Spotkanie z EDUZĄ

11 marca w razach zajęć EDUZA wykonywaliśmy różne doświadczenia dotyczące pokarmów, które spożywamy. Lekcja t. „Wiem, co jem” była ciekawym eksperymentem i jak zawsze wesołym i miłym przeżyciem.

„Spotkanie z lasem”

Tuż przed kwarantanną zanim nie mogliśmy iść na spacer do lasu….to właśnie las przyszedł w odwiedziny do nas. Pani edukator  Maja Marcinkowska z Dolnośląskiego Zespołu Lasów Państwowych uczyła nas  o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy, o sposobach rozpoznawania ich śladów oraz odgłosów. Wykonaliśmy też pracę plastyczno – techniczną, czyli śliczne tekturowe sowy.

 

Klasowy Konkurs Recytatorski

W czwartek  5 marca odbył się klasowy konkurs recytatorski. Niezaprzeczalną zwyciężczynią konkursu była nasza Marta. Jej uśmiech świadczy o wszystkim. Drugie miejsce należy do Nikodema, któremu gratulujemy odwagi.

Recykling

To już tradycja  w naszej klasie, że uczniowie zbierają plastikowe zakrętki, baterie oraz makulaturę. Wiemy, że to jest bardzo ważna sprawa! Tym razem w akcji recyklingowej wzięli udział ci oto „bohaterowie”:

Dzień Kobiet w naszej klasie

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie naszej klasy wykonali śliczne laurki z życzeniami dla swoich mam oraz dla pań pracujących w szkole. Życzenia od klasy IIIa otrzymały nie tylko nauczycielki, ale również panie z obsługi technicznej szkoły oraz panie pracujące w kuchni. Chłopcy z klasy zadbali o to, aby ten dzień był miły również dla dziewczynek w klasie. Przygotowali słodki poczęstunek.

Zamki

Po lekcjach związanych z rycerzami i zamkami, postanowiliśmy wykonać własne projekty  „na miarę starych czasów” – wyniki prac okazały się przepiękne!!!

 

Konkurs Walentynkowy

Po feriach zimowych odbył się konkurs na najpiękniejsze serduszko walentynkowe. Serduszka były wspaniałe – każde piękne i każde wyjątkowe.

Walentynki

Walentynki  to miłe święto.  Postanowiliśmy wykonać laurki elektroniczne dla tych, których lubimy!

 

EDUZA – ryby

W lutym  podczas spotkania z EDUZĄ  uczyliśmy się o życiu ryb. Bawiliśmy się w łowienie ryb, poznawaliśmy ich budowę i specyfikę życia.  Mogliśmy je poobserwować,  dotknąć, no i oczywiście poczuć rybi zapach. Lekcje  z EDUZĄ to zawsze świetna zabawa i nauka.

Zabawa karnawałowa

Koncert 

W piątek, 31.01., uczniowie klas 1-3 wzięli udział w audycji muzycznej „ Misiowy karnawał”. Tym razem bohaterem muzycznego spotkania był miś Grave, który nie chciał zasnąć tej zimy.

Świąteczny koncert – spotkanie z muzykami Filharmonii Dolnośląskiej

W wyjątkową podróż zabrała nas  mała Gwiazdka podczas koncertu pt. „Świąteczne podróże małe i duże”. Odwiedziliśmy różne zakątki świata. Słuchaliśmy świątecznych melodii  i pięknych kolęd. Wspólnie zaśpiewaliśmy niektóre z nich.  To  były wyjątkowe magiczne chwile.

Biskupin

W listopadzie omawialiśmy tematy związane ze starymi zabudowami, zamkami, rycerzami, itp. Spodobała nam się pradawna osada w Biskupinie. Dowiedzieliśmy się o niej z naszego podręcznika, z Internetu oraz z encyklopedii. Temat tak bardzo przypadł nam do gustu, że postanowiliśmy zaprojektować i zbudować własne makiety grodu –  Biskupina. Praca sprawiła nam dużo przyjemności, a jej efekty mówią same za siebie. Brawo trzeciaki! Dobra robota!

 

 

Wycieczka do  Explora Parku

14 listopada byliśmy na wycieczce w Explora Parku w Wałbrzychu. Uczestniczyliśmy w nietypowej lekcji matematyki pt. „Między matematyką, a zagadką”. Mieliśmy możliwość obserwować, konstruować, manipulować , doświadczać oraz „odczuwać” matematykę. To była ciekawa nauka …. i …. zarazem ….. ciekawa zabawa!

Koncert  muzyczny

15 listopada uczestniczyliśmy w przepięknym koncercie muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. Tym razem ich koncert poświęcony był świętu 11 listopada, czyli Dniu Odzyskania Niepodległości. Podczas swojego koncertu  przeprowadzili nas przez historię zaborów i nowo odrodzonej ojczyzny. Grali piękne polskie utwory taneczne oraz patriotyczne. Śpiewaliśmy sporo z nimi. Pochwalili nas za to, że potrafiliśmy tak dużo zaśpiewać … to miłe uczucie. Oby więcej takich pięknych koncertów!

Eduza – spotkanie z owadami

13 listopada mieliśmy zajęcia z cyklu EDUZA –tym razem  poznawaliśmy  owady – ich budowę, etapy rozwoju, sposoby odżywiania się, itp.  To były zajęcia pełne emocji, napięcia i niespodzianek przyrodniczych – zajęcia dla odważnych…, ha, ha, ha.

Wycieczka do sztolni

17 października byliśmy na wycieczce. Zwiedzaliśmy sztolnie w Kowarach.Był tajemniczo, ciemno i ciekawie. Pan  przewodnik oprowadził nas po tunelach sztolni, widzieliśmy okazy kamieni i minerałów, wagoniki, którymi wydobywano rudę uranu, stare górnicze lampy i wojskowe auta, przeżyliśmy sztuczny wybuch oraz podziwialiśmy pokaz laserów. Prawie 1,5 godzinny spacer pod ziemią to nie lada doświadczenie!

Wycieczka do zakładu  „Zorka”

24 października byliśmy na wycieczce w zakładzie ZORKA. Ten zakład powstał tuż po wojnie i nadal prężnie działa. Kiedyś produkowano tam drewniane zabawki, a teraz również meble. Co ciekawe – ZORKA produkuje meble dla znanej nam wszystkim sieci IKEA. Zwiedziliśmy salę muzealną zakładu oraz mogliśmy się pobawić się drewnianymi zabawkami produkowanymi w ZORCE.

Układ Słoneczny – część  2.

Układ Słoneczny – część  2.

Projekt o kosmosie tak nas zainteresował, że kilka osób z naszej klasy wykonało własne modele Układu Słonecznego. Przepiękne i oryginalne! Wszyscy za to stworzyli kolorowe dzieła płaskie. Tylko spójrzcie, jakie to wszystko piękne, gwiezdne i błyszczące!

Układ Słoneczny – część  1.

W ramach zajęć projektowych DUDS rozmawialiśmy o Układzie Słonecznym. Poznaliśmy wszystkie planety, krążące wokół Słońca. Wiemy, jak daleko jesteśmy od Słońca i które z planet są najbliższe naszej  Ziemi. Znamy kolejność planet w US oraz ich wielkości. To bardzo ciekawy temat. Zainteresował nas i niektórzy postanowili wykonać swoje modele Układu Słonecznego, ale…. o tym… w 2-giej części materiału.

Jesienne obrazy

Październik jest bardzo barwnym miesiącem jesiennym. Natura tworzy kolorowe obrazy…. My też postanowiliśmy tworzyć  nasze jesienne prace. Ładne?

Sałateczki …  sałateczki…

O zdrowie trzeba dbać cały rok, szczególnie jesienią, gdy spada nasza odporność.

W połowie  października robiliśmy sałatki. Zdrowe, pyszne i  kolorowe. Jedzmy je jak najczęściej!

Kiermasz jesienny

11 października 2019 roku odbył się kiermasz jesienny klas I – III.  My też braliśmy w nim czynny udział. Było barwnie i …jesiennie!

Spotkanie z EDUZĄ

10 października odbyły się zajęcia badawcze, podczas których eksperymentowaliśmy z cieczami. Dodawaliśmy do nich różne płyny i proszki, a następnie sprawdzaliśmy kolor, zapach, jak również smak. To były bardzo ciekawe zajęcia. Czekamy już z niecierpliwością na kolejne!

 

Zajęcia – „Las”

9 października braliśmy udział w zajęciach z cyklu „Las wokół nas”. Pani Bogusia Chabowska opowiadała nam o roślinach i zwierzętach jesienią. Przyroda jest bardzo mądra, już przygotowuje się do przyjścia zimy…

Mistrzowie recyklingu – wrzesień 2019

Oto uczniowie, którzy we wrześniu wzięli czynny udział w akcji recyklingowej. Przynosili do szkoły zużyte baterie, makulaturę oraz plastikowe zakrętki. Brawo! Tak trzymajcie!!!

Koncert muzyczny

18 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w koncercie muzycznym „ Pocztówka z zielonej wyspy”. Artyści  zabrali nas w muzyczną podróż do Irlandii. Poznaliśmy też historię tego państwa, jego narodowe symbole oraz postać świętego Patryka. Nauczyliśmy się podstawowego kroku tradycyjnego tańca i klaskaliśmy w rytm skocznych irlandzkich pieśni. Koncert nam się bardzo podobał.

Zdrowe kanapeczki

W pierwszy piątek października rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu i wykonaliśmy sami kanapki. Mieliśmy mnóstwo zdrowych składników, dzieliliśmy się nimi i wymienialiśmy. Powstały super zdrowe i piękne dzieła, którymi poczęstowaliśmy nauczycieli oraz naszych kolegów ze starszych klas.

Wrześniowy projekt DUDS

W ramach piątkowych zajęć projektowych we wrześniu pracowaliśmy nad tematem segregacji śmieci. Wiemy dlaczego to jest ważne i potrafimy to robić.

Dzień Chłopaka w naszej klasie

30 września przypada Dzień Chłopaka.  My dziewczyny – również złożyłyśmy  życzenia naszym chłopcom w klasie. Bardzo się ucieszyli, że o nich pamiętałyśmy.

 

Lekcja angielskiego

Na lekcjach języka angielskiego mówiliśmy o tym, co lubimy jeść i pić. Bawiliśmy się nazwami produktów  spożywczych w bingo i układaliśmy  domino.

p