Wycieczka – Kowalowe Skały

W czerwcu wybraliśmy się  na wycieczkę. Odwiedziliśmy gospodarstwo „Kowalowe Skały” we Wrzeszczynie. Uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „Od owieczki do niteczki”. Poznaliśmy cykl produkcji nici z wełny owcy wrzosówki oraz dowiedzieliśmy się jak powstaje filc. Wykonaliśmy też z wełny własne cudaczki – dredziaczki, które zabraliśmy na pamiątkę z wycieczki. Mogliśmy też oglądać owce i karmić daniele.

Potem jedliśmy pieczone kiełbaski i na polance bawiliśmy się według własnego pomysłu.

To była udana wycieczka. Umówiliśmy się z P. Agatą, że przyjedziemy do Wrzeszczyna  na kolejne warsztaty.

   

Las bliżej nas – poznajemy świat wszystkimi zmysłami

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Las  bliżej nas” związane były z roślinami. Królowały te, które rosną na łące.

Las bliżej nas – poznajemy świat wszystkimi zmysłami

8 kwietnia  odbyło się nasze kolejne spotkanie z Panią Bogusią Chabowską – Dąbek (Nadleśnictwo Śnieżka).  Przypomnieliśmy  oznaki wiosny, nazywaliśmy kwiaty. Poznaliśmy też nowe informacje  o ptakach i  owadach. Dowiedzieliśmy się jakie są ich przysmaki, gdzie lubią budować  swoje „mieszkania” oraz różne ciekawostki. Potem wybraliśmy się na spacer. Obserwowaliśmy ptaki oraz  szukaliśmy gniazd. Niektóre były dobrze ukryte i wskazała nam  je pani Bogusia.  To było kolejne ciekawe spotkania z przyrodą.

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I- III

https://www.szkolapodgorzyn.pl/wydarzenia-z-zycia-szkoly/

Las bliżej nas – poznajemy świat wszystkimi zmysłami

Wycieczka do lasu- klasy Ia i Ib

25 lutego z Panią Bogusią Chabowską – Dąbek (Nadleśnictwo Śnieżka ) wybraliśmy się na wycieczkę lasu. Uczyliśmy się  jak rozpoznać drzewa kiedy  nie mają liści.  Udało się nam wskazać brzozę i  dęby. Wiemy jak wygląda sosna
i świerk, a drzewo iglaste, które gubi igły na zimę to……modrzew. Doskonaliliśmy też umiejętności orientacji
w terenie. Słoneczna pogoda pozwoliła nam dostrzec piękno okolicy.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to zawsze długo oczekiwana uroczystość. W tym roku dla Babć i Dziadków uczniowie kl. Ib pokazali przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”, do którego dzień w dzień przygotowywali się dłuższy czas. Pomimo tremy dzieci zagrały bardzo ładnie. Brawa były gorące, a radość nieskrywana!

Pasowanie  na czytelnika

Dnia 26 lutego odwiedziliśmy bibliotekę szkolną. Pani  Ewelina przygotowała dla nas zagadki  o bajkach i baśniach. Wiemy jak dbać o książki, dlatego wykonaliśmy zakładki. Potem odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Na pamiątkę otrzymaliśmy  dyplomy.  Teraz będziemy systematycznie odwiedzać bibliotekę.

Integrujemy się z rówieśnikami

Warsztaty przyrodnicze- klasa 1a i 1b – Tropy zwierząt

Mroźna pogoda zmienia nasze piątkowe plany. Część zajęć odbyła się w klasie. Poznaliśmy nowe informacje o leśnych zwierzętach. Próbowaliśmy rozpoznać ślady zwierząt. Kiedy mróz nieco zelżał wybraliśmy się na spacer. Szukaliśmy tropów zwierząt.  Trudno było w ten  mroźny dzień zrobić śnieżkę, ale niektórym dzieciom  udało się.       Spacer- choć krótki- sprawił nam ogromną przyjemność.

Brzydkie kaczątko

Zaprosiliśmy uczniów klasy 1a i oddział przedszkolny na przedstawienie, które przygotowaliśmy na uroczystość  Dnia Babci i Dziadka. Chcieliśmy pokazać swoje umiejętności aktorskie kolegom i koleżankom. To było ciekawe doświadczenie.

Odznaka TANCERZA

Uczniowie z klas 1 a i 1 b zdobyli nową odznakę „Małego Mistrza” –  odznakę Tancerza. Przed ostatni czas dzieci z obu klas pięknie tańczyły, starając się wczuwać w rytm i tempo muzyki. Tańczyły tańce indywidualnie, w parach oraz tańce integracyjne. Taniec rozwija ekspresję twórczą, poczucie rytmu, słuch muzyczny, koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową oraz orientację w przestrzeni i w schemacie ciała. Dodatkowo sprzyja rozwojowi życia społecznego i emocjonalnego dziecka. Wszystko to z kolei wpływa na rozwój ogólny ucznia, a więc i na jego postępy w nauce.

Wyniki konkursu „ Kolory na talerzu”-  czytaj     Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami

Mikołaj na sportowo 

4 grudnia 2015 był dla nas wyjątkowym dniem. Rano wzięliśmy udział w „ Mikołajkach na sportowo”. Były wyścigi, gry i zabawy przy muzyce. Potem odwiedził nas Święty Mikołaj, który przyniósł nam wspaniałe prezenty. To był naprawdę bardzo udany dzień. Mikołaju, czekamy na Ciebie w przyszłym roku…

Zapraszamy do galerii zdjęć w zakładce WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY.

Przestawienie „Mniam, mniam”

26 listopada 2015 roku uczestniczyliśmy w przedstawieniu pt. „ Mniam, mniam”. W spektaklu poruszany był temat uzależnień oraz zdrowego odżywiania i stylu życia.

Więcej w zakładce  Wydarzenia z życia szkoły

Las  bliżej nas – poznajemy świat wszystkimi zmysłami

Kolejne spotkanie z przyrodą odbyło się 6 listopada. Uczestnikami  były dzieci  z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas pierwszych. Mówiliśmy o  tym jak zwierzęta przygotowują się do zimy.

 

 

Nasi uczniowie zdobyli pierwszą odznakę w programie Mały Mistrz –  „Lekkoatleta” . GRATULUJEMY!!!!

Końcem października uczniowie – kandydaci na Małego Mistrza sprawdzali swoje siły w biegach 10×5 m oraz w zwisie na drążku. Wszyscy spisali się znakomicie, dając z siebie wszystko, by wypaść jak najlepiej.

23.10.2015 uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantami. Uczyliśmy się, jaką pozycję musimy przyjąć, gdy zaatakuje nas pies. Przypomnieliśmy sobie numery telefonów alarmowych. Rozmawialiśmy także o tym, jak się zachować, gdy jesteśmy sami w domu, a puka do naszych drzwi ktoś obcy.
Klasa I b realizuje program pt. „W krainie wyobraźni”. Jest to program autorski wychowawcy klasy, mający na celu rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci. A oto efekty naszej twórczej zabawy.

Oto najpiękniejsze prace konkursowe dzieci wykonane na jesienny klasowy konkurs pt. „Utalentowana jesień”.

I miejsce Piotr Włostowski
II miejsce Tymoteusz Sobótka
III miejsce Mikołaj Szewczyk
nagroda dodatkowa dla Oktawiana Chutkiewicza

 

A to nasze autoportrety…

P1050319

Po piątkowych zajęciach projektowych dzieci próbowały w grupach odtworzyć obiekty z trasy naszego spaceru, lokując je w odpowiednich miejscach. Dzieci wykazały się dobrą orientacją w przestrzeni. Oto efekty ich działań.

 

Nasza klasa bierze udział w programie „Mały Mistrz”.

Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła „Małego Mistrza” opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Bloki te to: Rowerzysta-TurystaGimnastyk-TancerzSaneczkarz-Narciarz-ŁyżwiarzPiłkarzLekkoatleta,Pływak-Wodniak.

Poszczególne bloki (sporty) przedstawione są w układzie czasowym zgodnym z rokiem szkolnym i dostosowane między innymi do warunków atmosferycznych.

 

A tak bawimy się i uczymy w zespołach!

 

 

Początek roku szkolnego to dla nas czas wzajemnego poznawania się. Wiemy już, że każdy z nas jest inny i dlatego czas w kl. I b jest taki radosny!