Występ z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie II

 

Dzień dziecka w grupie II.
3 czerwca czekała na nas wspaniała atrakcja z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Wycieczka do kina Helios na film pt. ,,Kraina Cudów’’ to było fantastyczne przeżycie dla wszystkich dzieci. Aby ten dzień był jeszcze przyjemniejszy, po seansie wybraliśmy się na pyszne lody! Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim przedszkolakom dużo radości i spełnienia dziecięcych marzeń.

 

 

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek . Z tej okazji zaprosiliśmy do nas Panią Monikę
Burzawę z Biblioteki Publicznej w Podgórzynie dla której przedszkolaki przygotowały miłą
niespodziankę. Pani Monika założyła dla każdego symboliczną kartę biblioteczną aby dzieci mogły
poznać zasady korzystania z zasobów biblioteki i wprowadzić je w świat książki.

 

Tydzień z książką w grupie II.
Cały miniony tydzień w naszej grupie poświęcony był książce. Każdy przyniósł do przedszkola swoje
ulubione pozycje i opowiadał niezwykłe historie z nimi związane. Dzieci założyły również swoją
własną, przedszkolną księgarnię w której każdy znalazł zadanie dla siebie – dzieci kupowały,
sprzedawały ale przede wszystkim dbały i szanowały książki. Poznaliśmy również proces powstawania
książki, ale główną atrakcją było zrobienie własnego papieru czerpanego na którym powstały
prawdziwe arcydzieła!

Poznajemy zdrowe smaki.

29 marca odwiedził nas wyjątkowy gość- Julka Cymbaluk, zwyciężczyni II edycji programu MasterChef Junior. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci wspólnie przygotowały pyszny i zdrowy koktajl.

 

Witamy wiosnę.
Wszyscy długo czekaliśmy na nową porę roku, a gdy już przyszła, musieliśmy ją hucznie przywitać! Pierwszy dzień wiosny zaczęliśmy od spaceru wokół szkoły, następnie odwiedziliśmy wiosenną kawiarenkę w której mogliśmy spróbować pysznych wypieków a na zakończenie braliśmy udział w konkursach i zabawach w naszej sali. Teraz już wiemy, że wiosna zostanie z nami.

 

Działamy na wiosnę- zakładamy uprawę fasoli i siejemy bratki.

 

Dziś odwiedziła nas Pani Monika z biblioteki w Podgórzynie. Słuchaliśmy opowieści o groszku i paluszkach przedstawionych w teatrzyku Kamishibai (papierowy teatr). Wykonaliśmy również piękne zakładki do książek a na koniec, dzieci same mogły pobawić się w teatrzyk.

 

Mikrofon nie taki straszny – uczymy się przemawiać….

Cały miniony tydzień dotyczył tematów związanych z prehistorią. Rozmawialiśmy o dinozaurach, poznaliśmy nowe, ciekawe informacje, dowiedzieliśmy się, dlaczego ówcześnie ludzie mieszkali w jaskiniach-spróbowaliśmy nawet naśladować ich tryb życia. Wspólnie stworzyliśmy kącik tematyczny, bawiliśmy się w paleontologów, odkrywaliśmy i tworzyliśmy z wielką radością i zadowoleniem.

 

Walentynki w grupie II

Dzień Babci i Dziadka

Bal karnawałowy

” Bezpieczne ferie – spotkanie z Policjantami ”

Zabawy badawcze-poznajemy właściwości lodu i śniegu.

Preorientacja zawodowa w przedszkolu- spotkanie z policjantami.

Zabawy plastyczne. Wystarczyła odrobina mąki, soli i wody aby sprawić dzieciom wielką radość, pobudzić ich kreatywność i wyobraźnię oraz usprawnić pracę rąk. Masa solna zawsze gwarantuje świetną zabawę.

W ramach preorientacji zawodowej dzieci z grupy II poznały zawód muzyka oraz krawcowej.
Wspólnie uszyliśmy szal dla Pani Jesieni, oraz próbowaliśmy swoich sił podczas gry na skrzypcach.

Samodzielna praca dzieci z grupy II – długi, przepiękny łańcuch choinkowy

 Pierwszy dzień w nowym przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia

W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki. Misie różnej wielkości towarzyszyła nam podczas gier i zabaw ruchowych, a każdy przedszkolak otrzymał dyplom ,,Przyjaciela Pluszowego Misia”.

Pokaz mody patriotycznej

Uroczystość z okazji 100 Lecia Odzyskania Niepodległości

Święto marchewki

W grupie II postanowiliśmy zadbać o zdrowie robiąc samodzielnie  zdrowy i pyszny sok marchewkowy. W tym dniu wszystko kręciło się wokół marchewki, która była na pierwszym planie.

Turniej ,,W trosce o zdrowie”

Dzieci z grupy II doskonale wiedzą co jest zdrowe, a co nie. Udowodniły to podczas turnieju ,,W trosce o zdrowie” gdzie musiały zmierzyć się z kilkoma zadaniami. Drużyny fantastycznie wykonywały wszystkie polecenia a przy tym kibicowały sobie nawzajem i świetnie się bawiły.

 

,,Pyszny i zdrowy kompot jabłkowy”- pod takim hasłem upłynął dzień w grupie II. Dzieci samodzielnie przygotowały kompot, krojąc i układając jabłka w słoikach, wsypując odpowiednią ilość cukru. Na zakończenie udaliśmy się do kuchni, gdzie Pani Dorotka pomogła nam w pasteryzowaniu naszych kompotów. Poznaliśmy również miejsce gdzie są przygotowywane nasze pyszne, przedszkolne posiłki.

W dniu 3.10.2018 przedszkolaki wybrały się na audycję umuzykalniającą do Filharmonii Dolnośląskiej. Wysłuchaliśmy koncertu pt. ,, Opowieść o magicznym pióropuszu”.

W ramach ,,Dnia głośnego czytania” dzieci z grupy II odwiedził Czerwony Kapturek – mama Kai, która przeczytała nam bajkę. To były bardzo miłe odwiedziny.

14 września, w naszej grupie odbyło się pierwsze w tym roku, bardzo ważne wydarzenie. Wszyscy świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, zabaw i konkursów z nagrodami, a to wszystko po to, aby poczuły się wspaniale i wyjątkowo w dniu ich święta.

r