Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Śniło mi się że …”
Hania Szewczyk.

Na koniec kilka dyplomów.

Wycieczka do Cieplic

9 czerwca byliśmy na pieszej wycieczce w Cieplicach.

Wycieczka

Byliśmy na dwudniowej, klasowej wycieczce. Nocowaliśmy w Camp 66 w Ścięgnach.  Nocnym zabawom nie było końca. Następnego dnia poszliśmy na 25 km , pieszą wycieczkę do Budnik – dawnej , górskiej osady. Po powrocie było przedstawienie dla rodziców,  wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

Nasze prace z języka angielskiego pt. „My hero”

Nasza koleżanka Amelka Szewczyk zdobyła I m- ce w Gminnym Konkursie Recytatorskim. 
Gratulujemy!

Więcej informacji tutaj: https://www.szkolapodgorzyn.pl/gminny-konkurs-recytatorski-iii

18 kwietnia byliśmy na kolejnej wycieczce w lesie.

Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w ekosystemie lasu wiosną.
Udało się nam zobaczyć skrzek żaby i ropuchy. Słuchaliśmy śpiewu ptaków. Rozpoznawaliśmy wybrane  drzewa, krzewy i rośliny zielne. W związku ze zbliżającymi się Dniami Ziemi posprzątaliśmy trasę swojej wycieczki ze śmieci pozostawionych przez innych. Apelujemy do wszystkich :
DBAJCIE O LAS I ZABIERAJCIE SWOJE ŚMIECI ZE SOBĄ DO DOMU !

 

OGÓLNOPOLSKI TEST TRZECIOKLASISTY JUŻ ZA NAMI !

Konkurs LOP

Amelka Szewczyk,  Marta Gurlaga i Jarek Hajduk po zwycięstwie w szkolnym etapie konkursu LOP reprezentowali nasza szkołę w etapie międzyszkolnym.
Gratulujemy świetnych wyników☺!

 

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I- III

https://www.szkolapodgorzyn.pl/wydarzenia-z-zycia-szkoly/

Dzień Kobiet w naszej klasie.

Tak pracujemy na co dzień.

Klasowy konkurs recytatorski już za nami.

I m-ce Amelia Szewczyk
II m-ce Julia Salabura
III m-ce Kinga Wrzosek
Wyróżnienia :
Kornelia Filuś
Maja Grzywa
Ingrid Olbrycht
Gratulujemy !!!!!!

13 czerwca zakończyliśmy trzyletnią edukację przyrodniczą w terenie.
Dziękujemy Pani Bogusi Chabowskiej -Dąbek za wszystkie spotkania.

Zimą na placu zabaw

Wycieczka do lasu

14 stycznia z Panią Bogusią Chabowską – Dąbek (Nadleśnictwo Śnieżka ) ,podczas wycieczki do lasu tropiliśmy zwierzęta .Udało się nam zobaczyć ślady : borsuka,  sarny, jelenia i myszy polnej.
Doskonaliliśmy tez umiejętności orientacji w terenie.

  Integrujemy się z rówieśnikami- Zabawy  na śniegu

Wreszcie spadł oczekiwany śnieg. Razem z uczniami klasy Ia poszliśmy na górkę. Mogliśmy zjeżdżać na przyrządach typu „jabłuszka. To była wspaniała zabawa.

Filharmonia

11 stycznia byliśmy w Dolnośląskiej Filharmonii na Koncercie Noworocznym w wykonaniu Filharmonii Młodych pod dyrekcją Sławomira Kupczaka.

Klasowa Wigilia 
Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2016 !

Dbamy o nasze ząbki 

Wyniki konkursu „ Kolory na talerzu”- czytaj     Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami

Przygotowania do świąt i spotkanie z Mikołajem

Dzień pluszowego Misia w naszej klasie

 

Mikołaj na sportowo 

4 grudnia 2015 był dla nas wyjątkowym dniem. Rano wzięliśmy udział w „ Mikołajkach na sportowo”. Były wyścigi, gry i zabawy przy muzyce. Potem odwiedził nas Święty Mikołaj, który przyniósł nam wspaniałe prezenty. To był naprawdę bardzo udany dzień. Mikołaju, czekamy na Ciebie w przyszłym roku…

Zapraszamy do galerii zdjęć w zakładce WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY.

Przestawienie „Mniam, mniam”

26 listopada 2015 roku uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt. „ Mniam, mniam”. W spektaklu poruszany był temat uzależnień oraz zdrowego odżywiania i stylu życia…

Więcej w zakładce  Wydarzenia z życia szkoły

Poznajemy historię wybranych zamków Polski

16 listopada ,ze względu na niesprzyjającą pogodę, zajęcia projektowe prowadzone przez p. B. Chabowską -Dąbek, pracownika Nadleśnictwa Śnieżka ,odbyły się w szkole.  Nauczyliśmy się jak w terenie rozpoznać kierunki świata obserwując przyrodę.

Poznajemy historię ” Szewczyka Dratewki”

20151022_121919 (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Julia Salabura zajęła II m-ce w międzyszkolnym konkursie plastycznym , pt.: ” Zwierzęta naszych pól i lasów „.

Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami

W tym roku szkolnym  realizujemy projekt edukacyjny „ Las bliżej nas-poznajemy świat wszystkimi zmysłami”. W ramach projektu 19 października 2015 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Leśnego Banku Genów w Kostrzycy. Tu poszerzaliśmy swoje wiadomości o środowisku leśnym, roli i funkcji lasu dla życia roślin, zwierząt i ludzi. Zajęcia odbywały się terenie Arboretum LBG, gdzie do naszej dyspozycji była „Ścieżka zmysłów” oraz „Leśny dendrofon”. W sali seminaryjnej wypełnialiśmy interesujące karty pracy, a na koniec była zabawa na placu zabaw oraz ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Za super zajęcia serdecznie dziękujemy Pani Bogusi Chabowskiej- Dąbek.

23 października 2015 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantami. Uczyliśmy się, jaką pozycję musimy przyjąć, gdy zaatakuje nas pies, przypomnieliśmy sobie numery telefonów alarmowych. Dowiedzieliśmy się również, jak musimy zachowywać się, gdy jesteśmy sami w domu, a puka do naszych drzwi ktoś obcy oraz co to jest cyberprzemoc i jakie mogą być jej konsekwencje.

Lubimy bawić się

Kasztanowe ludziki i zwierzątka

 

W pracowni komputerowej

20150924_092652-1

Klasowy Dzień Chłopaka

 

Przygotowaliśmy prezenty dla młodszych kolegów z okazji pasowanie na pierwszoklasistę

14 września rozpoczęliśmy kolejny cykl lekcji w terenie

Razem z naszymi wychowawczyniami oraz z Panią Bogusią Chabowską – Dąbek z Nadleśnictwa Śnieżka  szukaliśmy pierwszych oznak jesieni w leśnym świecie roślin i zwierząt. Nie zabrakło również czasu na zabawę .