Papierowa moda

Kontynuacją tematyki ochrony Ziemi były zajęcia poświęcone recyklingowi. Tym razem bawiliśmy się w projektantów mody papierowej. Najpierw projektowaliśmy własne kostiumy na papierze, a potem próbowaliśmy wykonać zaprojektowane stroje, wykorzystując rozmaite odpady recyklingowe. Dzięki naszej wyobraźni i fantazji powstały różne kreacje. Jedno jest pewne – moda to takie miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, bo przecież każdy z nas jest inny i to jest piękne!

Dzień Dziecka

W Dniu Dziecka staliśmy się Agentami w Tajnej Misji mającej na celu odnalezienie skradzionego obrazu. Wszyscy Agenci, w celu swobodnego poruszania się po obiekcie i możliwości zabezpieczania wszelkich śladów dowodowych, otrzymali licencje detektywistyczne. Rozwikłanie zagadki wymagało pracy grupowej i sporego zaangażowania. Różnorodność i trudność zadań była naprawdę przeogromna, ale złamaliśmy najtrudniejsze szyfry i bezbłędnie wskazaliśmy złodzieja obrazu, bo przecież DRUŻYNA TO SIŁA!

Dzień Matki

Mama, mamusia, mateńka…

Naszym Kochanym Mamom w Dniu Święta Mamy najpiękniejsze, bo z serca życzenia składamy. 

Sto lat na dzwonkach też zagraliśmy i cudne opisy mam zrobiliśmy.

K. I. Gałczyński „Spotkanie z matką”

Ona mi pierwsza pokazała księżyc

i pierwszy śnieg na świerkach,

i pierwszy deszcz.

Byłem wtedy mały jak muszelka,

 a czarna suknia matki szumiała

jak Morze Czarne.

Nasze kiermasze 2021/2022
Zawsze chętnie przygotowujemy rozmaite prace na szkolne kiermasze. W tym roku szkolnym, w ramach zajęć projektowych DUDS zajmowaliśmy się jesiennym kiermaszem od A do Z. Stoisko było naprawdę jesienne, dominowały na nim wszystkie odcienie jesieni. Z ogromną chęcią stanęliśmy za przysłowiową ladą i sprzedawaliśmy piękne wyroby. Sami podczas zajęć wykonaliśmy torebki z motywem sowy – okazały się bardzo przydatne.

Wycieczka edukacyjna

Nasza wycieczka do Dobkowa – serca Krainy Wygasłych Wulkanów  była niesamowitą kopalnią wiedzy, połączoną ze wspaniałą zabawą. Jak powstają wulkany, co to jest Ostrzyca, dlaczego gejzery tryskają, jak zbudowana jest Ziemia ? To tylko niektóre z pytań, na które znamy już odpowiedź. Na tę wycieczkę zabraliśmy naszego Micha Pytalskiego, bardzo chciał poznać ciekawostki geologiczne i przyjrzeć się ciekawym doświadczeniom.

Święto Ziemi

Święto Ziemi obchodzone 22 kwietnia jest dla nas ważnym dniem. Mamy świadomość, że nasza planeta jest naszym domem i życiem. W programie Microsoft Paint wykonaliśmy piękne plakaty dotyczące ochrony Ziemi. Podczas zajęć w terenie wykonywaliśmy różne zadania, między innymi badaliśmy strukturę kory drzew i szukaliśmy najdrobniejszych zwierząt i roślin. Ziemia jest piękna i unikatowa – powinna mieć swoje święto codziennie, dbajmy o nią!

Projekt mandali
Weronika Żukowska i Wojtek Soszyński wzięli udział w szkolnym konkursie i zaprojektowali własne mandale. Gratulujemy pomysłu i wykonania!

Ćwiczymy swoje ciało

Lubimy gry i zabawy sportowe, zwłaszcza te z odrobiną rywalizacji. Tym razem musieliśmy się czołgać po materacu z piłeczką. Bawiliśmy się doskonale.

Niespodzianki dla rodziców
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy zrobiliśmy naszym rodzicom urocze niespodzianki w technice decoupage. Nasze świąteczne dekoracje uzupełniła rzeżucha, która pięknie urosła na szkolnym parapecie. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy naszym rodzicom ogromną radość.

Krainy polarne
Lubimy pracować metodą projektu. Tym razem przenieśliśmy się na biegun południowy i poznawaliśmy najzimniejszy kontynent naszej planety. Najwięcej radości sprawiło nam budowanie makiety Antarktydy, a zainspirowani lekturą A. i Cz. Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda” , stworzyliśmy własną zagrodę dla pingwinów. Te ptaki są naprawdę zdumiewające.

Nasze prace plastyczne
Poznajemy rozmaite techniki i sposoby malowania, bawimy się łączeniem i mieszaniem różnych kolorów, tworząc przy tym niesamowite barwy. Nasze zabawy plastyczne są dla nas sposobem wyrażania radości i innych, pozytywnych emocji. Doskonalimy przy ich wykonywaniu swoją rękę. Malowaliśmy opuszkami palców, gąbką, miotełką, słomką, patyczkami higienicznymi i… wyczarowaliśmy najróżniejsze bukiety. 

Włączamy się do pomocy Ukrainie

Nasze kolorowe drzewka szybko znalazły darczyńców na charytatywnym kiermaszu, który odbył się podczas koncertu „Jesteśmy z Ukrainy” w Filharmonii Dolnośląskiej.

Klasowy Konkurs Kaligraficzny
Umiejętność pięknego, estetycznego pisania odręcznego ćwiczymy od pierwszej klasy. Tym razem po raz pierwszy swoimi umiejętnościami pięknego pisania, wykazaliśmy się podczas klasowego konkursu kaligraficznego.

Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzień Kolorowej Skarpetki obchodzony 21 marca to czas na rozmowy o tolerancji i szacunku dla innych osób, często wykluczonych społecznie. Uczymy się wspierać i szanować takie osoby.

Matematyczne zabawy

Bawimy się matematyką, utrwalamy dzielenie.

Witamy wiosnę

Pierwszy Dzień Wiosny – długo jej szukaliśmy, nadchodzi bardzo powoli…

Wykonujemy doświadczenia

Badamy linie papilarne i hodujemy kryształy.

Lubimy eksperymentować

Nasze piątkowe zajęcia zawsze są okazją do poznawania zjawisk fizycznych, poznajemy procesy zachodzące w świecie przyrody i przy okazji dobrze się bawimy.

Nasze sukcesy w Alfiku Matematycznym
Gratulujemy Xavierowi Dyplomu Uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach drugich! 

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Walentynki

Świętujemy Walentynki w naszej klasie.

Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – świętujemy, rozmawiamy o naszej Ojczyźnie i piszemy dla Niej życzenia. Kochamy Cię Polsko, jesteś naszym domem – życzymy Tobie abyś była wolna, szczęśliwa i radosna!

Konstruujemy balony

Piątkowe zajęcia DUDS umożliwiają nam rozwijać własne umiejętności poprzez eksperymentowanie i samodzielne dochodzenie do wiedzy. Tym razem bawiliśmy się powietrzem i konstruowaliśmy własne balony, które potem wznosiliśmy w górę.

Nasze sukcesy

Nasza przygoda z magazynem  „Świerszczyk” trwa od zeszłego roku i możemy pochwalić się już pierwszą nagrodą. Zdobył ją Xavier Kryszpin w konkursie wrześniowym  „Wyspa”.
GRATULUJEMY  XAVIEROWI  I ŻYCZYMY  DALSZYCH SUKCESÓW !

A wszystkich zachęcamy do czytania i udziału w konkursach.

Jesienne sowy

Podczas projektu Jesień – w ramach zajęć projektowych DUDS , wykonaliśmy piękne torebki z motywem sowy. Każda sowa była zaprojektowana samodzielnie i jest naprawdę unikatowa.

Uczymy posługiwać się wagą

Doskonalimy swoje umiejętności praktyczne – ważymy dynie na kiermasz szkolny. Ile mamy przy tym emocji…

Poznajemy drzewa

Poznajemy drzewa iglaste naszych lasów, robimy makietę lasu. A w naszej sali unosi się zapach sosny i świerku, modrzew jeszcze nie zgubił swych igieł i jest zielony…

Klasowy konkurs recytatorski

O tym, że jesień ma różne barwy i odcienie, przekonywali nas uczestnicy klasowego konkursu recytatorskiego. Było pięknie, kolorowo i jesiennie…

Gratulujemy zwycięzcom konkursu:

I miejsce – Grzegorz Drążkowski

II miejsce – Weronika Żukowska

III miejsce – Piotr Wolak