Młode Orły cały czas rozwijają swoje skrzydła. Znamy już sporo liter, więc próbujemy czytać proste
teksty. Niektórzy zabrali się za produkcję własnych, filcowych masek. W tym czasie wszelkie maseczki
są bardzo popularne…
Młode orły i Połykacze liter.
Zrobiliśmy własnego i niepowtarzalnego POŁYKACZA LITER. Wiemy, że rośnie, gdy zjada smakowite litery i bardzo lubi się uczyć. Trzeba codziennie go karmić wrzucając mu do paszczy smakowitą literę, wypowiadając przy tym słowo rozpoczynające się tą właśnie literą. Na pewno będziemy go systematycznie dokarmiać… Zobaczcie jak wyglądają nasze Połykacze liter, każdy jest wykonany według indywidualnego pomysłu, są naprawdę urocze.

Gotowi do pracy .

Kredki zatemperowane, piórniki skompletowane – tak Młode Orły rozpoczęły nowe wyzwanie. Od dwóch tygodni, podobnie jak inni uczniowie w całej Polsce, pracujemy w domu. Dzielnie wypełniamy zadania przesyłane przez wychowawcę liczymy, utrwalamy litery, ćwiczymy rękę i mamy też całą masę własnych pomysłów na ciekawe spędzanie czasu. Nie zapominamy również o ruchu na świeżym powietrzu i pracach plastycznych i technicznych.

 

Bal Karnawałowy – tańce, konkursy, wspaniała zabawa.
Dzień Babci i Dziadka w grupie 6.
Dzieci przygotowały i specjalny program artystyczny, wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.
Po występie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dziękujemy  Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Warsztaty artystyczne.

Uczymy się grać na dzwonkach chromatycznych.

Żyj zdrowo na sportowo – ćwiczenia gimnastyczne w grupie 6.

 

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” … dzieciaki z grupy 6 od dzisiaj już doskonale wiedzą, że pierwsze drewniane puzzle i inne drewniane zabawki, którymi oprócz polskich dzieci, bawiły się również Amerykanie, Anglicy, Holendrzy, Belgowie i inni., powstawały tutaj – w Cieplicach, w naszym regionie. Pani Irena Burzyńska, pomysłodawczyni założenia Muzeum Drewnianych Zabawek w Zakładach Zorka, razem ze swoją koleżanką przez lata gromadziły pojedyncze egzemplarze zabawek wyprodukowanych w ich zakładzie pracy. I tak się uzbierała piękna kolekcja, która doczekała się swojej ekspozycji w pomieszczeniu dawnej hali produkcyjnej. Dzisiaj z wielką przyjemnością oglądamy m. innymi drewniane, klocki, kręgle, puzzle, którymi mieli przyjemność bawić się nasi dziadkowie i rodzice, i podobnie jak oni, z tą samą radością dziecka wykorzystujemy je w swojej zabawie. Możemy tylko żałować, że te drewniane cuda, z których można było wyczarować naprawdę bajkowy świat zostały wyparte przez plastikowe zabawki.

8 listopada w naszej placówce dominowała czerwień i biel, tego dnia bowiem obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Nasze dzieciaki, w 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości, przedstawiły krótkie dzieje Polski, pokazały historyczne miasta na mapie oraz dokonały symbolicznego rozbioru Polski, której nie było potem na mapie prze 123 lata. Dziewczynki, machając biało-czerwonymi chusteczkami, witały ułanów przybyłych pod okienko napoić swoje konie, wszyscy przepięknie zaśpiewali tę znaną piosenkę. Miłym wydarzeniem był pokaz mody patriotycznej. Niektóre stroje były bardzo oryginalne i ciekawie zaprojektowane. Najciekawsze, własnoręcznie wykonane zostały nagrodzone. Nagrody przypadły Mai Gutowskiej, Weronice Włodarczyk i Stasiowi Piskorzowi. Wszyscy tego dnia czekali również na patriotyczne muffinki.

Spotkanie z ratownikiem medycznym.

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. W związku z tym wydarzeniem gościliśmy ratownika medycznego, który opowiedział dzieciom o swojej pracy, przypomniał między innymi najważniejsze zasady zgłaszania wypadku, pokazał jak należy zabezpieczyć się przed utratą ciepła i w jaki sposób opatrzyć ranę. Naszymi pacjentami były przyniesione przez dzieci misie. Udało się nam przy okazji wybrać najmniejszego i największego misia.

W tym tygodniu zajrzeliśmy do lasu, rozpoznawaliśmy drzewa iglaste i liściaste, poznawaliśmy leśne zwierzęta i rośliny . Wiedząc o lesie już trochę więcej wykonaliśmy jego makietę. Z wielką precyzją i dokładnością lepiliśmy grzyby, jagody, jeże oraz robiliśmy drzewa z naturalnych okazów. Nie mogło zabraknąć jelonków, na pewno każdemu uda się na makiecie je zobaczyć. Daliśmy też wyraz swojej fantazji i wyobraźni, wykonując kolorowe sowy, zdobią one teraz hol naszego przedszkola. Jesień w lesie jest naprawdę kolorowa.

Zajęcia rytmiczne w grupie VI – gramy na dzwonkach diatonicznych.

Ten tydzień mija nam pod hasłem zdrowia. Jak zadbać o swoje zdrowie? Co jeść, by mieć mocne kości i zęby, dlaczego cukier spożywany w dużych ilościach nam szkodzi,  czy sport w codziennym życiu jest ważny? Dlaczego niektórych produktów musimy unikać,  a co powinno w naszym jadłospisie znajdować się najczęściej? Znamy piramidy w Egipcie, ale bliższa nam powinna być oczywiście piramida, którą poznaliśmy dzisiajpiramida żywieniowa. Każda grupa musiała wyciąć z kolorowych gazet produkty żywieniowe, potem przykleić je na odpowiedni poziom piramidy. W razie wątpliwości pomocny był plakat i oczywiście wskazówki nauczyciela.

Teraz należy tylko codziennie stosować poznane zasady i dożyć przysłowiowych sto lat !!!

Zabawa plastyczna w grupie VI – kasztany i plastelina i własne pomysły….

Co można wyczarować z litery z małej i wielkiej litery O? Wszyscy bardzo kreatywnie potraktowali to pytanie i litera o stała się raz głową kota, a inny razem była ptakiem lub ulubionym misiem.

Rolki po papierze toaletowym nie muszą trafiać do kosza na śmieci, wiedzą o tym doskonale już przedszkolaki z grypy VI. Dzisiaj, przy okazji utrwalania litery O, o, dzieci wykonały praktyczny przybornik na kredki. Te osy są na szczęście niegroźne i można je chwytać w ręce.

 

To była bardzo pracowity dzień… Dzisiaj dostaliśmy nowe pojemniki do przechowywania klocków i innych zabawek. Trzeba było wszystkie dokładnie posegregować i przełożyć do nowych. Dzieciaki pracowały dzielnie i naprawdę zespołowo. Teraz jest pięknie i mamy chwilę odpoczynku…

„Malowała jesień w parku wszystkie liście
Na czerwono, na brązowo, żółto i złociście.
Przyleciał sroczka i usiadła z boku
Przyglądała się jak jesień barwi wszystko wokół.Zobaczył to wietrzyk i pędzi po lesie
Zrywa kolorowe listki i ze sobą niesie…”
Te słowa piosenki były inspiracją dla dzieci do wykonania roztańczonych portretów Pani Jesieni. Wcześniej dzieciaki rozpoznawały z jakich drzew pochodzą liście, uważnie przyglądały się wszystkim podobieństwom i różnicom przyniesionych liści, łączyły je w zbiory oraz podziwiały i nazywały kolory, na jakie się przebarwiają. Była też magia i radość, kiedy na kartkach precyzyjnie odciskały kredkami liście i zaczynały pojawiać się wyraźne ślady blaszki liściowej wraz z jej unerwieniem. Powstały naprawdę oryginalne prace, które zdobią naszą salę.

p