Spotkanie z Mikołajem w grupie 5

Rodzinne warsztaty świąteczne w grupie 5

Skoro zawitała do nas nowa pora roku – zima, to najwyższy czas zrobić porządek ze skarbami jesieni.
Dynie wykorzystaliśmy do zrobienia pysznego ciasta. Starszaki samodzielnie pokroiły składniki, a w
reszcie pomogły nam wspaniałe Panie z przedszkolnej kuchni. Wspólnie stworzyliśmy ciasto, którym
częstowało się całe przedszkole.

Spotkanie z przedstawicielem KPN – ,,Ślady zwierząt’’

Zajęcia Eduza.
Tym razem na zajęciach samodzielnie wykonywaliśmy eksperymenty i doświadczenia . Dzieci musiały się mocno skoncentrować, aby dokładnie wykonać instrukcje- wszystkim udało się to bezbłędnie. Dowiedzieliśmy się również, że niektóre produkty nadają się do spożycia, a niektóre mogą nam baaaardzo zaszkodzić.

Dzień Pluszowego Misia.
25 listopada obchodziliśmy w naszej grupie święto misiów. Każde dziecko przyniosło w tym dniu swojego ulubionego pluszaka, który towarzyszył nam przez cały dzień. Na koniec odbyła się koronacja oraz parada wszystkich misiów.

Zajęcia fotograficzne.
Czy w każdym aparacie można zobaczyć wykonane zdjęcie? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista. Dzieci miały okazję poznać budowę klasycznego aparatu fotograficznego, dowiedzieć się czym jest klisza i jak powstaje zdjęcie. Przedszkolaki samodzielnie zaaranżowały sesję zdjęciową i wykonały zdjęcia kolegom i koleżanka. W efekcie powstała wspaniała galeria kilkudziesięciu zdjęć wykonanych samodzielnie przez dzieci.

Zajęcia z przedstawicielem Karkonoskiego Parku Narodowego. Głównym tematem zajęć były nasiona.
Dzieci dowiedziały się czym jest park oraz poznały różne rodzaje nasion i wykonały z nich piękną
pracę plastyczną.

Zajęcia Eduza
Zajęcia z Panem Wojtkiem są gwarancją świetnej zabawy oraz nietypowych rekwizytów i pomocy
dydaktycznych. Tak było również tym razem na zajęciach pt.,, Na ryby’’.

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy. Zajęcia z ratownikiem medycznym.

Wizyta w Teatrze Animacji w Cieplicach na spektaklu pt.,, Królewna z drewna’’. Korzystamy z pięknej, jesiennej pogody i uroków Parku Zdrojowego.

Robimy pyszne i zdrowe kompoty śliwkowo- jabłkowe

Zabawy pacynkami w grupie 5.

Świętujemy Dzień Chłopców w grupie 5.

Dzieci z grupy 5. witają nowa porę roku-jesień.

Dzień Przedszkolaka w grupie 5
W piątek 20 września obchodziliśmy wyjątkowy dzień – Dzień Przedszkolaka! Z tej okazji wybraliśmy się do kina Helios na seans składający się z ze znanych wszystkim bajek m. in. -,, Bolek i Lolek’’, Koziołek Matołek’’ czy,, Reksio’’. Po powrocie czekał na nas słodki poczęstunek, zabawa i tańce. To był wspaniały dzień pełen emocji i wrażeń.