11 marca podczas zajęć  EDUza wykorzystaliśmy produkty, które spożywamy. W trakcie warsztatów „Wiem, co jem” prowadziliśmy ciekawe eksperymenty i doskonale bawiliśmy się.

ŚWIĘTO DZIEWCZYNEK –   uroczystość klasowa

Klasowy Konkurs Recytatorski

5 marca odbył się w naszej klasie konkurs recytatorski. Udział wzięło 18 uczniów. Dziękujemy i gratulujemy uczniom. Podczas etapu szkolnego będą nas reprezentować: Natalia, Nikola i Zosia. Trzymamy kciuki!

Konkurs ekologiczny – luty 2020

Audycja umuzykalniająca  „Powiem Ci, jak Cię kocham, ale … „

Tym razem odwiedziliśmy urocze romantyczne  miasta – Wenecję i Paryż.

Zabawa karnawałowa

Maski karnawałowe

Bezpieczne ferie – rozmawiamy i gramy w gry planszowe

Wręczono dyplomy za konkurs ekologiczny – styczeń 2020

Koncert –  Misiowy karnawał

W piątek (31.01.2020r.) uczniowie klas 1-3 wzięli udział w audycji muzycznej „ Misiowy karnawał”. Tym razem bohaterem muzycznego spotkania był miś Grave, który nie chciał zasnąć tej zimy.

Pracujemy w grupie – tworzymy plakat o zimowej krainie

Pomysły na zdrowe desery

Brawa dla Mai Mazurek

Z radością informujemy, że dnia 21 .01. 2020 r. w Łodzi odbyła się uroczysta Gala poświęcona zakończeniu Ogólnopolskiego Konkursu  „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka”.   Maja odebrała dyplom i nagrodę w kategorii Konkurs Plastyczny „Kwiaty dla Babci i Dziadka” –  zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Prezenty dla najbliższych – Dzień Babci i Dziadka

Zajęcia EDUza- warsztaty o rybach

Spotkanie z edukatorem leśnym 

Tym razem z Panią Bogusią rozmawialiśmy o dokarmianiu zwierząt. Wiemy już które zwierzęta dokarmiać i  czym  możemy zasilić ich stołówkę.

Spotkanie opłatkowe

W piątek 20 grudnia zorganizowaliśmy spotkanie opłatkowe. W magicznej, świątecznej atmosferze składaliśmy  sobie życzenia. Potem był słodki poczęstunek.

 

Konkurs ekologiczny  listopad – grudzień 2019

Świąteczne ozdoby

Świąteczny koncert – spotkanie z muzykami Filharmonii Dolnośląskiej

W wyjątkową podróż zabrała nas  mała Gwiazdka podczas koncertu pt. „Świąteczne podróże małe i duże”. Odwiedziliśmy różne zakątki świata. Słuchaliśmy świątecznych melodii  i słuchaliśmy pięknych kolęd. Wspólnie zaśpiewaliśmy niektóre z nich.  To  były wyjątkowe magiczne chwile.

Warsztaty EDUza – Kuchenne rewolucje

Grudniowe spotkanie  związane było z doświadczeniami, których bohaterem były gazy.  Postępując zgodnie z instrukcją otrzymaliśmy pianę. Eksperymenty dostarczyły nam dużo wrażeń.

Z wizytą w oddziałach przedszkolnych –  kiermasz ozdób świątecznych

Mikołajki

6 grudnia pojechaliśmy do kina Helios. Oglądaliśmy film „Jak zostać Świętym Mikołajem”. Po powrocie z kina okazało się , że podczas naszej nieobecności Mikołaj przywiózł nam prezenty. Oprócz słodyczy otrzymaliśmy kosz z materiałami do zajęć.  Wykorzystamy  je  wkrótce.

W krainie wyobraźni – Elfy i baśniowe miasteczko

Spotkanie z pielęgniarką szkolną 

Tematem naszego spotkania był zdrowy styl życia. Wiemy, na czym polega zdrowe odżywianie i jakie jest znaczenie aktywności fizycznej w naszym życiu. Teraz czas na praktyczne wykorzystanie naszej wiedzy każdego dnia.

Żyj zdrowo, żyj na sportowo!

Nasze prace

Koncert  muzyczny

15 listopada uczestniczyliśmy w przepięknym koncercie muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. Tym razem ich koncert poświęcony był świętu 11 listopada, czyli Dniu Odzyskania Niepodległości. Podczas swojego koncertu  przeprowadzili nas przez historię zaborów i nowo odrodzonej ojczyzny. Grali piękne polskie utwory taneczne oraz patriotyczne. Śpiewaliśmy sporo z nimi. Pochwalili nas za to, że potrafiliśmy tak dużo zaśpiewać … to miłe uczucie. Oby więcej takich pięknych koncertów!

Wycieczka do ExploraPark w Wałbrzychu – niezwykłe zajęcia z matematyki 

 

EDUza – warsztaty  „Nie taki owad straszny”

Przeprowadzamy doświadczenia z solą

 

Konkurs ekologiczny – październik 2019

Prezentujemy informacje o swoich drzewach 

Jesienne malowanie

Koncert muzyczny

18 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w koncercie muzycznym „ Pocztówka z zielonej wyspy”. Artyści  zabrali nas w muzyczną podróż do Irlandii. Poznaliśmy też historię tego państwa, jego narodowe symbole oraz postać świętego Patryka. Nauczyliśmy się podstawowego kroku tradycyjnego tańca i klaskaliśmy w rytm skocznych irlandzkich pieśni. Koncert nam się bardzo podobał.

Prezentujemy informacje o zwierzętach leśnych

Wspólne zabawy

Konkurs ekologiczny – wręczono dyplomy za promowanie działań ekologicznych we wrześniu.

Projekt „Jesień wokół!” , czyli jesienny kiermasz kl. I-III

11.10.2019 r. w ramach  realizacji projektu edukacyjnego DUDS pt. „ Jesień wokół” zorganizowaliśmy kiermasz. W klasie przygotowaliśmy jesienne koszyczki.  Wraz z rodzicami wykonaliśmy inne  piękne, jesienne ozdoby. Do akcji aktywnie włączyli się uczniowie klas pierwszych i trzecich wraz z rodzicami. Były bukiety, wianki, koszyki, jesienne ludziki i itp.  Wspólnie zbieramy pieniądze na organizację zabawy karnawałowej klas młodszych.

Z ostatniej chwili!   Informujemy, że udało nam się zebrać 1845zł 79gr.

Dziękujemy  Rodzicom i uczniom za ogromne zaangażowanie i pomoc.

Nasze jesienne prace

Zajęcia EDUza – Czy mamy pH ?

Prowadziliśmy badania pod kątem daltonizmu smakowego, a potem  zamienialiśmy się w małych chemików, przelewających różne substancje przez „sok z gumijagód”… .

Emocji było dużo  …..  zapraszamy do galerii zdjęć.

Zajęcia pokazowe Aikido

Poznajemy różne sposoby na aktywne spędzania wolnego czasu. Spotkanie z instruktorem AIKIDO Wojciechem Głogowskim z Jeleniogórskiego Klubu Aikido Seizan Dojo

Złota polska jesień – spotkanie z edukatorem leśnym

8 października odwiedziła nas pani Bogumiła Chabowska- Dąbek – nasz edukator leśny. Niestety pogoda nam nie dopisała, więc zajęcia były w klasie. Pani  opowiadała nam o złotej polskiej jesieni.  Były ważne informacje, różne ciekawostki oraz  zdjęcia.   Teraz czekamy na kolejne spotkanie.

Projekt „Uczymy się zdrowo żyć”  –  Smacznie, zdrowo, kolorowo

4 października 2019r. w klasach młodszych  robiliśmy kanapki. Pomysłów na  te zdrowe posiłki  było dużo. Kanapki zostały zaprezentowane  na stołach (korytarz na parterze). Oj, było kolorowo! Po wspólnej prezentacji  próbowaliśmy i …  próbowaliśmy. Zaprosiliśmy na degustację  kolegów i koleżanki  z klas starszych.

Piramida zdrowego żywienia

Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu – wykonujemy piramidę w grupach

Z wizytą w bibliotece

 

 

 Dzień Chłopaka 

30 września  zgodnie z tradycją szkolną obchodziliśmy Dzień Chłopaka.  Były owoce, ciasta, ciasteczka i drobne prezenty. To wyjątkowy dzień w naszej klasie zorganizowany przez wszystkie dziewczynki dla naszych kolegów –  siedmiu chłopców.

Wycieczka do Ogrodu Japońskiego  „Siruwia” w Przesiece

24 września 2019r. pojechaliśmy do Przesieki.  Z przewodnikiem zwiedzaliśmy Ogród Japoński, podziwialiśmy  przyrodę Karkonoszy pokazaną w kompozycjach japońskich w otoczeniu strumyków i wodospadów. Miniaturowe drzewka oraz wystawa poświęcona kulturze i historii  Japonii bardzo nam się podobały.  Na zakończenie mogliśmy bawić się na placu zabaw. Wspinanie się po „linowych” konstrukcjach  było wspaniałą atrakcją, a czasami nowym doświadczeniem.

Serdecznie dziękujemy właścicielom ogrodu  za zaproszenie i czas poświęcony naszej klasie.

Nasze prace  –  jesienne liście

Mamy już  Samorząd klasowy

Dbamy o sprawność fizyczną

W ramach projektu DUDS tworzymy  w grupach  gry planszowe

p