Dzień Mamy i Taty
W poniedziałek 17 czerwca odbyło się spotkanie integracyjne uczniów i rodziców klasy 2. Był to Dzień Rodziny, którym składaliśmy życzenia z okazji minionego Dnia Mamy i nadchodzącego Dnia Taty. Oprócz wierszy, pięknych piosenek i życzeń, nie obyło się bez wspólnych tańców z rodzicami, pieczonych kiełbasek, pysznego ciasta naszych mam i mnóstwa radości…..

 

Zajęcia przyrodnicze

14 czerwca odbyły się nasze ostatnie zajęcia przyrodnicze z Panią Bogumiłą Chabowską-Dąbek. Podczas zajęć na dworze Pani pokazywała nam różne okazy roślin i owadów w pobliżu szkoły, a następnie podzieliła nas na 2 grupy i poleciła wykonanie przyrodniczej MANDALI (czyli obrazu w formie koła) z traw i polnych kwiatów. Ponieważ tego dnia rano, Pani Bogusia otrzymała od nas ( wszystkich uczniów z klas I-III)  podziękowanie i order przyjaciela dzieci –w związku z tym…. Wszystkie dzieci postanowiły wykonać swoje mandale w formie gwiazdy – bo właśnie ten kształt miał order wręczony Pani o poranku.

Dziękujemy Pani Bogusiu za ogromną wiedzę  i serce!!!

 

Udział w wielkim otwarciu szkoły

8 czerwca było uroczyste otwarcie naszej nowej szkoły. My też braliśmy udział w tym pięknym wydarzeniu – Maja i Agatka trzymały biało – czerwoną wstęgę do przecięcia prze 12 osobistości, Gabi mówiła wierszyk, a ponad połowa klasy zgłosiła się do śpiewania piosenki. Wszyscy wykonali swoje zadania brawurowo. Po części oficjalnej mieliśmy  wspólnie  z naszymi rodzicami – słodki poczęstunek w klasie.

 

Portret mamy lub taty – konkurs klasowy

W maju chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Portret mamy lub taty”. Oto nagrodzone dzieci oraz ich piękne prace.

Recykling
Oto nagrodzeni uczniowie, którzy w kwietniu i maju dzielnie przynosili do szkoły materiały recyklingowe, czyli plastikowe zakrętki, baterie i makulaturę.
BRAWO WY!!! Tak trzymać!

 

Projekt matematyczny – kontynuacja
W projekcie matematycznym uczniowie klasy II mierzyli szybkość pokonania wyznaczonego odcinka poprzez marsz, chodzenie „tip-topkami”, bieg sprintem, zliczali wyniki oraz wykonali plakaty matematycznego miasteczka.

Wycieczka do DOBKOWA – czyli „Krainy wygasłych wulkanów”

31 maja (w ramach Dnia Dziecka) pojechaliśmy na wycieczkę do oddalonego od nas o godzinę jazdy autokarem – Dobkowa.  Znajduje się tam Ekologiczna Zagroda Edukacyjna – piękne miejsce, stworzone, by uczyć o tym, co było w przeszłości. Dowiedzieliśmy się o powstaniu kontynentów, lodowcach, wybuchach wulkanów i wypiętrzaniu  gór. Oglądaliśmy  modele wulkanów i mogliśmy zasymulować swój własny wulkaniczny wybuch. Podziwialiśmy  skały oraz minerały wraz z zatopionymi w nich szczątkami pradawnych roślin i zwierząt. Mogliśmy stać na platformie symulującej trzęsienie Ziemi,  szukać złota w strumyku oraz braliśmy udział w fantastycznych doświadczeniach labolatoryjnych,  pt. „Cztery żywioły”.

To była bardzo pouczająca i niezapomniana wycieczka.

Jan Brzechwa – nasza przygoda z wierszem „Żuk”

Tworzymy własne dzieła

Ponieważ Dzień Mamy i Dzień Taty to ogromnie ważne święta osób nam najbliższych, postanowiliśmy stworzyć dla nich nietypowe prezenty – dekorowaliśmy szklane witraże i modelowaliśmy serduszka z gliny. Mamy nadzieję, że nasze prace spodobają się naszym rodzicom. Ogromnie dziękujemy Pani Ewie Kotulskiej – Kopeć a przygotowanie dla nas pięknych artystycznych zajęć w swojej pracowni szkła artystycznego.

W galerii sztuki

21 maja mieliśmy okazję podziwiać piękne dzieła sztuki wykonane ze szkła, drewna, metalu i gipsu. Prace młodych artystów zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Projekt matematyczny

12 uczniów z klasy II bierze udział w zajęciach matematycznych. Mierzymy upływający czas:   godziny, dni,  wiek, wzrost, itp. Przy okazji dokonujemy pomiaru sprzętów, porównujemy je, przeliczamy sumy i różnice. Projektujemy tez nasze matematyczne miasto z przyszłości, w którym nie zabraknie ..tabliczki mnożenia 🙂

Wyjazd do Zdrojowego Teatru Animacji – musical pt. „Kot w butach”

24 maja wybraliśmy się do teatru na spektakl muzyczny pt. „Kot w butach”. Wykorzystaliśmy również piękną pogodę i  spacerowaliśmy obserwując majowe kwitnące  rośliny oraz  parkowe zwierzęta.

Kreatywne zajęcia z arteterapii

W ramach rozwijania naszej wyobraźni twórczej i treningu współpracy w grupie, 13 maja malowaliśmy „pawie oczka” , cięliśmy je, a następnie tworzyliśmy ciekawe kompozycje twórcze. To kreatywne zadanie miało wiele ukrytych funkcji – sprawdzało naszą sprawność dłoni, komunikację w zespole i pomysłowość….przy okazji była też powtóreczka z tabliczki mnożenia…. A co – jak szaleć, to szaleć!!!

Mnożymy – zadania na konkretach

W kwietniu przypominaliśmy i utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia do 30 – układaliśmy modele naszego mnożenia, zamienialiśmy je na dodawanie i rozwiązywaliśmy zadania z treścią. Hmmm, szło nam to całkiem sprawnie, więc w maju zabieramy się za mnożenie do 50.

Konkurs Plastyczny

Uczniowie klasy II mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną pt. „Wiosna w lesie”.  Ich twórcze podejście do tematu i zaangażowanie przełożyło się na piękne, barwne prace.

„Autorzy prac konkursowych – nagrodzeni za swój trud”

Wiosenny spacer

22 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli we wspólnym spacerze wiosennym. Pogoda dopisała, skowronki dały piękny koncert, a widoki i świeże powietrze wprawiły w dobry nastrój nasze organizmy.

Wizyta w wiosennej kawiarence

22 marca odwiedziliśmy wiosenną kawiarenkę, którą przygotowało przedszkole. Uczniowie mogli w kulturalny sposób zjeść ciasto i napić się herbaty.

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy  Światowy Dzień Wody. Klasa 2 w ramach działań projektowych przygotowała i przedstawiła krótką prezentację na temat wody, potrzeby jej poszanowania i oszczędzania oraz niesienia pomocy krajom, które mają niedobór wody pitnej.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W imię solidarności z osobami  z Zespołem Downa nasi uczniowie i nauczyciele ubrali dwie skarpetki pochodzące z różnych par.

„Nasze lektury ”

Poznajemy bogactwo czytania i radość, jaką daje zabawa z lekturą. Przedstawiamy głównych bohaterów „Karolci” M. Kruger.

Zajęcia świetlicowe klasa II – grupa II

Klasa druga zakończyła projekt edukacyjny „Mini igrzyska sportowe” zw. z innowacją pedagogiczną Droga Ucznia do Sukcesu. Jednym z elementów projektu była organizacja klasowych igrzysk sportowych. Wszyscy uczniowie wzięli udział w kilku wybranych konkurencjach sportowych. W każdej z nich wyróżniono troje najlepszych zawodników, których nagrodzono medalami. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom za dzielne zmagania oraz zabawę zgodną z zasadami fair play.

 

W związku z omawianym tematem o zdrowym trybie życia uczniowie klasy II wykonywali zdrowe kanapki i sałatki.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski kl.I-III

14 marca uczennice  z kl. I-III reprezentowały  szkołę w kolejnym etapie konkursu  organizowanym przez SP w Miłkowie. Zosia, Gabrysia i Amelka zajęły III miejsca  w swoich kategoriach. Dziękujemy i gratulujemy!

Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I-III

W konkursie  wzięło udział 3 reprezentantów z klasy drugiej. Wszystkim gratulujemy.

I miejsce zajęła Gabrysia Posoń. Będzie reprezentowała naszą szkołę podczas  kolejnego etapu –  Międzyszkolnego  Konkursu Recytatorskiego. Trzymamy kciuki.

Prezentujemy  nasze wynalazki uczniom klasy I.

Majkowe koncertowanie

Nasze urocze Majeczki  uczą się gry na gitarze. Chętnie koncertują w klasie. To jeden z ich kasowych mini-koncertów. Nie pierwszy i zapewne nie ostatni w tym roku!!!

Zegary

W dzisiejszym, nowoczesnym świecie odczytanie godziny na tradycyjnej tarczy zegarowej to nie lada zadanie, ha, ha, ha.  Trzeba więc ćwiczyć tę umiejętność….miedzy innymi….jak na załączonych obrazkach. Pożyteczne i przyjemne w jednym!!!

Recykling

Tak, jak w ubiegłym roku – w tym również zbieramy materiały wtórne, czyli zakrętki, baterie i makulaturę. Zachęcam uczniów do czynnego udziału w tej godnej naśladowania akcji. Oto „recyklingowcy” z września. Brawo!

 

Jesienny kiermasz klas I- III

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Las bliżej nas, poznajemy świat wszystkimi zmysłami”, w piątek , 12 października odbył „Jesienny kiermasz klas I- III”. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali przepiękne ozdoby, zabawki, stroiki a nawet biżuterię, z materiałów przyrodniczych. Sprzedawane przedmioty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. Udało się nam zgromadzić pokaźną kwotę 923 złotych i 20 groszy, która w całości zostanie przeznaczona na organizację balu karnawałowego klas I- III.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

Kiermasz jesienny w naszej klasie

12 października odbył się kiermasz jesiennych klas I-III. My również czynnie w nim uczestniczyliśmy.Rodzice pomogli nam przygotować jesienne , ręcznie wykonane cudeńka. Sami określaliśmy ceny naszych prac, kupowaliśmy tez prace innych dzieci. Było wesoło, kolorowo i ciekawie.

5 października odbyliśmy spacer – mini wycieczkę z serii „LAS”, którą poprowadziła Pani leśnicza – Bogumiła Chabowska- Dąbek.  Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy podziwiać pokazywane przez panią okazy drzew, uczyć się rozpoznawać ich liście, itp. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest oszczędność papieru i ile trzeba drewna na wyprodukowanie naszych zeszytów….ech, biedne drzewa…..!!! Mieliśmy do wykonania zadanie – nazbierać liście i owoce drzew, a potem je rozpoznawać – niektórzy  z nas spisali się na medal. Lekcje przyrody w naturze są o wiele bardziej wartościowe niż te w szkolnej szkolnej klasie.

Za oknem piękne jesienne barwy – prawdziwa ZŁOTA POLSKA JESIEŃ. U nas w klasie też mamy kącik jesienny. Prawa, że piękny?

 

1 października świętowaliśmy w naszej klasie DZIEŃ CHŁOPAKA. Wszyscy chłopcy otrzymali na pamiątkę drobne upominki, po czym brali udział w konkursach. Ale było wesoło!!!!

 

 

27 września  podczas Dnia Języków Obcych prezentowaliśmy FRANCJĘ. Wszyscy byliśmy ubrani w kolory francuskiej flagi, byli artyści malarze, modelki – francuskie elegantki, mimowie,  a nawet myszki MIKI i MINI z francuskiego Disneylandu.  Mieśmy piękne lawendowe dekoracje, prawdziwą francuską flagę, wieszak pełen ubrań rodem z Paryża od francuskich projektantów, przepiękny album z ciekawostkami, modele wieży Eiffla oraz  mapy samochodowe tego kraju. Nauczyliśmy się liczyć do 10, potrafimy się przedstawić, zapytać o samopoczucie, a nawet wyrecytować francuską wyliczankę. Znamy wiele ciekawostek na temat tego ciekawego, eleganckiego kraju.

Nasi rodzice bardzo zaangażowali się w akcję pt. „FRACJA”, mamy popiekły różne francuskie ciasteczka, paszteciki, babeczki, itp. było mnóstwo francuskich serów i bagietki… WOW!!!! Cóż to był za bogaty – francuski stół łakoci!!!!!

We wrześniu uczyliśmy się  o przeróbce wtórnej. Mieliśmy pokaz odpowiedniego segregowania odpadów, by chociaż trochę pomóc naszej Ziemi. Ta wartościowa lekcja na pewno przyda nam się w życiu.

 

Od początku roku przeliczamy konkrety, by dzięki nim łatwiej przekraczać „próg dziesiątkowy”.  To ma za zadanie ułatwić i usprawnić nasze liczenie w przyszłości…