Pokaz „Zumby” w ramach programu aktywności sportowej „Żyj zdrowo na sportowo”.

 

 

Program aktywności sportowej pt. „Od malucha do starszaka”- spotkanie z Panem Robertem na temat zdrowego stylu życia.

 

Uczestniczymy w kiermaszu książki. Wszystkie książki nam się bardzo podobały.

Sadzimy fasolę. Obserwujemy etapy wzrostu roślin.

Gimnastyka to zabawa… Uczestniczymy w przedszkolnym projekcie sportowym pt. „Od malucha do starszaka”.

 

Gramy w domino – przeliczamy do 6.

Konstruujemy telefon- poznajemy zasadę działania fal dźwiękowych.

Poznajemy wulkany – tworzymy wulkan z sody, octu i płynu do naczyń. Eksperymentujemy !!

Gościnny  występ  Bianki i Szymona podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego kl. I-III

Spotkanie z edukatorem z KPN-u pt. „Wilki”

Zajęcia przyrodnicze z edukatorem z KPN-u pt. „Pająk”

Zajęcia przyrodnicze z firmą Eduza pt. „Ptaki”

Spotkanie z policjantami

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Pluszowego Misia

Poznajemy zwierzęta

Wymiana pocztówkowa

W trakcie całego roku uczestniczymy w akcji wymiany pocztówkowej z innymi przedszkolami z całej Polski. W listopadzie dodatkowo wysłaliśmy kartkę do Miejskiego Przedszkola nr 2 w Aleksandrowie Łódzkim w ramach akcji „Piękna nasza Polska cała”.

Spotkanie z kotem

21.11.18r. oddziały przedszkole grupy IV i V odwiedził niezwykły gość – kot rasy Maine Coon. Właścicielka zapoznała dzieci z kotem, sposobami opieki nad nim oraz akcesoriami do pielęgnacji kota. Każde z dzieci mogło osobiście dotknąć kotka. Bardzo nam się podobały takie odwiedziny.

20.11.18r. wybraliśmy się do Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze na spektakl pt. „Przygody Tymoteusza” – było bardzo wesoło i przyjemnie.

Wycieczka do zakładu „Zorka”

19.11.18r. wycieczka do fabryki mebli „Zorka”- poznanie sposobu produkcji zabawek, zapoznanie się z dawnymi narzędziami, poznanie historii zakładu, oglądanie wytworzonych mebli i zabawek, zabawy na sali muzealnej drewnianymi zabawkami.

Zajęcia z firmą Eduza

14.11.2018r. naszą grupę odwiedził Pan Wojtek z firmy edukacyjnej Eduza. Opowiedział nam o jeżach, przyniósł trzy żywe jeże: Agresta, Zuźkę i Kaśkę. Poznaliśmy sposoby odżywiania się jeży, ich sposób życia oraz niebezpieczeństwa jakie czekają na jeże każdego dnia. Było bardzo wesoło.

Odzyskanie Niepodległości przez Polskę

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę – Uroczysty Apel i Koncert Filharmonii Dolnośląskiej. Rozstrzygnięcie konkursów patriotycznych.

Zajęcia przyrodnicze

30.10.2018r. odwiedził na edukator z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Pani Adrian. Opowiedział nam „Jak komunikują się zwierzęta?” oraz na czym ta komunikacja polega. Później wspólnie stworzyliśmy czarne nietoperze z papieru.

Wspólne zajęcia rytmiczne grupy IV i V

Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy. Dzieci z grupy IV i V poradziły sobie wspaniale wykonując Godło różnymi technikami na konkurs organizowany w szkole.

Zabawy ruchowe

Piękna Polska Złota Jesień to dzieci z grupy IV korzystają z cudownej pogody na placu zabaw przy kościele w Podgórzynie. Uśmiechnięte miły mówią same za siebie.

Zajęcia z DZPK temat „Drzewa”

11.10.2018r. dzieci z grupy IV spotkały z Panią Mają- edukatorem z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Pani Maja przeprowadziła zajęcia na temat drzew. Dzieci rozpoznawały gatunki drzew po liściach i owocach, piły sok z brzozy i smakowały herbatkę z lipy, doświadczały również zapachów, jakie wydają drzewa oraz wykonywały pracę plastyczną „Drzewo” z różnych materiałów sypkich (mak, ryż, kasza, makaron itp.). Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i w atrakcyjny sposób poszerzyły ich wiedzę na temat drzew i środowiska przyrodniczego.

Zajęcia taneczne 

Zajęcia taneczne odbywają się w każdą środę w godzinach 9.00- 9.30. Dzieci są zachwycone zajęciami, uśmiechnięte, szczęśliwe miny potwierdzają, że nasze dzieci uwielbiają tańczyć.

Spotkanie z Panią Stomatolog

09.10.18r. grupa IV spotkała się z Panią Stomatolog z Przychodni w Podgórzynie. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej oraz jakich produktów spożywczych unikać, aby mieć zdrowe ząbki. Wszystkie przedszkolaki, których rodzice wyrazili zgodę przeszły przez przegląd stomatologiczny. Dodatkowo dla każdego rodzica sporządzona została informacja o stanie jamy ustnej jego dziecka. Zajęcia były bardzo pouczające a dzieci zachwycone prezentami od Pani Stomatolog.

Zajęcia z rytmiki z Panią Jolą

 

Zajęcia badawcze (eksperymenty) „Kuchenne rewolucje” Firma „Eduza”

Podczas zajęć (05.10.18r.) dzieci poznawały właściwości fizyczne powietrza, poprzez doświadczenia eksperymentalne z soda, olejem, płynem do naczyń, octem i farbą. Powietrze zamykały w bańkach mydlanych, obserwowały jak powietrze wprowadza w ruch krople farby oraz jak płyn do naczyń działa na tłuszcz. Zajęcia edukacyjne sprawiły wiele radości i nauczyły praw fizyki.

Koncert w Filharmonii Dolnośląskiej 

03.10.18r. dzieci wybrały się do Filharmonii Dolnośląskiej na koncert pt. „Bajka o magicznym pióropuszu”. Poznały indiańską muzykę, instrumenty oraz tańce. Dodatkowo dzieci zwiedziły całą filharmonię i zapoznały się z różnymi pomieszczeniami.  Było bardzo magicznie i ciekawie.

Dzień Chłopaka

„Dzień Języków Obcych” 

25.09.18r. w szkole odbył się „Dzień Języków Obcych”. Nasza grupa wylosowała Hiszpanię. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały stroje hiszpańskie oraz pyszny poczęstunek w hiszpańskim stylu. W tym dniu dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o innych krajach, poznały niektóre słówka i wysłuchały ciekawostek o różnych krajach. Oglądały również tańce w wykonaniu grup starszych. Wszystkie dzieci bawiły się bardzo dobrze.

„Powitanie Jesieni” 

24.09.18r. dzieci z grupy 4 udały się na poszukiwania oznak jesieni. Przywoływały „Panią Jesień” wykonanymi z rodzicami liśćmi, piosenkami oraz wesołymi zabawami. Udało się – dzieci odnalazły „Panią Jesień” i powitały ją wesołymi okrzykami a liśćmi udekorowały korytarz szkolny.

Zabawy na placu w szkole

Codziennie kiedy tylko pogoda nam dopisuje dzieci bawią się na placu szkolnym. Samodzielnie wymyślają zabawy, tworzą konstrukcje z materiału przyrodniczego i świetnie się bawią.

Zajęcia przyrodnicze z DZPK

20.09.18r. w grupie 4 odbyły się zajęcia przyrodnicze pt. „Grzybobranie” prowadzone przez Panią Edukator z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Dzieci podczas zajęć zapoznały się z mieszkańcami lasu oraz poznały gatunki grzybów jadalnych i trujących. Pod mikroskopem poznały budowę grzyba oraz samodzielnie wykonały grzybka z plasteliny i plastikowych kubeczków. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i bardzo dobrze odpowiadały na zadawane pytania.

Dzień Przedszkolaka 

14.09.18 w grupie 4 odbył się uroczysty Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły w grach, zabawach oraz zajęciach Zumby prowadzonych przez Panią Instruktor Sandrę Baranowską. Później dzieci częstowały się przyniesionymi owocami. Każde z dzieci otrzymało również babeczkę upieczoną przez mamę Jowitki. Radość na buziach i głośny śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.