Dzień Mamy i Taty
W poniedziałek 17 czerwca odbyło się spotkanie integracyjne uczniów i rodziców klasy 2. Był to Dzień Rodziny, którym składaliśmy życzenia z okazji minionego Dnia Mamy i nadchodzącego Dnia Taty. Oprócz wierszy, pięknych piosenek i życzeń, nie obyło się bez wspólnych tańców z rodzicami, pieczonych kiełbasek, pysznego ciasta naszych mam i mnóstwa radości…..
Zajęcia przyrodnicze
14 czerwca odbyły się nasze ostatnie zajęcia przyrodnicze z Panią Bogumiłą Chabowską-Dąbek. Podczas zajęć na dworze Pani pokazywała nam różne okazy roślin i owadów w pobliżu szkoły, a następnie podzieliła nas na 2 grupy i poleciła wykonanie przyrodniczej MANDALI (czyli obrazu w formie koła) z traw i polnych kwiatów. Ponieważ tego dnia rano, Pani Bogusia otrzymała od nas ( wszystkich uczniów z klas I-III) podziękowanie i order przyjaciela dzieci –w związku z tym…. Wszystkie dzieci postanowiły wykonać swoje mandale w formie gwiazdy – bo właśnie ten kształt miał order wręczony Pani o poranku.
Dziękujemy Pani Bogusiu za ogromną wiedzę i serce!!!
Udział w wielkim otwarciu szkoły
8 czerwca było uroczyste otwarcie naszej nowej szkoły. My też braliśmy udział w tym pięknym wydarzeniu – Maja i Agatka trzymały biało – czerwoną wstęgę do przecięcia prze 12 osobistości, Gabi mówiła wierszyk, a ponad połowa klasy zgłosiła się do śpiewania piosenki. Wszyscy wykonali swoje zadania brawurowo. Po części oficjalnej mieliśmy wspólnie z naszymi rodzicami – słodki poczęstunek w klasie.
Portret mamy lub taty – konkurs klasowy
W maju chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Portret mamy lub taty”. Oto nagrodzone dzieci oraz ich piękne prace.
Recykling
Oto nagrodzeni uczniowie, którzy w kwietniu i maju dzielnie przynosili do szkoły materiały recyklingowe, czyli plastikowe zakrętki, baterie i makulaturę.
BRAWO WY!!! Tak trzymać!
Projekt matematyczny – kontynuacja
W projekcie matematycznym uczniowie klasy II mierzyli szybkość pokonania wyznaczonego odcinka poprzez marsz, chodzenie „tip-topkami”, bieg sprintem, zliczali wyniki oraz wykonali plakaty matematycznego miasteczka.
Wycieczka do DOBKOWA – czyli „Krainy wygasłych wulkanów”
31 maja (w ramach Dnia Dziecka) pojechaliśmy na wycieczkę do oddalonego od nas o godzinę jazdy autokarem – Dobkowa. Znajduje się tam Ekologiczna Zagroda Edukacyjna – piękne miejsce, stworzone, by uczyć o tym, co było w przeszłości. Dowiedzieliśmy się o powstaniu kontynentów, lodowcach, wybuchach wulkanów i wypiętrzaniu gór. Oglądaliśmy modele wulkanów i mogliśmy zasymulować swój własny wulkaniczny wybuch. Podziwialiśmy skały oraz minerały wraz z zatopionymi w nich szczątkami pradawnych roślin i zwierząt. Mogliśmy stać na platformie symulującej trzęsienie Ziemi, szukać złota w strumyku oraz braliśmy udział w fantastycznych doświadczeniach labolatoryjnych, pt. „Cztery żywioły”.
To była bardzo pouczająca i niezapomniana wycieczka.
Jan Brzechwa – nasza przygoda z wierszem „Żuk”
Tworzymy własne dzieła
Ponieważ Dzień Mamy i Dzień Taty to ogromnie ważne święta osób nam najbliższych, postanowiliśmy stworzyć dla nich nietypowe prezenty – dekorowaliśmy szklane witraże i modelowaliśmy serduszka z gliny. Mamy nadzieję, że nasze prace spodobają się naszym rodzicom. Ogromnie dziękujemy Pani Ewie Kotulskiej – Kopeć a przygotowanie dla nas pięknych artystycznych zajęć w swojej pracowni szkła artystycznego.
W galerii sztuki
21 maja mieliśmy okazję podziwiać piękne dzieła sztuki wykonane ze szkła, drewna, metalu i gipsu. Prace młodych artystów zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Projekt matematyczny
12 uczniów z klasy II bierze udział w zajęciach matematycznych. Mierzymy upływający czas: godziny, dni, wiek, wzrost, itp. Przy okazji dokonujemy pomiaru sprzętów, porównujemy je, przeliczamy sumy i różnice. Projektujemy tez nasze matematyczne miasto z przyszłości, w którym nie zabraknie ..tabliczki mnożenia 🙂
Wyjazd do Zdrojowego Teatru Animacji – musical pt. „Kot w butach”
24 maja wybraliśmy się do teatru na spektakl muzyczny pt. „Kot w butach”. Wykorzystaliśmy również piękną pogodę i spacerowaliśmy obserwując majowe kwitnące rośliny oraz parkowe zwierzęta.
Kreatywne zajęcia z arteterapii
W ramach rozwijania naszej wyobraźni twórczej i treningu współpracy w grupie, 13 maja malowaliśmy „pawie oczka” , cięliśmy je, a następnie tworzyliśmy ciekawe kompozycje twórcze. To kreatywne zadanie miało wiele ukrytych funkcji – sprawdzało naszą sprawność dłoni, komunikację w zespole i pomysłowość….przy okazji była też powtóreczka z tabliczki mnożenia…. A co – jak szaleć, to szaleć!!!
Mnożymy – zadania na konkretach
W kwietniu przypominaliśmy i utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia do 30 – układaliśmy modele naszego mnożenia, zamienialiśmy je na dodawanie i rozwiązywaliśmy zadania z treścią. Hmmm, szło nam to całkiem sprawnie, więc w maju zabieramy się za mnożenie do 50.
Konkurs Plastyczny
Uczniowie klasy II mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną pt. „Wiosna w lesie”. Ich twórcze podejście do tematu i zaangażowanie przełożyło się na piękne, barwne prace.
„Autorzy prac konkursowych – nagrodzeni za swój trud”
Wiosenny spacer
22 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli we wspólnym spacerze wiosennym. Pogoda dopisała, skowronki dały piękny koncert, a widoki i świeże powietrze wprawiły w dobry nastrój nasze organizmy.
Wizyta w wiosennej kawiarence
22 marca odwiedziliśmy wiosenną kawiarenkę, którą przygotowało przedszkole. Uczniowie mogli w kulturalny sposób zjeść ciasto i napić się herbaty.
Światowy Dzień Wody
22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Klasa 2 w ramach działań projektowych przygotowała i przedstawiła krótką prezentację na temat wody, potrzeby jej poszanowania i oszczędzania oraz niesienia pomocy krajom, które mają niedobór wody pitnej.
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W imię solidarności z osobami z Zespołem Downa nasi uczniowie i nauczyciele ubrali dwie skarpetki pochodzące z różnych par.
„Nasze lektury ”
Zajęcia świetlicowe klasa II – grupa II
Klasa druga zakończyła projekt edukacyjny „Mini igrzyska sportowe” zw. z innowacją pedagogiczną Droga Ucznia do Sukcesu. Jednym z elementów projektu była organizacja klasowych igrzysk sportowych. Wszyscy uczniowie wzięli udział w kilku wybranych konkurencjach sportowych. W każdej z nich wyróżniono troje najlepszych zawodników, których nagrodzono medalami. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom za dzielne zmagania oraz zabawę zgodną z zasadami fair play.
W związku z omawianym tematem o zdrowym trybie życia uczniowie klasy II wykonywali zdrowe kanapki i sałatki.
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski kl.I-III
14 marca uczennice z kl. I-III reprezentowały szkołę w kolejnym etapie konkursu organizowanym przez SP w Miłkowie. Zosia, Gabrysia i Amelka zajęły III miejsca w swoich kategoriach. Dziękujemy i gratulujemy!
Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I-III
W konkursie wzięło udział 3 reprezentantów z klasy drugiej. Wszystkim gratulujemy.
I miejsce zajęła Gabrysia Posoń. Będzie reprezentowała naszą szkołę podczas kolejnego etapu – Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Trzymamy kciuki.
Prezentujemy nasze wynalazki uczniom klasy I.
Majkowe koncertowanie
Nasze urocze Majeczki uczą się gry na gitarze. Chętnie koncertują w klasie. To jeden z ich kasowych mini-koncertów. Nie pierwszy i zapewne nie ostatni w tym roku!!!
Zegary
W dzisiejszym, nowoczesnym świecie odczytanie godziny na tradycyjnej tarczy zegarowej to nie lada zadanie, ha, ha, ha. Trzeba więc ćwiczyć tę umiejętność….miedzy innymi….jak na załączonych obrazkach. Pożyteczne i przyjemne w jednym!!!
Recykling
Tak, jak w ubiegłym roku – w tym również zbieramy materiały wtórne, czyli zakrętki, baterie i makulaturę. Zachęcam uczniów do czynnego udziału w tej godnej naśladowania akcji. Oto „recyklingowcy” z września. Brawo!
Jesienny kiermasz klas I- III
W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Las bliżej nas, poznajemy świat wszystkimi zmysłami”, w piątek , 12 października odbył „Jesienny kiermasz klas I- III”. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali przepiękne ozdoby, zabawki, stroiki a nawet biżuterię, z materiałów przyrodniczych. Sprzedawane przedmioty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. Udało się nam zgromadzić pokaźną kwotę 923 złotych i 20 groszy, która w całości zostanie przeznaczona na organizację balu karnawałowego klas I- III.
Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.
Kiermasz jesienny w naszej klasie
12 października odbył się kiermasz jesiennych klas I-III. My również czynnie w nim uczestniczyliśmy.Rodzice pomogli nam przygotować jesienne , ręcznie wykonane cudeńka. Sami określaliśmy ceny naszych prac, kupowaliśmy tez prace innych dzieci. Było wesoło, kolorowo i ciekawie.
5 października odbyliśmy spacer – mini wycieczkę z serii „LAS”, którą poprowadziła Pani leśnicza – Bogumiła Chabowska- Dąbek. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy podziwiać pokazywane przez panią okazy drzew, uczyć się rozpoznawać ich liście, itp. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest oszczędność papieru i ile trzeba drewna na wyprodukowanie naszych zeszytów….ech, biedne drzewa…..!!! Mieliśmy do wykonania zadanie – nazbierać liście i owoce drzew, a potem je rozpoznawać – niektórzy z nas spisali się na medal. Lekcje przyrody w naturze są o wiele bardziej wartościowe niż te w szkolnej szkolnej klasie.
Za oknem piękne jesienne barwy – prawdziwa ZŁOTA POLSKA JESIEŃ. U nas w klasie też mamy kącik jesienny. Prawa, że piękny?
1 października świętowaliśmy w naszej klasie DZIEŃ CHŁOPAKA. Wszyscy chłopcy otrzymali na pamiątkę drobne upominki, po czym brali udział w konkursach. Ale było wesoło!!!!
27 września podczas Dnia Języków Obcych prezentowaliśmy FRANCJĘ. Wszyscy byliśmy ubrani w kolory francuskiej flagi, byli artyści malarze, modelki – francuskie elegantki, mimowie, a nawet myszki MIKI i MINI z francuskiego Disneylandu. Mieśmy piękne lawendowe dekoracje, prawdziwą francuską flagę, wieszak pełen ubrań rodem z Paryża od francuskich projektantów, przepiękny album z ciekawostkami, modele wieży Eiffla oraz mapy samochodowe tego kraju. Nauczyliśmy się liczyć do 10, potrafimy się przedstawić, zapytać o samopoczucie, a nawet wyrecytować francuską wyliczankę. Znamy wiele ciekawostek na temat tego ciekawego, eleganckiego kraju.
Nasi rodzice bardzo zaangażowali się w akcję pt. „FRACJA”, mamy popiekły różne francuskie ciasteczka, paszteciki, babeczki, itp. było mnóstwo francuskich serów i bagietki… WOW!!!! Cóż to był za bogaty – francuski stół łakoci!!!!!
We wrześniu uczyliśmy się o przeróbce wtórnej. Mieliśmy pokaz odpowiedniego segregowania odpadów, by chociaż trochę pomóc naszej Ziemi. Ta wartościowa lekcja na pewno przyda nam się w życiu.
Od początku roku przeliczamy konkrety, by dzięki nim łatwiej przekraczać „próg dziesiątkowy”. To ma za zadanie ułatwić i usprawnić nasze liczenie w przyszłości…