„Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami”

13 czerwca po raz kolejny byliśmy na wycieczce w lesie w ramach projektu ” Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami”. Poznaliśmy rośliny trujące, dowiedzieliśmy się, co to są pułapki feromonowi, układaliśmy leśne mandale.

Wycieczka do Czech

W dniu 9 czerwca 2016 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Liberca. Po drodze zwiedziliśmy Harrachov- widzieliśmy Wodospad Mumlawy i skocznie narciarskie, a potem byliśmy w ZOO w Libercu. Wycieczka bardzo się nam podobała.

Gramy i bawimy się na języku angielskim

 

„ Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami”

W ramach realizacji projektu „ Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami” po raz kolejny byliśmy w Leśnym Banku Genów w Kostrzycy. Lekcja przyrody prowadzona przez Panią Bogusię była bardzo ciekawa i bardzo się nam podobała.

A tak bawimy się na placu zabaw…

 

Wycieczka do Bukowca

17 maja uczestniczyliśmy w wycieczce do Bukowca. Tu spacerowaliśmy pop pięknym parku i zwiedzaliśmy pałac będące częścią Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Na zakończenie było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wycieczka bardzo nam się podobała.

 

11 maja wspólnie z dziećmi z oddziału przedszkolnego byliśmy na łące. Obserwowaliśmy przez lupy zwierzęta i rośliny żyjące na łące. Lekcja przyrody w terenie bardzo się nam podobała.

Nasze koleżanki w schronisku dla zwierząt.

28 kwietnia Vanessa i Nadia były w Schronisku dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Dziewczynki zawiozły tam karmę dla psów, którą zbieraliśmy w naszej szkole. Karma na pewno bardzo się przyda podopiecznym schroniska. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

Smacznie, zdrowo i kolorowo…..

17 marca 2016 roku robiliśmy wiosenne kanapki i sałatki. Pracy było sporo, ale efekt bardzo smakowity…

Lekcja Bankowa

9 marca 2016 roku uczestniczyliśmy w lekcji bankowej. Dowiedzieliśmy się, jak od najmłodszych lat można oszczędzać pieniądze, co to jest SKO, oglądaliśmy ciekawy film związany z pomnażaniem pieniędzy. Lekcja bardzo się nam podobała.

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I- III

https://www.szkolapodgorzyn.pl/wydarzenia-z-zycia-szkoly/

26 stycznia 2016 roku gościliśmy w naszej klasie babcie i dziadków. Z okazji ich święta przygotowaliśmy inscenizację legendy „ O smoku wawelskim”, drobne prezenty oraz słodki poczęstunek.

Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka

17 stycznia 2016 roku przygotowywaliśmy prezenty dla naszych babć i dziadków. Pomagała nam w tym mama Zuzi. Mamy nadzieję, że nasze upominki spodobają się naszym bliskim.

Wycieczka do lasu

13 stycznia 2016 roku w ramach projektu „ Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami” byliśmy wraz z dziećmi z klasy III na wycieczce w lesie. Obserwowaliśmy tropy zwierząt na śniegu, uczyliśmy się, jak nie zabłądzić w czasie leśnych wędrówek i na co zwracać uwagę, gdybyśmy się zgubili. Wycieczka bardzo się nam podobała.

Wigilia Klasowa

18  grudnia 2015 roku zorganizowaliśmy w naszej klasie wigilię. Na spotkanie przybyli nasi rodzice. Był program artystyczny, przeplatany kolędami i pastorałkami, dzielenie się opłatkiem, własnoręcznie przygotowane prezenty, które podarowaliśmy naszym rodzicom. To był naprawdę miły dzień…

 

 

Wyniki konkursu „ Kolory na talerzu”-  czytaj     Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami

Mikołajki

4 grudnia 2015 roku odwiedził nas Święty Mikołaj. Dzień ten był bardzo udany. Rano były zawody sportowe, potem paczki i dużo, dużo radości. Czekamy z niecierpliwością na kolejne Mikołajki i następne super prezenty.

Wycieczka do Złotoryi

3 grudnia 2015 roku byliśmy na wycieczce w Fabryce Bombek w Złotoryi. Uczestniczyliśmy w warsztatach dekorowania bombek, poznaliśmy proces ich produkcji, robiliśmy zakupy w sklepie z ozdobami świątecznymi. Wycieczka bardzo się nam podobała.

Lekcja matematyki

A tak uczymy się matematyki na dodatkowych zajęciach.

Andrzejki

26 września wspólnie z dziećmi z oddziału przedszkolnego zorganizowaliśmy Andrzejki. Były wróżby, zabawy i dużo, dużo radości.

Dzień Pluszowego Misia

26 września obchodziliśmy w naszej klasie i szkole Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy z nas przyszedł do szkoły ze swoją ulubioną maskotką, a Zuzia Laps nawet wystąpiła w „ misiowym stroju”. Z kolei Ania Jackiewicz otrzymała nagrodę za udział w konkursie plastycznym „ Mój miś”.

Mikołaj na sportowo 

4 grudnia 2015 był dla nas wyjątkowym dniem. Rano wzięliśmy udział w „ Mikołajkach na sportowo”. Były wyścigi, gry i zabawy przy muzyce. Potem odwiedził nas Święty Mikołaj, który przyniósł nam wspaniałe prezenty. To był naprawdę bardzo udany dzień. Mikołaju, czekamy na Ciebie w przyszłym roku…

Zapraszamy do galerii zdjęć w zakładce WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY.

Przestawienie „Mniam, mniam”

26 listopada 2015 roku uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt. „ Mniam, mniam”. W spektaklu poruszany był temat uzależnień oraz zdrowego odżywiania i stylu życia.

Więcej w zakładce  Wydarzenia z życia szkoły

 

16 października 2015 roku uczestniczyliśmy w kolejnych zajęciach przyrodniczych prowadzonych w ramach projektu „ Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami”. Tym razem rozmawialiśmy o tym jak nie zgubić się w lesie, dowiedzieliśmy się, co to są linie i słupki oddziałowe, jak można wyznaczyć w lesie północ , jak posługiwać się mapą. Zajęcia bardzo nam się podobały.

10 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość  z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Jolanta Popielarz, a scenariusz uroczystości przygotowały Panie Izabela Bogucka i Joanna Plis. Uroczystość odbywała się w dwóch grupach wiekowych. O godzinie 11.00 we wspólnym patriotycznym śpiewaniu pieśni legionowych uczestniczyły dzieci z klas 0-III, a o godzinie 11.40- uczniowie z klas IV- VI. Poprzez nasz apel chcieliśmy uczcić Narodowe Święto Niepodległości oraz złożyć hołd tym wszystkim Polakom, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym, niepodległym kraju. Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów i wychowawcom klas za przygotowanie dzieci do tej uroczystości.

Izabela Bogucka, Joanna Plis

 

W listopadzie 2015 wraz z klasą 0 uczestniczyliśmy w lekcji wychowania fizycznego. Były wyścigi, zabawy integracyjne, mnóstwo różnorodnych ćwiczeń. Lekcja ta bardzo się nam podobała.

Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami

W tym roku szkolnym  realizujemy projekt edukacyjny „ Las bliżej nas-poznajemy świat wszystkimi zmysłami”. W ramach projektu 19 października 2015 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Leśnego Banku Genów w Kostrzycy. Tu poszerzaliśmy swoje wiadomości o środowisku leśnym, roli i funkcji lasu dla życia roślin, zwierząt i ludzi. Zajęcia odbywały się terenie Arboretum LBG, gdzie do naszej dyspozycji była „Ścieżka zmysłów” oraz „Leśny dendrofon”. W sali seminaryjnej wypełnialiśmy interesujące karty pracy, a na koniec była zabawa na placu zabaw oraz ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Za super zajęcia serdecznie dziękujemy Pani Bogusi Chabowskiej- Dąbek.

23 października 2015 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantami. Uczyliśmy się, jaką pozycję musimy przyjąć, gdy zaatakuje nas pies, przypomnieliśmy sobie numery telefonów alarmowych. Dowiedzieliśmy się również, jak musimy zachowywać się, gdy jesteśmy sami w domu, a puka do naszych drzwi ktoś obcy oraz co to jest cyberprzemoc i jakie mogą być jej konsekwencje.

14 października 2015 wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego byliśmy w Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie. Tam świetnie bawiliśmy się na sali zabaw, uczestniczyliśmy też w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych w bibliotece. Bardzo nam się podobało, co widać na załączonych zdjęciach.

Dziś , 14 października 2015 w naszej klasie zorganizowaliśmy również degustację domowych przetworów z owoców i warzyw. Wszystko było przepyszne.

 

14 września rozpoczęliśmy kolejny cykl lekcji w terenie.
Razem z naszymi wychowawczyniami oraz z Panią Bogusią Chabowską – Dąbek z Nadleśnictwa Śnieżka  szukaliśmy pierwszych oznak jesieni w leśnym świecie roślin i zwierząt. Nie zabrakło również czasu na zabawę .