Dzień Rodziny

Dnia 15 czerwca 2018r. odbyło się klasowe spotkanie  z okazji Dnia Rodziny.  Przedstawiliśmy wiersz pt. „Lokomotywa”. Były piosenki i prezenty dla naszych Rodziców. Miło  spędziliśmy czas.

Wycieczka klasowa

4 czerwca klasa 3a i 3b były na wspólnej wycieczce w Świeradowie. Naszą przewodniczką była pani Katarzyna Męcina, edukator leśny. Przeszliśmy bardzo ciekawą ścieżką przyrodniczą na wzniesienie „Zajęcznik”. Pani Kasia wprowadzała nas w świat przyrody korzystając ze stacji przyrodniczych usytuowanych przy ścieżce. Uczniowie mieli okazję wykazać się nie tylko wiedzą przyrodniczą lecz także umiejętnościami pracy w zespole, wyobraźnią oraz umiejętnościami literackimi – tworzyli leśne stworzenia z darów lasu. Wycieczka była mocnym akcentem kończącym trzyletnią przygodę trzecioklasistów z projektem „Las bliżej nas”. Mamy nadzieję, że to nie „nauka poszła w las” lecz las obdarzył nas nauką na całe życie.

Galeria zdjęć w zakładce ->projekty „Las bliżej nas”

————————————————————————————————————————

Bawimy się i rozwijamy sprawność fizyczną

W ramach programu DUDS realizujemy projekt „Mózg – centrum dowodzenia naszym ciałem”. Wiemy jak ważna jest aktywność fizyczna oraz prawidłowe odżywianie. Były zajęcia, drugie śniadanie, a potem  czas  na ruch. Jeździliśmy na  hulajnogach.

W Zamku Śląskich Legend – wycieczka do Pławnej 

Był piękny słoneczny dzień. Wybraliśmy sie  na wycieczkę.  Zwiedziliśmy  piekny obiekt – Arkę Noego. W środku można  zobaczyć sceny biblijne i obrazy o tematyce religijnej. Przed drewnianą Arką stoją różne zwierzęta (sztuczne).

Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych – lepiliśmy koszyczki z gliny.  Dowiedzieliśmy się też, co to jest litografia. Odbiliśmy swój wybrany  rysunek. Doskonale bawiliśmy się słuchając śląskich legend. Mogliśmy poruszać postaciami za pomocą linek.

W drewnianym  grodzie rycerskim strzelaliśmy z łuku. Okazało się, że nie  jest to łatwe zadanie.

Warto odwiedzić to magiczne miejsce. Polecamy.

Malujemy…

Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna klas III

Dnia  10 maja w naszej szkole odbyła sie Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna klas III.  Naszą szkołę reprezentowali: Michał Głogowski (kl. IIIa), Szymon Miedziak (kl. IIIa),  Tymoteusz Sobótka(kl. IIIb). 

Zespół zajął I  miejsce. GRATULUJEMY!

Więcej informacji w zakładce KONKURSY WYNIKI

Majowa wycieczka

Dopisała nam pogoda podczas  majowej  wycieczki . Tym razem rozmawialiśmy  o wybranych gatunkach roślin i zwierząt środowiska łakowego. Podziwialiśmy je wykorzystując lupy.  To było wyjątkowe spotkanie, szkoda, że   ostatnie w tym roku z Panią  Bogumiłą Chabowską – Dąbek  (Specjalista Służby Leśnej ds. Edukacji  Leśnej; Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach).

Serdecznie dziekujemy za cały cykl zajęć, który odbył się w roku szkolnym 2017/2018.

eTwinning – projekt „Rośliny naszej okolicy” 

27 kwietnia odkodowywaliśmy informacje o roślinach naszej okolicy zakodowane specjalnymi kodami QR. Na korytarzu naszej szkoły pojawiła się wystawa przygotowana przez uczniów klasy I i III a oraz uczniów ze szkoły w Oleśnicy, którzy wspólnie z nami brali udział w projekcie e-Twinning.

Hodujemy i obserwujemy

Wyróżnienia na koniec kwietnia

Konkurs ekologiczny- kwiecień 2018

W tym miesiącu do akcji włączyli się uczniowie: Kamil Kisły, Julia Lewandowska, Oktawia Ludwisiak, Oliwia  Nanowska, Anastazja Okoń i Natalia Żaczek.  Dziękujemy za promowanie działąń ekologicznych.

 Konkurs Wielkanocny 2018

W „Konkursie Wielkanocnym 2018” organizowanym przez platformę edukacyjną EduNect przyznano dwa tytuły:

Mistrz Szkoły  dla Natana Szymajdy

WiceMistrz Szkoły – dla Michała Głogowskiego.

Gratulujemy  naszym kolegom!

Bądź widoczny na drodze z fundacją KUBUŚ

W trosce o  bezpieczeństwo dzieci na drodze, odbyły się zajęcia na temat przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Przypomnieliśmy o konieczności noszenia odblasków nie tylko po zmroku ale także w przypadku  mgły czy opadów deszczu.  Akcję uświadamiania dzieci  wspiera fundacja KUBUŚ , która obdarowała  uczniów  prezentami w postaci znaczków odblaskowych.   Dziękujemy!

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski kl.I-III w Karpaczu

I miejsce wśród uczniów klas trzecich zajęła nasza koleżanka Kalina Lubaszka. GRATULUJEMY!

 

 

Wiosenny spacer

Podczas spacerów obserwujemy zmiany  zachodzące wiosną w przyrodzie.

Spotkanie z pedagogiem szkolnym

W poniedziałek (26 marca) rozmawialiśmy  o zasadach bezpieczeństwa  obowiązujących w klasie i w szkole.  Wiemy do kogo zwrócić się o pomoc w różnych sytuacjach.

 

Witamy wiosnę

 

Dyplomy za konkurs ekologiczny – marzec 2018

Dyplom otrzymała również Julia Lewandowska. Dziękujemy za promowanie działań ekologicznych.

Wszystkim gratulujemy!

Spotkanie z harcerzami 

Dnia 14 marca  odwiedzili na harcerze.  Zaproponawali nam udział w  różnych grach i zabawach.  Wiązaliśmy węzły, odgadywaliśmy  hasła  zapisane alfabetem Mors’a.  Harcerze zaprezentowali nam swoje  różne  sposoby spędzania wolnego  czasu.

Bardzo podobało nam się spotkanie. Niektórzy uczniowie  postanowili  zgłosić się na zbiórkę harcerską  „Detektyw” w  najbliższy piątek  o godz. 16.58.

Konkurs ekologiczny – luty 2018

Dyplomy  za promowanie działań  ekologicznych otrzymało sześć osób. Zbieramy makulaturę, baterie i nakrętki. Gratulujemy  uczestnikom i dziekujemy !

Rozpoznajemy  drzewa – projekt „Rośliny naszej okolicy”

Kolejne spotkanie z edukatorem leśnym – Panią Bogusią.  Tym razem podczas spaceru  rozpoznawaliśmy drzewa.  Poszukiwaliśmy też pierwszych oznak wiosny.

8 marca

Święto naszych koleżanek.

Konkurs Recytatorski – etap klasowy

W konkursie wzięło udział 13 uczestników. Do etapu szkolnego przeszły Julia Lewandowska  i Kalina Lubaszka.

Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział.

Etap szkolny odbędzie się  w marcu.

Spotkanie z lekturą  pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”

 

Budowaliśmy igloo – praca w grupach

W atmosferze „Zimowej Olimpiady”

Przygotowaliśmy informacje o naszych spotowcach.

Wyniki konkursu „Alfik  matematyczny”

Dziekujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu „Alfik matematyczny”. Udział wzięło 7 uczniów z klasy IIIa.

Najlepszy wyniki z klas trzecich osiągnął Szymon Dereń.

 Wszystkim gratulujemy!

Spotkanie międzyszkolne – LUTY

W czwartek 8 lutego odbyły się kolejne zajęcia z projektu eTwinning, pt. „ Rośliny naszej okolicy”. Tym razem zaprosiliśmy do szkoły Panią edukator z nadleśnictwa – Bogumiłę Chabowską –Dąbek, która zgodziła się poprowadzić zajęcia dla naszych projektowych klas ( I oraz IIIa) i dla szkoły z Oleśnicy, z którą połączyliśmy się drogą internetową specjalnie w tym celu.

Więcej w zakładce Projekty–>eTwinning.

Scratch

W ramach programu DUDS odbyły sie zajęcia  z programowania.  Poznaliśmy podstawy  nowego programu „Scratch”.

Pierwsze zajęcia  bardzo nam się podobały.

 

Zajęcia z edukatorem leśnym

Kolejne spotkanie poświęcone  było zwierzynie leśnej.

Tworzymy mozaiki

8 stycznia odbyły się  nietypowe zajęcia.  Z malutkich kawałeczków tworzyliśmy mozaiki. Wspaniała zabawa.  To może być prezent dla najbliższych z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Kodowanie z Ia

Ponieważ  eTwinning to część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, mającego za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych, klasy które biorą w nim udział zajęły się już kodowaniem. 5 stycznia odbyło się spotkanie klasy I z klasą IIIa. Trzecioklasiści poznali wcześniej zasady kodowania i uczyli teraz swoich młodszych kolegów. „Pierwszaki” na początku zadawały dużo pytań odnośnie poznanego systemu, potem sprawnie pokodowały swoje imiona i świetnie się przy tym bawiły. Po wspólnej lekcji były dalej zainteresowane kodowaniem różnych zagadkowych wyrazów… wszyscy będą mieć okazję wykazać się pomysłowością, gdy spotkamy się kolejny raz J Teraz swoje zakodowane imiona wyślemy do kolegów ze szkół, które biorą udział w naszym projekcie.

Wigilijne spotkanie opłatkowe

Projekt międzyszkolny e-Twinning

20 grudnia odbyło się TELE -spotkanie i oficjalne zapoznanie się z uczestnikami projektu międzyszkolnego e-Twinning, pt. „Rośliny naszej okolicy”, w którym to będziemy uczyć się kodowania różnych ciekawych informacji.

Więcej informacji w zakładce PROJEKTY ->Rośliny naszej okolicy -eTwinning

Świąteczne pierniki

19 grudnia odbyło sie nasze kolejne spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Podgórzynie. Naszym zadaniem było zdobienie pierników.

 

W ramach programu DUDS oraz  projektu „Rośliny naszej okolicy”  rozpoczęliśmy działania związane z kodowaniem i programowaniem.

Spotkanie z Mikołajem

Dbamy o środowisko

1 grudnia zostały rozdane dyplomy za promowanie działalności ekologicznej – zbiórkę makulatury i baterii. Najwięcej zebrał Kamil. BRAWO!

Dzień Języków Obcych

30 listopada w szkole odbył sie Dzień  Języków Obcych. Nasza klasa wylosowała SZKOCJĘ. To był wyjatkowy dzień.

W szkolnym konkursie (klasy młodsze)- klasa IIIa zajęła I miejsce 

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się do pomocy przy organizacji tego dnia (np. szkockie stroje). Potrawy przygotowali rodzice Szymona Pankiewicza, Julii Lewandowskiej oraz Oliwii Nanowskiej.

Więcej informacji w zakładce WYDARZENIA OGÓLNOSZKOLNE

Wycieczka do Złotoryi

29 listopada klasy IIIa i IIIb były na wycieczce w złotyryjskiej fabryce szklanych bombek choinkowych. Uczniowie wzięli udział w warsztatach ozdabiania bombek. Własnoręcznie ozdobione mogli później wziąć ze sobą do domów. Mieli także niepowtarzalną okazję zwiedzić cykl produkcyjny bombek wytwarzanych w fabryce. Widzieli i doświadczali wszystkich etapów począwszy od tworzenia w dziale dmuchalni szklanej bańki i nadawania jej kształtu poprzez dział srebrzenia azotanem srebra, kolorowania oraz późniejszego ręcznego zdobienia oraz sortowania i pakowania. Pracownicy – dekoratorzy na naszych oczach ręcznie nadawali bombkom przepiękne ozdoby, malowali na nich krajobrazy, zdobili ornamentami i wzorami często bardzo oryginalnymi lub na specjalne zamówienia. W fabryce odebraliśmy także zamówione wcześniej bombki z imionami dzieci oraz ich bliskich z rodziny. Tegoroczne święta będą przyozdobione wspomnieniami oraz pamiątkami z fabryki „Vitbis”.

Fabryka szklanych bombek choinkowych działa od 1953 roku, jest największym producentem tego typu w Polsce i wysyła swoje produkty do wielu krajów za granicę. Produkuje 200 000 sztuk bombek dziennie.

Spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Podgórzynie

We wtorek (17 listopada) byliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Podgórzynie.

Podczas zajęć sprawdzaliśmy  naszą znajomość bajek i baśni. Rozmawialiśmy o tym, jak postępować z książką. Oglądaliśmy kronika i encyklopedie. Projektowaliśmy okładki do naszych książek.

To było ciekawe spotkanie.

Serdecznie podziękowania dla p. Moniki Burzawy (bibliotekarza) za przeprowadzenie zajęć.

Kamuflaż zwierząt

Kolejne spotkanie z edukatorem leśnym panią Bogumiłą Chabowską-Dąbek odbyło sie  7 listopada.  Temat zajęć – „Kamuflaż zwierząt”. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób zwierzęta dostosowały się do otoczenia, jak się ukrywają i bronią przed atakującymi.

W Zdrojowym Teatrze Amimacji

Galeria  zdjęć  i więcej informacji w wydarzeniach ogólnoszkolnych.

Zajęcia  z programu DUDS

Przeprowadzamy doświadczenia

Pracujemy w grupie

Makieta – lektura „Dzieci z Bullerbyn”

Bezpieczeństwo w Internecie

17 października odbyło sie spotkanie  na temat „Bezpieczeństwa w Internecie i odpowiedzialnego korzystania  z mediów społecznych”. Zajęcia prowadziła Pani  Katarzyna Zyzek – pedagog szkolny.

 

Wycieczka – Zamek Księcia Henryka

W poniedziałek (16 października 2017r.) wybraliśmy się na wycieczkę.  Uczestniczyliśmy w  grze terenowej z zagadkami. Samodzielnie upiekliśmy kiełbaski. Z wieży widokowej podziwialiśmy nasze góry w jesiennych barwach. Poznaliśmy  legendy związane z zamkiem. Słoneczna pogoda sprzyjała swobodnym  zabawom.

To była ciekawa wycieczka.

 

Warzywa i owoce

DZIEŃ JESIENI

13 października  w naszej klasie  odbyły się zajęcia w  ramach projektu  „Mali przyrodnicy” oraz DUDS „Kuchenne rewolucje  w klasie”.   Uczniowie klasy IIIa robili  kanapki. Były też pyszne soki owocowe. A na koniec deser Pani Agnieszki  – pyszne  ciasto marchewkowe. Mniam…

W trakcie jesiennego  kiermaszu  można było kupić  zrobione przez  uczniów i rodziców ozbody  oraz spróbować  naszych kanapek i soków.

Opisujemy owoce

 

 

Nasze działania poza szkołą

Puchar Okręgu  Dolnośląskiego PTT  w tańcach towarzyskich      

Karol  Stasiak (kl. II) i Anastazja Okoń brali udział  w  konkursie i  zdobyli II miejsce. Gratulujemy!

Olgierd Olbrycht  upiekł z pomocą mamy ciasto z naszej ulubionej piosenki „Najłatwiejsze ciasto w świecie”.

Było pyszne! Dziękujemy.                                                                 

 Jesienne krajobrazy

Czyste powietrze wokół nas – doświadczenia z powietrzem

Jesienny spacer

W poniedziałek  była piękna, słoneczna pogoda. Wybraliśmy się na spacer. Zbieraliśmy liście. Wykorzystamy je do prac plastycznych.

Dzień Chłopaka

W piątek 29 września dziewczynki przygotowały  „Dzień Chłopaka”. Były życzenia, konkursy, prezenty i słodki poczęstunek.

 

Powitanie jesieni

 Już jesień. W naszej klasie  zorganizowaliśmy jesienną wystawę.

(Nie)potrzebne rzeczy, czyli recykling od kuchni

W ramch progamu DUDS odbyły się zajęcia związane  z recyklingiem. Wyszukane w Internecie informacje wykorzystaliśmy podczas  tworzenia  plakatów.

W drugim tygodniu projektu wykorzystaliśmy różne niepotrzebne rzeczy i stworzyliśmy  ozdoby. W zajęciach uczestniczyły  trzy mamy naszych koleżanek i kolegi. Powstały kolorowe ramki do zdjęć. Przekażemy je pierwszakom podczas uroczystości pasownaia na ucznia.

W trzecim tygodniu wykorzystaliśmy przyniesione przedmioty i wykonaliśmy prace według własnego pomysłu. Korzystaliśmy też z pomysłów zamieszczonych na stronach internetowych. Oglądaliśmy  inne ozdoby – co można zrobić z  butelek czy koła od roweru (zegar klasy IIIB).

W  naszej klasie odbyły sie wybory,  przewodniczącym  klasy IIIa został Szymon Dereń. Zastępcami zostali  Michał Głogowski i SZymon Kaliszczakk.  Gratulujemy!

Spotkanie z policjantem 

Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem.

Przypomnieliśmy sobie zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz ogólne zasady dotyczące bezpieczeństwa w różnych, codziennych sytuacjach.

Czytaj więcej w zakładce WYDARZENIA OGÓLNOSZKOLNE

Czyste powietrze wokół nas

19 września w ramach realizacji akcji „Czyste powietrze wokół nas” uczestniczyliśmy w spotkaniu z edukatorem z Nadleśnictwa Śnieżka,  na którym poznaliśmy przyczyny zanieczyszczenia powietrza i sposoby zapobiegania im.

 Spotkanie z grzybami (projekty: Las bliżej nas, Mali Przyrodnicy)

Dnia 12 września odwiedziła nas Pani Bogusia. Rozmawialiśmy o grzybach jadalnych oraz trujących. Rozpoznawaliśmy  i nazywaliśmy je.   Wiemy, że do lasu nie możemy chodzić sami. Zbieramy z rodzicami  tylko  te grzyby, które znamy. Pani Bogusia zaproponowała nam, aby zrobić dwa doświadczenia.  Kto zapamiętał? Zobaczymy przy kolejnym spotkaniu.

nnnnnnnnnnnn