„Mój Przyjaciel Miś ” – krasnoludki o urodzinach Misia pamiętały i w prezencie urodzinowym bardzo
twórcze i piękne prace wykonały. Brawo Aniu, Olu, Lenko, Julianie, Gniewko, Kaju, Soniu, Szymku,
Filipku, Mikołajku, Piotrusiu, Franiu, Dawidku, Martynko… Brawo, brawo i do zobaczenia za rok.

Zdrowo na sportowo – aktywnie realizujemy projekt „Żyj zdrowo na sportowo – od malucha do
starszaka” rozwijając sprawność fizyczną w ćwiczeniach gimnastycznych i zabawach z piłką na
świeżym powietrzu.

Poznajemy zawody – spotkanie z ratownikiem medycznym w grupie. Poznajemy zawód ratownika
medycznego, uczymy się udzielać I pomocy – „Pomagamy misiowi”.

Poznajemy zawody – poznajemy zawód lekarza, jego codzienną pracę, uczymy się nowych pojęć i
zachowań związanych z wizytą u lekarza. Wcielamy się w rolę lekarza.

Jesienna pogoda- ubieramy się odpowiednio do pogody. Zabawy i jesienny spacer Krasnoludków
z parasolką.

Dbamy o zdrowie – poznajemy zasady zdrowego stylu życia i odżywiania…

Jesienny spacer krasnoludków w poszukiwaniu darów jesieni i obserwacji zmian zachodzących w
przyrodzie.

Gr. 2 i 3 Była – była zabawa, Dużo się działo, że aż huczało … Było radośnie i bardzo skocznie….Był też
i Kubuś i był Tygrysek…i było nam mało i bardzo miło.

Bawimy się wspólnie, dzielimy się zabawkami 🙂 – grupa 1 i 2

Pod czerwoną, czerwoną jarzębiną siedział/a Piotruś, Szymuś, Mikuś, Franuś, Dawidek, Lenka, Leoś, Olcia, Jasiu … z Panią Justyną… I korale dla mamy i taty nawlekali.

Jesteśmy aktywni – Dzień sportu w oddziałach przedszkolnych – od malucha do starszaka. Podczas realizacji projektu ” Żyj zdrowo na sportowo” zachęcaliśmy wszystkich do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu a także do integracji grup przedszkolnych. Dziękujemy P. Wojtkowi, P. Kubie oraz uczniom ze szkoły za pomoc, wsparcie i wielkie jak zawsze zaangażowanie w realizacji Dnia Sportu. To był bardzo aktywny dzień…

Wizyta Pani Lucyny Kornobys w naszych oddziałach przedszkolnych. W ramach projektu ” Żyj zdrowo na sportowo od malucha do starszaka “ gr 2 krasnoludki odwiedziła medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Pani Lucyna Kornobys. Podczas spotkania Pani Lucynka opowiedziała nam o swojej drodze życiowej i o swoich początkach jak zaczęła się jej przygoda ze sportem. Następnie obejrzeliśmy krótkie prezentacje o sporcie osób niepełnosprawnych, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, że w sporcie nie ma barier i że każdy może być zwycięzcą. Potem aktywnie uczestniczyliśmy w części praktycznej, poznając i wykonując różne ćwiczenia gimnastyczne wspólnie z naszym sportowcem. A na koniec mieliśmy okazję podziwiać zdobyte trofea przez naszą mistrzynię . Pani Lucynko dziękujemy za piękną lekcję , trzymamy kciuki i życzymy Złota…

 

Przyszła do nas Pani Jesień i ze sobą dary niesie – krasnoludki z gr II odwiedziła P. Bogusia – edukator leśny w ramach zajęć z edukacji przyrodniczo – leśnej „Bliżej przyrody”. Podczas zajęć obchodziliśmy Dzień spadającego liścia, obcowaliśmy z przyrodą na przyniesionym materiale, tworzyliśmy jesienne mandale. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się przydatnych informacji np. że grzyby rosną nie tylko w lesie ale i na liściach klonu i są wskaźnikiem czystego powietrza.

 

Bezpieczeństwo to podstawa- krasnoludki o tym pamiętają i o bezpieczeństwo dbają – podczas zajęć poznaliśmy pracę policjanta i zasady jak dbać o nasze bezpieczeństwo.

 

„Od najmłodszego, aż do starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka” – Krasnoludki to Święto dobrze znają, w zabawy taneczne się bawią i bajeczne życzenia wszystkim przesyłają.

 

Poznajemy i oswajamy się z językiem angielski w przedszkolu w zabawie i w piosence, a z Panią Kasią jest very very cool 🙂

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – krasnoludki i ich zabawy w wybranych kącikach
zabaw.

Mali aktorzy – krasnoludki wcielają się w rolę do inscenizacji wiersza Czesława Janczarskiego „Piękne
zwyczaje”.

Witamy w Przedszkolu – grupa 2.. Nasze pierwsze dni w przedszkolu po wakacjach. Krasnoludki witają Nowy Rok Szkolny 2019/2020 – życzymy wszystkim kolorowych, bezpiecznych i pełnych przygód dni w przedszkolu.

p