ROZPOZNAJEMY RODZIME GATUNKI DRZEW LEŚNYCH, OKREŚLAMY ICH WIEK NA PODSTAWIE POMIARU ICH OBWODU.

7 maja, byliśmy na wycieczce w lesie. Pani Bogusia uczyła nas rozpoznawać wybrane gatunki drzew liściastych i iglastych po ich pokroju, kolorze kory, kształcie liści i kwiatach.

Poznaliśmy też metodę określania wieku drzew na podstawie ich obwodu mierzonego 130 cm od ziemi. Dokonywaliśmy samodzielnych pomiarów.

W zajęciach gościnnie uczestniczyła Pani Dyrektor.

Amelka Szczepańska ucz kl.2 zdobyła 1. miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

GRATULUJEMY!

Wycieczka do lasu.

13 kwietnia wybraliśmy się do lasu w poszukiwaniu wiosny. Udało się nam zobaczyć:
przylaszczki, fiołki, kwitnące drzewa leśne i owocowe (ptasie wiśnie), kaczeńce i pięknie zazielenione łąki, drzewa i krzewy. Byliśmy bacznymi obserwatorami przyrody. Zauważyliśmy dzięcioła, sikorki, pliszki, kunę i sarnę. Obserwowaliśmy skrzek żaby na leśnych zbiornikach retencyjnych.
Dopisała nam piękna pogoda i wesołe humory. Nawet codzienne kanapki lepiej smakowały.

Dostaliśmy od Fundacji KUBUŚ odblaski. Dzięki nim i pogadankom o poruszaniu się pieszych po drogach, będziemy bezpieczni na co dzień.

Uczniowie klasy VII przygotowali dla klasy II matematyczny Quiz w programie Scratch. Zabawy i emocji było bardzo dużo. Wszyscy uczniowie klasy II  w nagrodę zostali nagrodzeni dyplomami.

W-f na kołach 🙂

Podsumowanie klasowego konkursu na samodzielnie napisaną książeczkę.

Udział wzięły:

Anna Trjańska

Magdalena Chmielewska

Julia Parzych

GRATULUJEMY pisarskiego talentu.

Podsumowanie klasowego konkursu recytatorskiego.

I m-ce Amelia Szczepańska
II m-ce Magdalena Chmielewska
III m-ce Oktawian Chutkiewicz
GRATULUJEMY!!!!

Pracujemy w grupach.

Uczymy się bawić elektronicznymi zabawkami.

Uczymy się ważyć.

Kibicujemy byłemu uczniowi naszej szkoły Wojtkowi Chmielewskiemu, uczestnikowi Zimowych Igrzysk olimpijskich w Pjongczang, w dwójkach saneczkarskich.

Omawiamy lekturę  „Zaczarowana zagroda” Cz. Centkiewicza

Tłusty Czwartek

Zimowe lekcje w terenie.

Przed feriami była u nas Pani Bogusia Chabowska- Dąbek. Przygotowała dla nas prezentację multimedialną dotyczącą bezpiecznych zabaw na śniegu.

Klasowy konkurs pt.: „Drzewo genealogiczne mojej rodziny” został rozstrzygnięty.

I m-ce- Piotr Wieczorek

II m-ce Amelia Szczepańska

III m-ce Anna Trjańska

III m-ce Rafał Leonarski

Wyróżnienia: Julia Parzych, Karol Stasiak, Zuzanna Chojnacka

GRATULUJEMY !!!!

Dzień Języków Obcych

Więcej informacji w zakładce WYDARZENIA OGÓLNOSZKOLNE

Z życia klasy

KAMUFLAŻ

23 października, Pani Bogusia Chabowska Dąbek, w ramach spotkań z edukatorem  z Nadleśnictwa Śnieżka, przygotowała dla nas piękną prezentację multimedialną. Jej tematem był  kamuflaż w świecie zwierząt. Bardzo nam się podobały zdjęcia przedstawiające zwierzęta, które żeby zobaczyć musieliśmy nieźle wytężać wzrok.
 A czy odwiedzającym naszą stronę to się uda?

JESIENNE PEJZAŻE

W ramach projektu edukacyjnego „Mali przyrodnicy” malowaliśmy farbami plakatowymi  na temat „Jesienne pejzaże”

W ramach realizacji projektu  „Czyste powietrze wokół nas” podczas piątkowych zajęć DUDS, wykonując serię doświadczeń, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Gdzie jest i czy wszędzie jest   powietrze.

W piątek, 29 września, obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Złożyliśmy   naszym chłopcom życzenia. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

W naszej klasie odbyły się wybory do samorządu klasowego. Przewodniczącą została Magdalena Chmielewska, a zastępcą Rafał Leonarski.

Spotkanie z policjantem

Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem.

Przypomnieliśmy sobie zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz ogólne zasady dotyczące bezpieczeństwa w różnych, codziennych sytuacjach.

Czytaj więcej w zakładce WYDARZENIA OGÓLNOSZKOLNE

Czyste powietrze wokół nas

19 września w ramach realizacji akcji „Czyste powietrze wokół nas” uczestniczyliśmy w spotkaniu z edukatorem z Nadleśnictwa Śnieżka,  na którym poznaliśmy przyczyny zanieczyszczenia powietrza i sposoby zapobiegania im.

Słodka lekcja o pszczołach

Dzisiaj w klasie 3b spotkaliśmy się żeby obejrzeć prezentację o pszczołach i miodzie. Nie zabrakło też degustacji dzięki uprzejmości Michaliny i Tymoteusza oraz ich dziadków i rodziców.

Dzisiaj poszliśmy na wycieczkę do lasu. Zbudowaliśmy liście, szyszki i korę, żeby zrobić z nich jesienne ozdoby. Zadawalismy p. Bogusi pytania dotyczące lasu. Dowiedzieliśmy się,  że ptaki mają kolana, niedzwiedzica rodzi małe podczas snu. Nauczyliśmy się,  że pokrzywa parzy, bo ma kwas mrówkowy i że w starych pniach jest jeszcze życie.

nnnnnnnnnnnnn