Dzień Kobiet

Dzień małych kobietek w klasie 1c był naprawdę słodki. Przynieśliśmy ciasteczka i urządziliśmy cukiernię. Łakocie miały ceny i wykonaliśmy różne obliczenia. Czy starczy nam pieniędzy na ulubione ciastka? Po zakupach urządziliśmy poczęstunek, a dziewczynki otrzymały od chłopców pamiątkowe laurki.

Konkurs recytatorski

W klasie 1c odbył się klasowy konkurs recytatorski. Uczniowie zaprezentowali samodzielnie wybrane wiersze. Każdy starał się jak najlepiej wygłosić swój utwór. Niektórzy mają prawdziwy aktorski talent! Zwyciężyli Bianka i Marcel. To właśnie oni będą reprezentować naszą klasę w kolejnym etapie konkursu. Gratulujemy!

Zabawa karnawałowa

Bezpieczne ferie

Z panią Olgą rozmawialiśmy o zimowych sportach oraz o bezpiecznych zabawach na śniegu. Znamy już telefony alarmowe, wiemy jak zachować się na lodzie i jak pomóc koledze w kłopotach. Wkrótce nadejdą zimowe ferie i na pewno spędzimy je wesoło i bezpiecznie.

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie pierwszaków na pełnoprawnych członków biblioteki szkolnej to była bardzo uroczysta chwila! Odbyło się przedstawienie w wykonaniu starszych uczennic, poznaliśmy zasady korzystania z książek, rozwiązywaliśmy zagadki.  Pani Olga pasowała nas na czytelników wielką księgą, składała gratulacje i wręczała dyplomy. Mogliśmy też wypożyczyć ciekawe bajki, które od dziś stały się naszymi przyjaciółmi. Czytajmy książeczki 20 minut dziennie – codziennie!

Nasze pyszne śniadanie

Nasza klasa prowadziła hodowlę szczypioru. Długo obserwowaliśmy jego wzrost! A kiedy nadszedł czas zrobiliśmy pyszne kanapki: z twarogiem, rzodkiewką i własnym szczypiorkiem. To było pyszne śniadanie!

Koncert 

W piątek, 31.01., uczniowie klas 1-3 wzięli udział w audycji muzycznej „ Misiowy karnawał”. Tym razem bohaterem muzycznego spotkania był miś Grave, który nie chciał zasnąć tej zimy.

Świątecznie w klasie 1c

13 grudnia spotkaliśmy się w naszym klasowym gronie na warsztatach zdobienia pierników. Najpierw były bożonarodzeniowe piosenki i wiersze. Był nastrój zbliżających się świąt, życzenia i prezenty, które samodzielnie wykonaliśmy dla rodziny. A potem była najsłodsza część naszego miłego spotkania! Polewaliśmy pierniczki pysznym lukrem i ozdabialiśmy je według swoich pomysłów. Gwiazdki, choinki, bałwanki i reniferki cudownie nam pachniały korzennymi przyprawami. Schrupaliśmy je z wielkim apetytem! Było naprawdę smakowicie!

Świąteczny koncert – spotkanie z muzykami Filharmonii Dolnośląskiej

W wyjątkową podróż zabrała nas  mała Gwiazdka podczas koncertu pt. „Świąteczne podróże małe i duże”. Odwiedziliśmy różne zakątki świata. Słuchaliśmy świątecznych melodii  i  pięknych kolęd. Wspólnie zaśpiewaliśmy niektóre z nich.  To  były wyjątkowe magiczne chwile.

Eduza czyli zabawy z gazami

Grudniowe zajęcia Eduza nauczyły nas ciekawostek o gazach. Dowiedzieliśmy się, co się dzieje, kiedy wytwarza się piana. Poznaliśmy trudne słowo – emulgacja. Musieliśmy postępować krok po kroku, zgodnie z instrukcją, żeby nasze doświadczenia się udały. Obserwowaliśmy efekty i mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy!

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w klasie I c obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy z nas mógł przynieść do szkoły swoją ulubioną przytulankę. Słuchaliśmy „misiowych” bajek i poznaliśmy fragmenty książki Janiny Porazińskiej pod tytułem „Pamiętnik Czarnego Noska”. Wykonywaliśmy także ilustracje do tej lektury i układaliśmy plan wydarzeń. Na naszych głowach pojawiły się niedźwiadkowe maski, które oczywiście wykonaliśmy samodzielnie. I wtedy w naszej klasie zrobiło się już całkiem misiowo i wesoło!

Warsztaty kulinarne

Uczymy się zdrowo żyć! Robiliśmy już pyszne kanapki. Robiliśmy także smakowitą sałatkę owocową. A tym razem klasa I c zajęła się zdrowymi deserami bez dodatku cukru.

Oto przepis na shake na dobry nastrój:

Kubek mleka zblenduj z dojrzałym bananem. Dodaj łyżeczkę gorzkiego kakao. Udekoruj świeżymi malinami.

Gotowe! Dobry humor i uśmiech gwarantowane!

Patriotyczny koncert

15 listopada po raz kolejny odwiedzili naszą szkołę muzycy z filharmonii. Tematem koncertu były pieśni patriotyczne nawiązujące do obchodzonego niedawno Święta Niepodległości. Trąbka, obój i pianino wybrzmiewały znane już nam melodie. Poznaliśmy także polskie tańce narodowe, a także ciekawostki z niezwykłej historii naszego kraju.

Jesienna dawka witamin

W ramach projektu „Droga Ucznia do Sukcesu” uczniowie klasy I c rozmawiali o zdrowym odżywianiu. Prezentowaliśmy plakaty i ulotki, które zachęcały do codziennego spożywania warzyw i owoców. Śpiewaliśmy też skoczną piosenkę „O niezdrowym jedzeniu” i w rytm jej refrenu wykonywaliśmy pyszną i pachnącą sałatkę owocową. „Hej, hej, raz i dwa. Witaminy wolę ja. Hej, hej, raz dwa trzy. Wolisz je i ty!”

8 listopada w klasie I c odbyło się spotkanie integracyjne z rodzicami pod hasłem „Pomysły na deszczowy dzień”. Rozwiązywaliśmy zagadki, szukaliśmy pomysłów na długie, jesienne wieczory i wykonywaliśmy z papieru kolorowe parasolki. Nie zabrakło też muzyki, piosenek i pysznego ciasta!

W naszej szkole odbywały się obchody Święta Niepodległości. Braliśmy udział w uroczystym apelu, słuchaliśmy patriotycznych pieśni i oglądaliśmy historyczne inscenizacje. W klasie rozmawialiśmy o przeszłości kraju, poznaliśmy symbole narodowe i uczyliśmy się piosenki o odzyskaniu niepodległości. Śpiewaliśmy także hymn „Mazurek Dąbrowskiego” i rysowaliśmy to, co jest ważne dla Polaków. Listopadowe dni przyniosły nam mnóstwo wiedzy o przeszłości Polski.

7 listopada pani pielęgniarka odwiedziła klasy Ia i Ic. W ramach programu „Uczymy się zdrowo żyć” opowiedziała nam o konieczności wypoczynku i odpowiednio długiego snu. Dowiedzieliśmy się, że dla zachowania zdrowia konieczny jest ruch i aktywność fizyczna. Żeby móc uczyć się i wydajnie pracować nie możemy też zapominać o śniadaniu. Przypomnieliśmy sobie również zasady zdrowego odżywiania. Teraz już wiemy, jak zdrowo żyć i skąd czerpać energię do nauki i zabawy.

Nasza klasa uwielbia zajęcia plastyczne! Z tektury, kolorowego papieru, bibuły można wyczarować ludziki i tajemnicze stworki. Można uruchomić swoją wyobraźnię. Można też poćwiczyć sprawność naszych dłoni, co z pewnością przyda się przy nauce pisania.

18 października odwiedzili naszą szkołę muzycy z filharmonii. Poznaliśmy historię i muzykę Irlandii. Pianino, wiolonczela, skrzypce i tamburyn wyczarowały magiczny nastrój. Nauczyliśmy się podstawowego kroku tradycyjnego tańca i klaskaliśmy w rytm skocznych irlandzkich pieśni. Bawiliśmy się doskonale!

10 października wybraliśmy się do zakładu produkcyjnego „Zorka” w Cieplicach. Poznaliśmy historię i tradycję siedemdziesięciu lat produkcji drewnianych zabawek i galanterii drzewnej. Ale najbardziej liczyła się dobra zabawa!

8 października spotkaliśmy się z ciekawym człowiekiem – panem Wojciechem Głogowskim. Poznaliśmy tajniki japońskiej sztuki walki Aikido oraz wykonywaliśmy elementy treningu. Było bardzo aktywnie!

 

8 października,w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Las bliżej nas – poznajemy świat wszystkimi zmysłami”, spotkaliśmy się z przedstawicielką nadleśnictwa „Śnieżka”: Panią Bogumiłą Chabowską – Dąbek. Obejrzeliśmy ciekawą przyrodniczą prezentację pod tytułem „Kto jest przyjacielem lasu?”.

4 października, w ramach projektu edukacyjnego „Uczymy się zdrowo żyć”, przygotowywaliśmy pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Poznawaliśmy zasady planowania racjonalnych posiłków i tworzyliśmy piramidę zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej.

26 września wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Kowalowe Skały” we Wrzeszczynie. Braliśmy udział w warsztatach „Od owieczki do niteczki”, oglądaliśmy zwierzęta i doskonale się bawiliśmy.

Dzień Chłopaka

Wrzesień to był dla nas czas poznawania się i wspólnych zabaw. Spacerowaliśmy w okolicach szkoły, byliśmy na lodach w Parku Zdrojowym, a także obchodziliśmy Dzień Chłopaka.