Dzień Dziecka to chyba najmilszy dzień w roku! Atrakcji nie mogło zabraknąć! Najpierw była gra terenowa! Jedna klasa ukrywała koperty z zadaniami, a dzieci z kolejnej klasy miały za zadanie je odnaleźć i wykonać polecenia. Tropienia i poszukiwań było mnóstwo! A potem… kolejne atrakcje! Wspólne harce na placu zabaw i miło spędzony czas z przyjaciółmi to jest to!

Kochamy nasze Mamy i świętujemy Dzień Matki!

Poznawaliśmy ciekawostki o majowej łące. Oglądaliśmy edukacyjne filmy, przeglądaliśmy książki, szukaliśmy odpowiedzi na wiele pytań. Wiemy już jakie rośliny i zwierzęta można spotkać na łące. Postanowiliśmy zatem stworzyć klasowy album przyrodniczy. Każdy z nas zaprojektował jedną kartkę naszej księgi i opowiedział kolegom, czego nauczył się w mijającym tygodniu.

Spotkaliśmy się z panią pedagog, by porozmawiać o szacunku i tolerancji wobec osób z zaburzeniami rozwojowymi. Oglądaliśmy film, rozwiązaliśmy quiz i sporo się nauczyliśmy. Wiemy już, że każdy z nas jest inny, każdy z nas jest niezwykły i niepowtarzalny!

Wiemy, że sport to zdrowie i że w zdrowym ciele zdrowy duch! Szalejemy zatem na hulajnodze! To jest doskonała zabawa dla dziewczynek i dla chłopaków!

Podczas zabaw badawczych mierzyliśmy pojemność butelek. Szukaliśmy odpowiedzi na wiele pytań. Ile butelek półlitrowych napełnimy wodą z butelki jednolitrowej? Czy woda z butelki jednolitrowej napełni trzy butelki ćwierćlitrowe? Takie zajęcia to świetna nauka i zabawa!

Poznaliśmy rośliny i zwierzęta żyjące na majowej łące. Wykonaliśmy także barwne prace plastyczne.

Pracujemy przy komputerach. Posługujemy się programem graficznym Paint i projektujemy krajobraz odbity w wodach jeziora.

Podczas spotkania z panią pedagog rozmawialiśmy na temat uczuć, przyjaźni i koleżeństwa. Uczyliśmy się zgodnej współpracy i rozwiązywania konfliktów.

W pudełku od pizzy projektowaliśmy Antarktydę, zainspirowani lekturą „Zaczarowana zagroda”.

Klasowy Dzień Kobiet

Braliśmy udział w klasowym konkursie znajomości lektury „Zaczarowana zagroda”.

Wykonujemy kolorowe prace plastyczne.

Braliśmy udział w klasowym konkursie plastycznym zainspirowanym lekturą „Przygody dziesięciu skarpetek”.

Bal karnawałowy w naszej klasie.

111