naszych oczach ręcznie nadawali bombkom przepiękne ozdoby, malowali na nich krajobrazy, zdobili ornamentami i wzorami często bardzo oryginalnymi lub na specjalne zamówienia. W fabryce odebraliśmy także zamówione wcześniej bombki z imionami dzieci oraz ich bliskich z rodziny. Tegoroczne święta będą przyozdobione wspomnieniami oraz pamiątkami z fabryki „Vitbis”.
Fabryka szklanych bombek choinkowych działa od 1953 roku, jest największym producentem tego typu w Polsce i wysyła swoje produkty do wielu krajów za granicę. Produkuje 200 000 sztuk bombek dziennie.
Spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Podgórzynie
We wtorek (17 listopada) byliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Podgórzynie.
Podczas zajęć sprawdzaliśmy naszą znajomość bajek i baśni. Rozmawialiśmy o tym, jak postępować z książką. Oglądaliśmy kronika i encyklopedie. Projektowaliśmy okładki do naszych książek.
To było ciekawe spotkanie.
Serdecznie podziękowania dla p. Moniki Burzawy (bibliotekarza) za przeprowadzenie zajęć.
Kamuflaż zwierząt
Kolejne spotkanie z edukatorem leśnym panią Bogumiłą Chabowską-Dąbek odbyło sie 7 listopada. Temat zajęć – „Kamuflaż zwierząt”. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób zwierzęta dostosowały się do otoczenia, jak się ukrywają i bronią przed atakującymi.
W Zdrojowym Teatrze Amimacji
Galeria zdjęć i więcej informacji w wydarzeniach ogólnoszkolnych.
Zajęcia z programu DUDS
Przeprowadzamy doświadczenia
Pracujemy w grupie
Makieta – lektura „Dzieci z Bullerbyn”
- ?
- ?
- ?
Bezpieczeństwo w Internecie
17 października odbyło sie spotkanie na temat „Bezpieczeństwa w Internecie i odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznych”. Zajęcia prowadziła Pani Katarzyna Zyzek – pedagog szkolny.
Wycieczka – Zamek Księcia Henryka
W poniedziałek (16 października 2017r.) wybraliśmy się na wycieczkę. Uczestniczyliśmy w grze terenowej z zagadkami. Samodzielnie upiekliśmy kiełbaski. Z wieży widokowej podziwialiśmy nasze góry w jesiennych barwach. Poznaliśmy legendy związane z zamkiem. Słoneczna pogoda sprzyjała swobodnym zabawom.
To była ciekawa wycieczka.
Warzywa i owoce
DZIEŃ JESIENI
13 października w naszej klasie odbyły się zajęcia w ramach projektu „Mali przyrodnicy” oraz DUDS „Kuchenne rewolucje w klasie”. Uczniowie klasy IIIa robili kanapki. Były też pyszne soki owocowe. A na koniec deser Pani Agnieszki – pyszne ciasto marchewkowe. Mniam…
W trakcie jesiennego kiermaszu można było kupić zrobione przez uczniów i rodziców ozbody oraz spróbować naszych kanapek i soków.
Opisujemy owoce
Nasze działania poza szkołą
Puchar Okręgu Dolnośląskiego PTT w tańcach towarzyskich
Karol Stasiak (kl. II) i Anastazja Okoń brali udział w konkursie i zdobyli II miejsce. Gratulujemy!
Olgierd Olbrycht upiekł z pomocą mamy ciasto z naszej ulubionej piosenki „Najłatwiejsze ciasto w świecie”.
Było pyszne! Dziękujemy.
Jesienne krajobrazy
Czyste powietrze wokół nas – doświadczenia z powietrzem
Jesienny spacer
W poniedziałek była piękna, słoneczna pogoda. Wybraliśmy się na spacer. Zbieraliśmy liście. Wykorzystamy je do prac plastycznych.
Dzień Chłopaka
W piątek 29 września dziewczynki przygotowały „Dzień Chłopaka”. Były życzenia, konkursy, prezenty i słodki poczęstunek.
Powitanie jesieni
Już jesień. W naszej klasie zorganizowaliśmy jesienną wystawę.
(Nie)potrzebne rzeczy, czyli recykling od kuchni
W ramch progamu DUDS odbyły się zajęcia związane z recyklingiem. Wyszukane w Internecie informacje wykorzystaliśmy podczas tworzenia plakatów.
W drugim tygodniu projektu wykorzystaliśmy różne niepotrzebne rzeczy i stworzyliśmy ozdoby. W zajęciach uczestniczyły trzy mamy naszych koleżanek i kolegi. Powstały kolorowe ramki do zdjęć. Przekażemy je pierwszakom podczas uroczystości pasownaia na ucznia.
W trzecim tygodniu wykorzystaliśmy przyniesione przedmioty i wykonaliśmy prace według własnego pomysłu. Korzystaliśmy też z pomysłów zamieszczonych na stronach internetowych. Oglądaliśmy inne ozdoby – co można zrobić z butelek czy koła od roweru (zegar klasy IIIB).
W naszej klasie odbyły sie wybory, przewodniczącym klasy IIIa został Szymon Dereń. Zastępcami zostali Michał Głogowski i SZymon Kaliszczakk. Gratulujemy!
Spotkanie z policjantem
Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem.
Przypomnieliśmy sobie zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz ogólne zasady dotyczące bezpieczeństwa w różnych, codziennych sytuacjach.
Czytaj więcej w zakładce WYDARZENIA OGÓLNOSZKOLNE
Czyste powietrze wokół nas
19 września w ramach realizacji akcji „Czyste powietrze wokół nas” uczestniczyliśmy w spotkaniu z edukatorem z Nadleśnictwa Śnieżka, na którym poznaliśmy przyczyny zanieczyszczenia powietrza i sposoby zapobiegania im.
Spotkanie z grzybami (projekty: Las bliżej nas, Mali Przyrodnicy)
Dnia 12 września odwiedziła nas Pani Bogusia. Rozmawialiśmy o grzybach jadalnych oraz trujących. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy je. Wiemy, że do lasu nie możemy chodzić sami. Zbieramy z rodzicami tylko te grzyby, które znamy. Pani Bogusia zaproponowała nam, aby zrobić dwa doświadczenia. Kto zapamiętał? Zobaczymy przy kolejnym spotkaniu.
nnnnnnnnnnnn