Witamy Nowy Rok Szkolny 2020/2021 – grupa 5

Ostatnia nasza wspólna wycieczka połączona z piknikiem i zabawą w Parku Norweskim

Kolejna pasja odkryta ! Tym razem Aleks zaprezentował nam swoje nowe hobby – karate. Mieliśmy okazję zobaczyć kilka chwytów oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tej dyscyplinie sportowej.

Ważymy – porównujemy wagę przedmiotów, a konkretnie zabawek przedszkolnych – praktyczne zajęcia matematyczne w grupie.

Przedszkole to miejsce do odkrywania i rozwijania swoich zainteresowań. Nasza koleżanka Ania odkryła swoją nową pasję – jazdę konną i chciała podzielić się swoją wiedzą z kolegami i koleżankami z grupy. Przygotowała bardzo ciekawa prezentację, gry oraz zadania dla wszystkich dzieci, miała samodzielnie napisane notatki i ciekawostki na temat koni. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły  w ,,lekcji ‘’ przygotowanej przez swoją koleżankę, a sama Ania osiągnęła wielki sukces. Gratulacje !

Warsztaty ceramiczne online. 20 maja mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w warsztatach ceramicznych, na które zaprosiła nas mama naszego kolegi Joachima-Pani Kamila Deres. W bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam cały proces produkcji naczyń i ozdób z gliny, pokazała etapy pracy oraz specjalny piec. Do przedszkola dostaliśmy zestaw różnych prac wykonanych przez p. Kamilę, ciekawe książki oraz narzędzia które mogliśmy oglądać podczas połączenia online. Takie spotkanie planowaliśmy już od dłuższego czasu, niestety pandemia skutecznie nam to utrudniała. Nie poddaliśmy się i zajęcia mimo wszystko odbyły się-to kolejne ciekawe doświadczenie. Serdecznie dziękujemy Pani Kamili Deres za wspaniałą i ciekawa prezentację.

Czwartek‌ ‌był‌ ‌dniem‌ ‌poświęconym‌ ‌pracowitym‌ ‌pszczołom.‌ ‌Oglądaliśmy‌ ‌ciekawe‌ ‌filmy‌ ‌edukacyjne,‌ ‌samodzielnie‌ ‌wykonaliśmy‌ ‌zabawne‌ ‌pszczółki‌ ‌z‌ ‌papieru‌ ‌a‌ ‌dzięki‌ ‌uprzejmości‌ ‌mamy‌ ‌jednego‌ ‌z‌ ‌naszych‌ ‌kolegów‌ ‌mogliśmy‌ ‌obejrzeć‌ ‌i‌ ‌przymierzyć‌ ‌specjalny‌ ‌strój‌ ‌pszczelarski.‌ ‌Kochamy‌ ‌wiosnę!‌

Wozy strażackie w wykonaniu zdolnych sześciolatków.

„Motyle” – zabawa w grupie . W filmie edukacyjnym zobaczyliśmy w zwolnionym tempie przemianę gąsienicy w pięknego motyla. Potem spróbowaliśmy namalować go farbami akwarelowymi. Uczestniczyliśmy w zabawie ruchowej „Motyle na łące”. 

„Majowa łąka” – to temat tygodnia w grupie V. Wczoraj byliśmy na łące, a dzisiaj oglądaliśmy o niej film edukacyjny. Poznaliśmy słowo kamuflaż. Wiemy już, że jaskrawe barwy w świecie zwierząt  oznaczają „jestem niejadalny”. Podczas zabawy plastycznej zrobiliśmy biedronkę z papieru.

Zabawa plastyczna w grupie V- „Laurka dla Polski”, „Nasze godło” – praca przestrzenna.

W poszukiwaniu mieszkańców łąki – aktywne zajęcia na świeżym powietrzu.

Wszystkiego najlepszego okazji Dnia Kobiet życzą chłopcy

Tydzień o kosmosie

Walentynki, dzień pełen miłych wrażeń

Bal karnawałowy

Tydzień z muzyką – obejrzeliśmy film edukacyjny „Instrumenty muzyczne”, wysłuchaliśmy fragmentu Bolera Ravela. Zrobiliśmy instrumenty z różnych materiałów. Zorganizowaliśmy własny koncert…

Sznurek, patyczki + współpraca = piękne obrazki . Klocki + pomysł = zespół muzyczny. A Wyobraźnia dzieci nie zna granic….

Zabawy zimowe

Jesienne zabawy plastyczne

Dzień Przedszkolaka

Dzieci z grupy 5 w ramach realizowanego tematu kompleksowego “Moja droga do przedszkola” wspólnie wykonały makietę ulicy. Zabawa samodzielnie wykonanymi zabawkami pozwoliła utrwalić przepisy ruchu drogowego, oraz zasady, które obowiązują w zakresie bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i w drodze do domu.

Dzień kropki – Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Wspólnie stworzyliśmy przedszkolne arcydzieła w których główną rolę odegrała właśnie kropka. Udowodniliśmy, że każdy przedszkolak ma niesamowitą wyobraźnię i talent!

Magiczne słowa przy sobie noszę: przepraszam, dziękuję, proszę. Na „Magicznym drzewie dobrych słów” przykleiliśmy swoje dłonie na znak, że będziemy pamiętali o grzecznościowych zwrotach.

111